КМУ скасував безкоштовне харчування учнів

Кабмін змінив порядок надання послуг з харчування дітей у садках, школах та професійно-технічних закладах

КМУ скасував безкоштовне харчування учнів

Безкоштовним буде лише харчування для дітей з малозабезпечених сімей

Кабінет міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, залишивши безкоштовним лише харчування для дітей з малозабезпечених сімей. Про це, з посиланням на відповідну урядову постанову, повідомляє Українська правда.

Згідно із постановою, Кабмін вніс зміни до порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість.

Так, згідно із документом, триразове безкоштовне харчування (сніданок, обід, вечеря) отримуватимуть учні професійно-технічних навчальних закладів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, дітей-інвалідів/інвалідів I-III груп та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям".

Крім того, як зазначається у постанові, органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування учнів інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.

Освіта.ua
21.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віта
Читаю постанову № 16 від 18 січня 2016 року - начеб-то все розумію, але ... що в школі, що в дитячому садку - керівництво в один голос кажуть (і навіть давали наказ прочитати),що від 5.02.2016р.,чи 10.02.2016р. за наказом про дит.харчування - мої діти не мають права безоплатно харчуватись ... Чому???! Чому закон сам себе анульовує? Безкоштовними обіди і не були з 1вересня 2016р., і за садочок я платила в повному обсязі ... Я одинока мати - це не підлягає під пільги, багатодітна - теж не підлягає, а як же статус малозабезпеченої??? Допопожіть, будь ласка, розібратися...
Людям вряд-ли...
Чергова "перемога" на радість заклятому ворогу.
oksanap
добре, що відмінили безкоштовне харчування; і табори, які нікому не потрібні, де йде тільки відмивання грошей, також треба відмінити
$
Посмотрим, отменят ли принудительные пришкольные лагеря,в которых тоже омывается ох как много финансов... Лучше б родителям на руки давали компенсацию.
вчитель з маленької літери "в"
Как никак уже два года "европеизации". Думаешь еще бы не отменили, если бы действительно хотели?
Коментувати
Ірина
Як же тепер житимуть начальники відділів освіти без тендерів на харчування? Мабуть закінчиться свавілля з цінами - батьки не дозволять.
Анна Комарянська
У львівських школах теж необхідно скасувати безкоштовне харчування для дітей із багатодітних сімей. Так зекономили би місцевий бюджет і кошти передали б на освіту (наприклад, на "дофінансування" підручників для 7,4 класів, які чомусь ще не надруковані). Але невже мудрі думки лише у мене?
интересно,как чувствуют себя
Для Анна Комарянська: детки,которым учитель говорит о том,что они кушают бесплатно? Не правильнее ли было бы (с точки зрения и воспитания, да и морали тоже) выделять РОДИТЕЛЯМ детей определённую сумму денег на питание для детей.
Вчитель
Для Анна Комарянська: Анночко, а ваша голівонька не додумається здогадатися, що грошики можуть бути і на підручники і на харчування усіх (!) дітей? Треба тільки менше красти. Як же ви, Анночко, швидко всосали ті "рамки" які вам навязали. Доречі, Анночко, а ви знали, що "педагоги" це раби в давній Греції. Ви, Анночко, справжній педагог. Смокчіть далі і дітей цьому вчіть.
цукерки роздаєте?
Для Вчитель: Грошикі і на пристойну зарплатню вчителям можуть бути.І на БЮДЖЕТНЕ ФІНАНСУВАННЯ ШКІЛ, і на фінансування АТОшників (щоб не люди скидалися, а держава думала)...От лишень чомусь немає їх.І чому б то?
Коментувати
для совести
"даже в условиях капитализма на ЗДОРОВЬЕ НАРОДНЫХ МАСС смотрят как на определенного рода РЕСУРС. ... там и медицина и культура питания...".Как Вам мысль? Правда не мысль?Идея.Сюда же массовый спорт, о котором следует ЗАБЫТЬ, поскольку ОТМЕНА бесплатности обучения в спортивных школах.Сюда же неуверенность в будущем основной массы населения,которая от родителей передаётся детям.Сюда же увлечение сидением за столом,вместо активности на улице.Сюда же - продукты питания,которые и есть то несколько опасно.Достаточно?
о бесплатности питания
в СОЮЗЕ питание школьников было платным.Исколючение составляютт булочки и стакан молока в младшей школе некоторое время.Всё остальное и в младшей школе было ПЛАТНЫМ. Не следует СЮДА относить питание учеников СЕЛЬСКИХ школ, которое было довольно качественным.Почему не следует принимать это во внимание? Да потому что СЕЛЬСКИЕ дети своё питание, и не только ЗАРАБАТЫВАЛИ довольно нелёгким трудом. ЗАРАБАТЫВАЛИ.///Далее- не все дети стремятся кушать в школе.Некоторые,особенно с проблемами поджелудочной железы, и не должны.А поскольку сегодня,по крайней мере на нашей территории,таких детей много,то не следует их насильно кормить.///И следущее.Сегодня в школы,даже проплаченные,ходят детки очень различных финансовообеспеченных семей.И то,что для одного будет радостью,другой и в рот не возьмёт.ЧТО будем иметь?
совесть
Для о бесплатности питания: 100% дітей, які на момент закінчення школи мають проблеми зі здоров’ям!
Коментувати
Fragile
"Зрозуміло, що різні групи мають різні інтереси. Ми їх маємо підпорядкувати одному інтересу – зростанню якості освіти української дитини, забезпечивши при цьому належний рівень її здоров’я", - зазначила Гриневич. Под аккомпанемент этих слов уряд скасував безкоштовне харчування учнів 1-4 класів
Янукович
Ну что, как там в Европе? Анекдот. Встречаются два товарища и один другого спрашивает о качестве жизни. Тот ему и отвечает, что сейчас черная полоса - проблемы. Встречаются они через три года (2013-2016, тут ирония, кто не понял) и опять первый интересуется жизнью второго. А тот ему опять говорит о "черной полосе". Первый удивляется, мол "Как, опять черная?". "Да нет, оказывается в 2013 была "белая". Это мне мой друг Вова рассказал. Правда смешно?