Школи отримають підручники до кінця року, - МОН

Міносвіти повідомляє, що до кінця року всі школи будуть забезпечені підручниками

Школи отримають підручники до кінця року, - МОН

Міністерство освіти і науки повідомляє, що до кінця 2015 року всі замовлення шкіл на забезпечення підручниками для учнів 4-х і 7-х класів будуть виконані, а перші підручники надійдуть у листопаді. Про це йдеться у заяві Міносвіти щодо забезпечення підручниками учнів 4-х і 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Зокрема, у міністерстві зазначають, що тендерну процедуру для придбання і видання підручників за кошти державного бюджету вже розпочато.

"Ми просимо розуміння ситуації, в якій опинилась Україна в 2014 році у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації та необхідністю концентрації ресурсів держави для оборони країни. Тому в державному бюджеті 2015 року було неможливо передбачити кошти на підручники, а графік їхнього замовлення не був реалізований вчасно", - йдеться у заяві відомства.

"Такі об’єктивні причини вплинули на вчасне забезпечення шкіл безкоштовними підручниками і спричинили затримку. Міністерство вдячне вчителям, батькам і школярам, видавцям, які з розумінням поставились до таких складних обставин", - підкреслюють у МОН.

У відомстві висловили подяку президенту, народним депутатам та місцевим органам влади за виділення коштів на друк підручників.

"Підручники почнуть надходити до шкіл уже в листопаді, а до кінця 2015 року всі замовлення шкіл будуть виконані. Школи будуть забезпечені безкоштовними підручниками, які відповідатимуть новим навчальним програмам", - запевнили у Міністерстві освіти і науки.

Також у відомстві наголосили на тому, що батьки учнів не зобов’язані купувати підручники, і ніхто не має права вимагати у них це робити.

Освіта.ua
30.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена Агудалина
Где книги?4года прощло уже,дети учатся не понятно как!К чему такое образование приведет наших детей?
Люба
Вже сьогодні отримали...для 4 класу по 3-4 підручники на клас...та й то не всі найменування.Я викладаю іноземну,то її взагалі не надійшло! Це знущання якесь! На реформи гроші є,а на підручники не вистачає?!!! Забезпечте дітей підручниками і всім необхідним,а тоді реформуйте!
Анонім
Листопад давно скінчився, а підручників так і немає. Як завжди - одні обіцянки...
Галкa
Підручників немає і до кінця року, учитель з учнем, виглядай або іди на базар. А контрактну форму для вчителя хочуть запровадити ???
Олбрат
Невже ці діти приречені з року в рік по півроку (вибачайте за тавтологію) без підручників вчитися? А що ж буде наступного навчального року?
Для Олбрат:
Для Олбрат: "... В державному бюджеті 2015 року було неможливо передбачити кошти на підручники..." Тобто всі це знали давно. Знали і мовчали. Знали і переводили 4 і 7 класи на нові програми
Олбрат
У перших числах листопада 2014 року обговорювались кандидатури учителів, які були експертами у конкурсному відборі нових підручників (до речі, на добровільних засадах), а про те, що кошти на друк підручників треба, про це не знали?
Коментувати
Олбрат
Невже ці діти приречені з року в рік по півроку (вибачайте за тавтологію) без пдручників вчитися? А що ж буде наступного навчального року?
ігор
Ага, знову все на війну списують бюрокраДи. Як кажуть поганому танцюристу мошонка шпетить. Нашому МОНУ треба доброго копняка в гузицю щоранку давати, а освітній діючий міністр,який у школі жодного дня не працював - це те саме, що дроворуб із сокирою виконнує замовлення на гарнітур із червоного дерева. Ну точно із Ільфа і Петрова: ввечері гроші-зранку стільці, занку гроші -ввечері стільці, а підручники під весну - саме в КВІТку. А квітка в народі - це символ закінчення .
вчителька
Базар "Петрівка" Київ продає підручники вже дві неділі. Їм і тендер не потрібний.
Ivan
Минулого року була практично така ж ситуація. Виставте на сайті МОН електронні версії і питання вирішено.
alhimik
Пропоную цьго ж навчального року виготовити підручники для слідуючого навчального року, щоб у 8 класі діти змогли прийти у школу та отримати нові підручники.
родители
Для alhimik: какие підручники? Яценюк же предложил перейти на планшеты!а он лучше знает... видите, как за образование взялся!
Коментувати
alhimik
А до нового року вчіться дітки як хочете.. У нас яка завжди - фіра їде попереду коней.. Зробили з дітей піддослідних кролів.. Я вже мовчу про 11-класників та обов`язковий іспит з англійської.
Дед Мороз
Під ялинку?
для Адмін
детка,как и везде, люди САМИ держаться за то, за что их держат.
Адмін
Для для Адмін: "детка" - приймається сарказм. А по суті - що запропонуєте, брати вила? Один у полі не воїн.
Коментувати
z
Что-то мало коментов от кремлевских ботов.Ау, просыпаютесь.Начинайте обгаживать Квита,Сеню и Петю.Про Совсун не забудьте.И за что вам путин платит зарплату.Начинайте нытье, теми: корупция,плохие учебники,хотим все бессплатно ,за что стояли на майдане... А мне не забудьте накидать минусов за пост
Тарас Шевченко
Для z:українською пане )))
Адмін
Для z: і справді, а чому це український патріот (з маленької англійської z) пише на мові ворога? Явно відчувається рука агентури з ЦРУ :)
Коментувати
Павлович
Чомусь згадався давній (трохи філософський) анекдот: "-Відгриміла гроза...На небі яскрава,гарна веселка.Старий єврей виходить на ганок і втомлено говорить:- Ось! На ЦЕ у них гроші є!"
Адмін
От "хороша" штука війна - все можна списати на неї, тому вона й не завершується. Хто не давав розпочати вчасно тендери - Путін ручку тримав, не давав підписати наказ??? За кого ви людей тримаєте, виродки??
****
Для Адмін: прямо в яблочко!
z
Админ !!! Это провал,любой украинец напишет путин с маленько букви,и только бот ,вроде вас,облизывая сапоги фюрера пишет фамилию убийцы и врага нашей нации с большой буквы.Вот оказываеться,как легко провалиться.НКВД уже идет за вами,вы ж под москвой сидите,в центре ботов
Для z
Полегчало? Вот и хорошо. Грамматику еще подучи, совсем хорошо будет. Читай книги: патриотизм не измеряется истеричными воплями. Нашел отмазку.
Коментувати
Учитель
Зато странные конкурсы проводить время и средства нашли, терроризировать учителей, заставлять отправлять бумажные замовлення тоже, а потом вдруг спохватились: елки, в стране ж война!!! Была ж такая надобность срочно менять программу!
Наталия Егорова
Для Учитель: Эта программа уже четвёртый год, просто детки, которые пошли в школу в 2012 году начали по ней учиться с первого класса. Дошли до 4-го и ... учебников нет, сейчас учимся по учебникам 2004 года выпуска, которых тоже на всех не хватает. В классе 1 учебник на парте на двоих.
Halyna Zazulya
Ми також вчимось по підручниках 2004 р.,а зошити закупили до підручників 2015 р , яких немає,а старим не відповідають....Шкода дуже дітей ,що їх чекає в кінці навчального року? Як будуть вони здавати ДПА за новою програмою , якщо по ній не вчились??? Хочеться запитати п.Яценюка,коли ж вже почнуть думати про дітей,а не лише про якісь не потрібні реформи в освіті???
Коментувати
сергій
чому учителів не враховують при замовленні підручників? Економія бюджету?
?!!!
"Школи отримають підручники до кінця року, - МОН". Дозвольте уточнити - календарного чи навчального?