Уряд виділив кошти на шкільні кабінети фізики і хімії

У 2015 році на закупівлю класів буде виділено 100 млн. Наступного року заплановано ще 250 млн

Уряд виділив кошти на шкільні кабінети фізики і хімії

Держава виділить кошти на обладнання шкільних класів фізики і хімії. Про це у своєму Facebook повідомила перший  заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

За її словами, ще цього року на закупівлю класів фізики буде виділено 100 мільйонів, а в проекті бюджету на наступний рік заплановано 250 мільйонів на обладнання класів фізики і хімії.

"Минулого року я безуспішно намагалась вписати в бюджет 2015 року гроші на закупівлю обладнання для кабінетів фізики і хімії в школах. Грошей тоді не виділили. Але півроку діставання Мінфіна і от маємо результат: ще в цьому році на закупівлю класів фізики буде виділено 100 мільйонів. На наступний рік в проекті бюджету заплановано 250 мільйонів на класи фізики і хімії", - повідомила заступник міністра освіти.

"Без якісної природничої освіти в школі - ми ніколи не отримаємо інженерів, дослідників, науковців. А без цього інноваційний розвиток країни - просто не можливий!", - зазначила Інна Совсун.

Також за її словами, гроші направлятимуться на місця, а не в Міністерство освіти і науки.

"Ми зараз прописуємо механізм убезпечення таких закупівель, щоб гроші пішли на класи, а не на відкати", - наголосила перший заступник міністра освіти і науки.

Освіта.ua
07.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим Мирошник
Чому ж - це не проблема. якщо немає коштів на лінгафонний кабінет - то кабінет інформатики використовується не цілодобово - достатньо провести закупівлю програмного забезпечення для лінгафонного кабінету з гарнітурами - і кабінет інформатики виконає всі необхідні функції. Тим більше якщо в ньому є інтерактивна дошка з проектором.
вчитель
Цікаво, коли обладнатимуть кабінети ангійської мови? Запроси у всіх не дитячі, а от лінгафонних класів ніяких немає! Та що там лінгафонні класи, і літературу сам купуєш, і карточки, і журнали учительськи виписуємо, і стенди за свій рахунок робимо, аудіододатки до підручників самі купуємо у магазинах, і роздруковуємо роздатковий матеріал на кожен урок, а ще треба давати сучасний урок за допомогою сучасних засобів навчання! І сертифікацію треба пройти вчителям, щоб отримати підвищення до зарплати, а вчителям іноземної мови не просту, тут ссилочка додається на сайті, де можна пройти курси, наприклад на British Consul, а щоб отримати сертифікат про проходження курсів необхідно купити його- увага- за доляри!!! Що коїться у нащій рідній ненці Україні? Де ота довгоочикувана революція гідності? І чогож це не ввести обов’язкове ЗНО чи ДПА з хімії та фізики чи біології? Скільки можна кидати в один і той самий кошик? Можна позаздрити хімікам, фізикам і біологам. Сидять собі спокійно і все добре!
для Влада
И не надо комментировать. ЧТО создали, то и получили. Посмотрим, ЧТО же создаётся теперь лет эдак через десяток
Роман
Переіменування вулиць і взагалі декомунізацію необхідно було провести давно. Некорисно і шкідливо шанувати пам’ять більшовицьких негідників і вбивць.Це необхідно для всього суспільства.А щодо шкіл - потрібно просто прийняти закон,що діти президентів,міністрів і депутатів вчаться в звичайних школах і обладнання швидко з’явитися.
вчитель
Для Роман: забыл дописать "Хайль Гитлер".
Роман
Не подобається в Україні-ніхто не тримає :чемодан,вокзал,Москва.Там фашистами Сталіна і нелюда Леніна шанують як і ви.
вчитель
Такие как вы уже докричались в Крыму. Да и на Донбассе к тому все пришло. Дай Бог и Харьков опомнится.
Коментувати
Влад
Дуже цікава політика нашої верхушки. Для підтимання політичних партій під час виборів (читай, для боротьби за місце біля корита) виділено 440 млн. А для обладнання для шкіл ... . Не хочеться навіть коментувати.
Ася
Для Влад: а как Вам эти переименования улиц в Киеве?) Между прочим, за деньги налогоплательщиков, наши с вами.
Роман
Переіменування вулиць і взагалі декомунізація необхідно було провести давно. Некорисно і шкідливо шанувати пам’ять більшовицьких негідників і вбивць.Це необхідно для всього суспільства.А щодо шкіл - потрібно просто прийняти закон,що діти президентів,міністрів і депутатів вчаться в звичайних школах і обладнання швидко з’явитися.
Влад
Для Ася:по-моєму переіменування вулиць зроблено спеціально для того щоб ще більше озлобити людей. У мене підозріння, що для прийняття цього закону були викладені ДУЖЕ великі гроші. Невистачає грошей на заробітню плату, пенсію, стипендію, а вони заходилися переіменовувати населені пункти і вулиці. Невже від того, що мою вулицю сьогодні переіменували, я взавтра буду жити краще? Тепер для моїх можливих опонентів. В принципі я не проти переіменування. Але це потрібно робити не зараз. Не начасі.
Коментувати
Учитель
Підтверджую, вчора прочитав цю статтю, сьогодні до мене завітали директор, начальник відділу освіти з переліком обладнання на кабінет вартістю 100 тис грн. Дали мені переглянути і якщо треба зробити корегування. Що скільки коштує в цьому переліку не записано, але в ньому крім фізичних приладів були: інтерактивна дошка панасоник, ноут леново, проектор з потолочним кріпленням. З понеділка сказали, що будуть закуповувати. Київська область.
Для Учитель:
Так це напевне під Вас і вийшов цей Указ
Для Учитель:
Зробив так як ви. Тобто вчора прочитав цю статтю. Але сьогодні до мене завітали диретор і сказали, що ніяких грошей ніхтот не виділяв. Це просто так треба... Скоро вибори. Самі розумієте. То ви напевне пожартували. Еге?
Коментувати
Наталія
Декілька років тому дали нашій школі кабінети біології, хімії за якоюсь програмою. Тільки клопоту додали, бо є тепер за що відповідати. Кабінет хімії складається з купи непотрібних банок, склянок, трубок і тд, реактивів, вкрай необхідних за програмою, обмаль, і ті такі, що можна купити в будь-якому місці, дешеві. Єдине, що мені сподобалося - наявність колекцій, супер. Але бачили б ви ціни на те все! Ніякого технічного забезпечення, тільки комп’ютерний стіл. Але вважається, що школа отримала кабінети.
Уррррррррррррррррра
Уряд виділив, але надійдуть десь так після 26 жовтня, якщо все буде добре
zmey
Правильно Влад! Как говорят: "Не рвіть серце!". Последний раз деньги на оборудование физкабинета я видел в 1987 году(в училище, которое финансировалось не из местного бюджета). Да еще в 1988, когда открывали новую школу(брали два комплекта класса - если бы еще комплектовали тем что нужно, а не тем, что есть, да занимался этим физик, а не полугуманитарный директор)! С тех пор в Днепре благополучно закрылся магазин наглядных пособий, собственно, вся система "Учтехпрома" приказала долго жить... На их место толком никто не пришел(все, что связано со школой по нормальным ценам - убыточно). лет 7 - 8 назад увидел магазин, торгующий оборудованием. Зашел, поинтересовался ценами и больше ни разу там не появлялся... Судите сами - "Штатив без принадлежностей", т.е. плита основания и голый штырь, имела цену 257 грн. Кто себе это мог позволить?! А что ломят сейчас, я даже не представляю!
Влад
Шановні! Заспокойтесь! Ви хоч бачили прайс листи з ціною обладнання? 250 мільйонів на обладнання кабінетів фізики і хімії це практично нічого. Влітку по одному з телевізійних каналів прозвучало, що на всю Україну лише в одній школі міста Києва є повністю обладнаний кабінет фізики. Закупив це обладнання їх спонсор (його імя названо не було). Ціна обладнання 550 000 євро. А ви вже губу розвісили і почали складати списки обладнання. Ще раз, заспокойтесь! Тепер для тих які скажуть що хоч щось та буде. По-перше: це ще тільки планується (а бюджет на той рік ще не прийнятий). По-друге: навіть якщо гроші будуть виділені, потрібно щоб вони ще дійшли до школи.
222
Для Влад: Вікна вже ставили, половину коштів вкрали.
Голосzнарода
Для Влад: Ну да, після того, як чиновники розтягнуть все по кишенях, то нічого і не залишиться.
і так добре
Чим погано? Зараз "на всю Україну лише в одній школі міста Києва є повністю обладнаний кабінет фізики", а буде, згідно виділених коштів ще 14 кабінетів (з врахуванням відкатів). Ефективність вивчення фізики ще ніколи не збільшувалась в 14 разів
Коментувати
1
Ага, підручники друкувати їм нема за що, а гроші на реактиви і пробірки для шкіл усієї країни прямо з неба впадуть. До виборів головною стає демагогія.
Голосzнарода
Для 1: Ну зрозумійте, підручник не настільки важливий, як вчителям невігласам у методиці видається. Взяли і ідолізували підручники, але ж це звичайне джерело інформації, при чому вже архаїчне.
1
Для Голосzнарода: Архаїчне чи ні - то вже інша справа. А якщо такого архаїчного предмета країна не може собі дозволити надрукувати, то можна зробити висновки, куди її завело"прогресивне" керівництво.
Коментувати
давно пора
Після виборів зявляться нюанси, будьте певні
хім
Можна подумати ці кошти дійдуть до сільських шкіл, як купувала реактиви за власні кошти так напевно і буду купувати....
Ольга
Можна було б продумати й фінансування кабінетів біології: мікроскопи, моделі, таблиці ще з часів СРСР....
emvina
Для Ольга: як вчитель біології,підтримую. А то 5 років назад зібрали заявки на матеріальне забезпечення кабінету біології, а для чого-не зрозуміло...
маріанна
Дійсно,а навіщо біологам мікроскопи,мікропрепарати,муляжі,колекції,вистачає дошки і крейди,листочків на деревах,червячків у грунті,пташок у небі іііііііііііііі т.д.
Коментувати
Ольга Оленич Землякова
Наверное Господь услышал мои молитвы. Интересно следующее: механизм выделения средств конкретно нуждающимся школам. В нашей школе физического оборудования "кот наплакал", да и то давно пора списать. И где, простите мы сможем купить специальное оборудование? Кто будет его производить?