Опитування: ваше ставлення до заходів та конкурсів від МОН

Міносвіти продовжує надавати рекомендації щодо проведення в школах різноманітних заходів

Опитування: ваше ставлення до заходів та конкурсів від МОН

Міністерство освіти і науки протягом вересня 2015 року видало шість рекомендацій щодо проведення в школах різноманітних заходів, не пов’язаних з навчальним процесом.

Зокрема, чиновники МОН звертались до учителів з проханням відзначити у загальноосвітніх навчальних закладах 70-ї річницю завершення Другої світової війни, взяти участь у конкурсі "Класний керівник року" серед класних керівників 5-11 класів, вшанувати патріотизм і мужність української молоді, відзначивши 25-ту річницю Революції на граніті.

Також школам з метою подальшого зміцнення патріотичного духу доручено відзначити у загальноосвітніх навчальних закладах День захисника України, а також передбачити організацію та проведення в навчальних закладах Всеукраїнської молодіжної та дитячої акції "Напиши листа захиснику України".

Окрім цього, у Міністерстві освіти і науки вирішили, що відкриття VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Шевченка має відбутися в усіх навчальних закладах України, відповідно, разом з проведенням заходу школи мають підготувати завдання для першого етапу конкурсу.

Більшість нормативних вказівок супроводжується методичними рекомендаціями, що мають бути враховані освітянами при проведенні визначених чиновниками заходів. Навчальним закладам також доручено активно висвітлювати передбачені заходи на шпальтах освітянських видань та на офіційних сайтах.

 

Освіта.ua
30.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Методисту
КТО Вас освободит от всевозможных конкурсов? а НИКТО. Либо сами, либо тянуть дальше, раз несостоятельны
Методист
Шановні колеги! Дійсно, конкурсів дуже забагато, але існують конкурси, які проводять Укрпошта, військомати, податкові служби, адміністрації, міськради, підприємства електрозабезпечення, медицина. Міжнародні фонди і т.д. У порівнянні з МОНУ це просто жах! усе повинна тягнути освіта. Хто нас звільнить від цього непотрібу?
Для Альбина:
ПОЭТОМУ,я считаю, говорить следует лишь тем, кто СДЕЛАЛ с тем, чтобы ПОКАЗАТЬ КАК делать так,чтобы был РЕЗУЛЬТАТ.
Ольга
Занадто багато конкурсів...від цього страждає якість...одні й ті самі діти беруть участь, тому що участь шкіл обов’язкова...учні, які багато зусиль приділяють навчанню та ще й підготовці до конкурсів перенавантажені....іноді Положення надсилаються занадто пізно...так провести урочистості VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка пропонується провести 2 жовтня, а пошта надійшла 1 жовтня ближче до обіду...та й не врахували шановні чиновники, що саме в цей день проводяться урочистості до Дня вчителя...ближче потрібно бути до школи а не до папірців
учитель
Люди добрі, у мене немає слів!!! Я благаю, почуйте хтось нас: ЗАБЕРІТЬ зі школи ті численні конкурси, які щодня надсилають пачками!!! Сил більше немає! Ми ж нічого не робимо, а тільки від конкурсів відбиваємося! Як не листи, то малюнки чи вірші. І все по кругу: кожен раз одне і те ж саме! Ну скільки можна нас закидати нікому непотрібними "Грінвічами", "Левенятами" і рештою зоопарку?! Чиновники з МОН, почуйте нас: нині забато усіляких конкурсів-доганялок! Школа повинна навчати і виховувати, а не задовольняти чиїсь плани
Натэл
Для учитель: вас почули: объявлен конкурс "Учитель года".
Тетяна Лазарєва
А ще - класний керівник року
Коментувати
Алла
А ніби до цього конкурси не проводились? Щороку відзначаємо День захисника, проводимо конкурс Шевченка, беремо участь у конкурсах "Учитель року"
Альбина
Отношение негативное. Устали мы все от конкурсов. УСТАЛИ. Что с того, что нас тут опросили? Что-то, думаете, изменится? МОН придумывает свои конкурсы, область - свои, город - свои, район - тоже. В итоге во сколько раз больше всякого "веселья" в жизни учителя? Подсчитали? Вот если бы все конкурсы были на ДОБРОВОЛЬНОЙ основе, для активных и желающих посредством конкурсов реализоваться. Нашлись бы такие обязательно, немного, но нашлись бы. И призовой фонд можно было бы тогда сделать по серьезнее. И учебный процесс не страдал бы. Дайте нам просто учить детей!!!!
Роман
Для чого потрібна така кількість методистів в районі мені не зрозуміло. Вчителі учать і виховують дітей, роблячи це в умовах постійного пресу зі сторони директора,районо,міністерства і методистів.Заходить така методист недавно в одну з шкіл і кричати вчителям ви нуль пусте місце,нічого не робите.Інша також постійно чіпляється і переслідує вчителів її постійно всі вчителі уникають.Але таких тримають в районо для залякування.Хороших методистів в районі одиниці.Раніще було 5-7 методистів на район і цього вистачало.Так потрібно зробити і зараз.
Альбина
Для Роман: Абсолютно согласна! Чаще всего методисты - люди, оторванные от учебного процесса. Такие как раз и приходят учить других. В Украине есть города, в которых нет районо. "Оно" было упразднено за ненадобностью лет 15 назад. И ничего, нормально. В результате всяких ненужных конкурсов, мероприятий, бумажек и методистов стало меньше. Учебный процесс вздохнул.
alhimik
Для Роман: Яка істина! Це про Козятинський відділ освіти!! ))
Коментувати
Адмін
Ті конкурси і тп з ним зв’язане є прикладом бездарності керівників МОН і інститутів ППО. Ну й плюс фінансовий інтерес - піар і реклама всяких щоденників дає свої дивіденти. Про ІСУО - так там взагалі платні програми приватної фірми заставляли купувати. До чого тут "виховання розвиненої особистості" в опитуванні, взагалі незрозуміло
Тарас Шевченко
От мене наприклад "послали" на "вчитель року". Я маю 4 роки педстажу, спеціаліст, живу на квартирі 1000+(400 або 700 зимою послуги). Якби не кохана здох би як собака з голоду... Дякую, кажу, не хочу... За що знущаються?
Для Тараса Шевченко
Для Тарас Шевченко: категорию повысили бы... С паршивой овцы хоть шерсти клок.
Альбина
Уж послали так послали! Для чего вообще нужен этот конкурс???? Кто, будучи в здравом уме, возьмется за участие в нем? Если бы была гарантия, что повысят категорию, дадут звание... Наверное, можно было бы, если бы и т.д. Но какое отношение то, что мы готовим на этот конкурс, имеет, к примеру, к званию "старший учитель" или "методист"? Вот и получается сказка про паршивую овцу. Хоть что-то...
Коментувати
Родион
Рабы Рима были гладиаторами чтобы развлекать патрициев. Патриции от образования тоже находят себе развлечения и довольно прибыльные в этих дебильных конкурсах. Да и судьбы учителей можно вершить направлением большого пальца.
для Романа
это КАКИЕ же "совковые заходи"? Насколько помню,обучаясь в СОВЕТСКОЙ школе праздников кроме 1 мая и 7 ноября вовсе НЕ вспоминаю.Эти два? Эти два были интересны уже тем, что неделю перед тем последние уроки отменяли и тренировали школу на парад.Прикольно было.Но на парад все не попадали,поскоьку некоторые уезжали из города.НИ к КОМУ НИКТО никаких санкций по этому поводу НЕ применял.Выходные. Родители забирали детей и ехали куда надумали перед тем. КАКИЕ ЕЩЁ совковые мероприятия происходили? Олимпиады? Так это чисто ДОБРОВОЛЬНОЕ мероприятие.Позитивное уже тем,что человека ВЫДЕЛИЛИ из массы по признаку ЗНАНИЯ ПРЕДМЕТА. Новый год? Так это святое для детей. 8 марта,23 февраля-подзравления в классах и ВСЁ. День учителя?=ДЕНЬ САМОУПРАВЛЕНИЯ.Интересно и полезно. А то, что сегодня происходит-полный БАРДАК в головах,а отсюда и в работе руководства тоже.Ведь ЛЮДИ выполняют бредовые предложения.
Роман
Для для Романа: Не буду сперечатися і наводити приклади добровльно-примусових заходів часів Радянського Союзу. Їх достатньо. Важливо ліквідувати самий принцип - вчителям викручують руки і заставляють робити заходииякі заважають вчити дітей, забирають час у вчителів.А щодо добровільності олімпіад.Яка добровільній,якщо на серпневих секційних наголосили- найголовніше готувати дітей до олімпіад
для Романану посему не привести примеры?
Для Роман: возможно У ВАС, то есть там, гду учился Вы, было совсем иначе? Или Вы видел всё иначе.Ещё раз-Я НЕ знаю добровольно-ПРИНУДИТЕЛЬНЫХ мероприятий.ВоможноНАС НЕпринуждали?А это тожеО МНОГОМговорит.Да,принцип выкручивания рук НЕОБХОДИМО ликвидировать.НО-учителя есть ВЗРОСЛЫЕсамодостаточные люди,а посему они СПОСОБНЫ саомстоятельно ОТКАЗЫВАТЬСЯ от того,что воспитываетумени врать-выкручиваться-хитрить.А с другой стороны-представьте-Вы есть руководитель.Вам сверхудругой руководитель предлагает поучаствовать в ПЛАТНОМ конкурсе,в результате чего у Вас,как руководителя,будут преимущества(сам придумайте,какие...).Вы ЗНАЕТЕ,что Ваши подчинённые,в данном случае-учителя,НЕ ПОСМЕЮТ Вам отказать.Вы ОТКАЖЕТЕ своему руководителю?В каком случае Вы способен отказать?А то,что там что-то сказали по поводу "готовить к олимпиадам"-ну дураков везде хватает.Вы то,как человек,ЗНАЕТЕ,ЧТО необходимо? Вот и делайте.Поверьте,НЕ откажетесь-НИКТО о ВАС думать не станет.И делать тоже
не перечитано,
поэтому поправлю здесь. Роман, поЧему не привести примеры?
Коментувати
Роман
Згідно з опитуванням - більшість однозначно проти совкових заходів, які не дають вчителям нормально працювати в школі. Думаю, що якби хоча б наполовину скоротили кількість методистів в районо - можливість шкодити школам через завантаженням непотрібними конкурсами, звітами, олімпіадами тощо набагато би зменшилась. Чому в проекті нового закону про освіту не закладено відповідальність батьків за поведінку дітей в школі. В європейських країнах батьків штрафують за порушення дисципліни в школі. У нас завжди винен і відповідає вчитель. Батьки можуть взагалі не займатися дитиною вдома, але винний завжди буде вчитель. Потрібно негайно скоротити кількість семінарів, конкурсів, звітів.Ввести покарання для відділів освіти, які продовжують цим займатися. Скільки часу ще міністерство освіти буде триматися за радянську систему освіти і не проводити реформи.
Віталій
Для Роман: Дивна логіка: кучу конкурсів і рекомендацій плодить міністерство а винуваті методисти які не можуть займатись своєю прямою роботою через рекомендації міністерства!?? І відповідно їх треба скоротить, розігнать, облить грязюкою і т.д. Може не там крайніх шукаєте?
Роман
Для чого потрібна така кількість методистів в районі мені не зрозуміло. Вчителі учать і виховують дітей, роблячи це в умовах постійного пресу зі сторони директора,районо,міністерства і методистів.Заходить така методист недавно в одну з шкіл і кричати вчителям ви нуль пусте місце,нічого не робите.Інша також постійно чіпляється і переслідує вчителів її постійно всі вчителі уникають.Але таких тримають в районо для залякування.Тому не треба спробувати -хороших методистів одиниці.Раніще було 5-7 методистів на район і цього вистачало.Так потрібно зробити і зараз.
Роман
Міністерство приносить часто більше шкоди для освіти ніж користі. Скільки часу Квіт при владі і жодної серйозної реформи.Невже так важко хоча би на початок просто спростити програми, заборонити всяку звітність на ділі,а не на словах тільки.Створити свою команду,а не опиратися на стару.
Коментувати
********
вот что интересно.СКОЛЬКО возмущений, сколько слов. НО хотть бы кто-о СЕБЕ сказал, что НЕ БУДЕТ принимать участия в конкурсах,поктольку НЕ ЖЕЛАЕТ.И НЕ принять.РЕйтинг школ,рейтинг района,рейтинг города.А зверячие конкурсы?Взрослые люди НЕ соображают,что финансируют предприимчивых мальчиков-девочек.Умниц,как я вижу,поскольку именно УМНЫЕ люди постависть способны ВСЕХ для собственного финансирования.Ну а остальные-кормят,выкладываясь из себя.Понимая,что УЧАТ ДЕТЕЙ формализму и обману,ПРОДОЛЖАЮТ этим заниматься.Да это реальные умственные способности тех взрослых,которые понимают,но делают.Каким может бытьГОСУДАРСТВО,когда учителя учат ВРАТЬ,ВЫКРУЧИВАТЬСЯ,ХИТРИТЬ.Уже одно"я пойду на олимпиаду,потому что Вы..."-уже одно ЭТО НАУЧИЛО уже и ЭТОГО ребёнка,и его окружение написанному выше.И после подобного кто-то ждёт от этой страны каких-либо поступков?Акстись,робяты.
ольга
Згідна з усіма дописувачами! Ще варто додати, що в більшості конкурсів участь беруть одні й ті ж діти - активісти. У нашому районі ще безліч конкурсів, до яких треба готуватися тижнями (КВН, екологічні бригади, виступи драмколективів , огляди художньої самодіяльності і т.ін.). Дітей знімаємо з уроків на репетиції, батьки з претензіями, бо ж дитині готуватися до ЗНО, а ми триндички справляємо. Як наслідок, найактивніші в громадській роботі не мають можливості нормально підготуватися до іспитів. Якщо завуч чи класний керівник "домовиться" про оцінку в атестат у своїх учителів, то щодо ЗНО - ніяких домовленостей. І виходить, що учень, який піднімав рейтинг школи, директора, набирає балів тільки на контрактне навчання.
Просто учитель
Для ольга: Поддерживаю на 100%! Особенно возмущена конкурсами, к которым нужно готовиться долго: не только КВН,экологическая агитбригада, у нас ещё агитбригада пожарников, краеведческий слёт. Самое интересное, что у нас в школе нет ни одного оплачиваемого кружка ( школа маленькая), а требуют как во всех школах. И тут " наклоняют" предметников- а, историк готов краеведческий слет, биолог эголог. агитбр.,дети одни и те же ( трудно найти, кто хорошо поёт, декламирует и т.д. )Зато наши районные центры всяких творчества ставят " галочки" - они круто работают. Когда же это прекратится?
Коментувати
Владимир Белай
Безумовно, людина, яка пише під псевдонимом "Учителька" багато в чому права! Адже сам, дуже часто, слухаючи на курсах підвищення кваліфікації розумні лекції і настанови як працювати у школі від людей, які часто-густо звичайну школу і в очі не бачили думав про таке: - пам’ятаєте, була по ТБ така програма "Без мандата" от би її ідею та до нас в освіту. Взяти того творця тих листів і до нас у найвіддаленішу сільську школу на місяць, бажано у зимку. І зробити їм такі курси реальної роботи у школі регулярними, як ми їздимо на курси. Можливо тоді б щось і змінилося. Але, треба визнати, без тих листів і конкурсів - то вже не буде школа! Учні повинні спілкуватися між собою, бачити і порівнювати рівень своїх знань зі своїми ровесниками з іньших шкіл. Тому такі конкурси повинні мате місце, але участь в них повинна бути добровільною як збоку вчителів, так і учнів. Рейтинг школи, як і рейтинг вчителя- то є речі дуже потрібні!
ZZZ
Дуже негативне...дурна трата часу... Якщо зацікавлені батьки-фінансисти, дитина-розумничка, вчитель-світоч, то це інша справа, а якщо адміністрація вимагає від простого учителя, середнього учня і безгрішних батьків от треба і все, то для чого ці муки???
Народний міністр освіти
НЕГАТИВНЕ!!!
Народний міністр освіти
Чесно кажучи, користі абсолютний нуль як для вчителів, так і учнів. По-перше немає цінних призів, як основного чинника мотивації. А по-друге заходи, конкурси, паралімпіади проводять виключно з метою показати що освітні чиновники ПРАЦЮЮТЬ, а вчителі займаються ДУРНИЦЕЮ, кожного дня навчаючи і виховуючи дітей...
Теж вчителька
Цікаво, чи читає хтось із міністерства ці коментарі? Чи це просто випускання пари?... Шановні педагоги! Поки будемо мовчати, поки не вийдемо на вулицю - знущатимуться і далі. Ще питання: як вам зарплата за вересень?
Ірина
Для Теж вчителька: Не царське це діло вчительські коментарі читати)
арго
Для Ірина: а може це голосzнарода? шось давненько не виступав ))))))))
Для Ирина
Не дождетесь, он здесь и бдит.
Коментувати