Учитель з України перемогла у міжнародному конкурсі

Маргарита Калюжна, вчитель–експерт Майкрософт розповідає про участь у Міжнародному форумі освітян

Учитель з України перемогла у міжнародному конкурсі

У Будапешті відбувся Міжнародний форум освітян «Е2». Назва є скороченням від Educator Exchange, тобто українською цей захід можна було б назвати О2. Чим саме надихав форум своїх учасників розповідає Маргарита Калюжна, вчитель–експерт Майкрософт із Кіровоградського Колегіуму.

Пані Маргарито, які ваші враження від Форуму Е2 в Будапешті?

У мене –  лише позитивні. На початку всі учасники форуму зарядилися енергією від запального чардашу, яким у столиці Угорщини розпочався захід. А потім було так багато мотивуючих виступів, презентацій, знайомств…

А хто зі спікерів запам’ятався?

Було багато цікавих виступів. Вразили, своїми словами про важливість освіти для сталого майбутнього Домінік Реджестер від Британської Ради та Дон Ґрентгем від компанії Майкрософт. Як завжди полум’яним був Ентоні Салсіто, він не втомлюється закликати освітян до спілкування й обміну досвідом використання цифрових технологій. Та найбільше, мабуть, всім запам’ятався виступ Стефена Рейда, засновника проекту Immersive Minds. Його виступ під лаконічною назвою «Грай – Створюй – Вивчай» став добрим імпульсом для багатьох освітян, які розуміють користь ґейміфікації для освіти.

Ви показували зразок використання для навчання популярної серед дітей гри Майнкрафт, наскільки серйозними є підстави для її впровадження в шкільні заняття?

По-перше, використання гри викликає у школярів більше зацікавлення навчанням. По-друге, через Майнкрафт можна досліджувати різноманітні сфери - математику, біологію, фізику, географію, історію та інше. Отже впровадження цієї гри в освітню діяльність може сприяти розвиткові в учня навичок, цінних у багатьох галузях життя.

Чи з’явилося після почутого та побаченого на форумі бажання скористатися з навчальною метою певними технологіями?

Дуже кортить використовувати стилус. На форумі пролунало повідомлення, що застосування цієї електронної ручки підвищує рівень досягнень учнів на 36 %! Та наразі, враховуючи наші можливості, доречно звернутися до доступніших технологій. Насамперед, це відомий усім Скайп, що став тепер банальним як телебачення чи мобільний зв'язок. На форумі ми побачили, як можна задіяти Скайп для різноманітних освітніх проектів. Наприклад, у проекті «Цифровий дослідник» ми змоги побачити льодовики Арктики й почути думки науковців про зміни клімату.

Варто згадати про такого ефективного електронного помічника, яким для сучасного освітянина є OneNote. До цієї різнобічної службової програми компанія Майкрософт пропонує вчителям безоплатний сервіс Class Notebook, що допоможе в персоналізації навчального процесу.

Відомо, що ви стали переможницею форуму. А поясніть, будь ласка, в чому полягало змагання?

Головною подією форуму був конкурс Educator Challenge. Потрібно було запропонувати інноваційне вирішення певної навчальної проблеми, яке придатне для впровадження на глобальному рівні. Я працювала у групі з колегами з Малайзії, Туреччини та Швейцарії. Наша ідея отримала перемогу в категорії Gamify. Ми запропонували мотивувати учнів до навчальних досліджень у перші 5 хвилин уроку за допомогою гри.

Чи були ще якісь цікаві освітні заходи в Будапешті?

Освітяни взяли участь у Learning MarketPlace – своєрідному ярмарку, де кожен представляв свій проект. Прикметно, що більшість проектів створено в освітньому тренді STEAM, який пропонує навчальний матеріал подавати через різноманітні дисципліни. Наприклад, музику вивчати за допомогою програмування. Створювати Sway презентацію, досліджуючи історію свого міста… Тож головне тепер – реалізувати інноваційні підходи у своїй освітянській діяльності.

Дякуємо, пані Маргарито, за вашу цікаву розповідь. Щиро зичимо вам і вашим колегам успіху і нових освітніх досягнень.

Освіта.ua
18.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мнение
Так хочется, наконец, увидеть конкретной работы - видеоролика онлайн, тем паче, если создана Презентация, покажи, а не расскажи. "Соловья баснями не кормят" - поговорка. Да и работа в группе - это обучение, а затем сам создаешь. Жаль, что интервью взято без наработки Маргариты.
Людмила
Для мнение: Роботи Маргарити можна переглянути в Gmail в групі " Школав хмарах", чорнити все і всюди дуже просто, а спробуте знайти позитив, і тоді й життя стане кращим!
мила
Видео-урока нет, одни конспекты. А речь учителя, обратная связь с классом та инше..? http://nsportal.ru/detskiy-sad/raznoe/2014/02/11/syuzhetno-rolevaya-igra-shkola-v-podgotovitelnoy-gruppe
Коментувати
революціонерка
Молодець!!! Вітаю з перемогою. Такі люди як Маргарита - це локомотиви освітніх технологій