Опитування: чи варто зберігати обласні ІППО?

Чи вважаєте ви правильним рішення щодо ліквідації інститутів післядипломної педагогічної освіти

Опитування: чи варто зберігати обласні ІППО?

Чи підтримуєте ви проект рішення колегії Міністерства освіти "Про реформування закладів системи післядипломної педагогічної освіти", яким передбачається ліквідація в Україні інститутів післядипломної педагогічної освіти? Беріть участь у опитуванні.

Освіта.ua
28.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ХАРКІВ
У Харківській області "нова фішка", яку проводить КВНЗ ХАНО. ТРЕНІНГИ!!!!!!!!!!!!! для вчителів по підготовці до ЗНО. У райони приїздять спеціалісти по предметах і навчають.......... У нашому районі з кожного заступника директора з НВР зібрали по 150 грн.!!!!!!!!!!
Роман
Пропоную ввести у всіх школах України,особливо Києва, обов’язкову умову - спілкування учнями в школі тільки українською мовою. Оце може щось змінити в тотальний русифікації України. А щодо сертифікації - потрібно визначати тільки знання предмету тому,що теоретична педагогіка і психологія далекі від реальної в школі. Нема потреби переобтяжувати вчителів непотрібними теоретичними екзаменами, які вони вже здали в університеті.
vlad
Можу зауважити для Ольги, що шахрайством займаються й керівники інститутів та академій післядипломної освіти. Особливо люблять приєднуватися до вчителів, що займаються науковою роботою. Звичайно ж, їх прізвище повинно стояти першим. За рахунок цього, не напружуючись, мають всі регалії... А ще люблять перевірки, хоча це їх статусом не передбачено.
Светлана
Искренне признательна преподавателям, коллегам за время, уделённое мне на курсах повышения квалификации. Мы, учителя русского языка и литературы, доброжелательно, дружно учились учиться всю жизнь, чтобы знание это передать детям.
тетяна
ІППО повинні бути, вони сприяють підвищенню фахового рівня педагогів. А в цілому легко зруйнувати все, тільки важко побудувати нове!
Михаил
По этому поводу мне нравится слова из фильма, нужно жить по новому, но чтобы оставалось все по старому
Валентина
Шановні колеги! Вітаю Вас з нашим святом і бажаю Всім нам взаєморозуміння, спльної праці на благо дитини і держави! Якщо всі заклади, починаючи ДНЗ і закінчуючи ОІППО, будуть працювати на спільну мету, усе буде добре. Миру нам і злагоди!
Ольга
Те що зараз відбувається у школах можна назвати одним словом - шахрайство. Переважна частина вчителів давно забула знання які отримали в інститутах, на рівні шкільної програми слабо орієнтуються, навіть у своєму предметі. Але ж всі ці "спеціалісти" мають атестат про середню освіту. Давайте їх проатестуємо як учнів 11-х класів з декількох предметів за програмою середньої школи та подивимось наскільки збагатились їхні знання. Предмет звичайно ж потрібно перевіряти на рівні інститутської програми. Після таких іспитів і буде зрозуміло за що отримують гроші наші "мудрі" вчителі, за роки які просиділи в класі перед дітьми, чи за рівень знань, якими володіють.
Роман
Для Ольга: Чому забули,якщо вони кожного року учать цього дітей?Інша справа якщо учні не хочуть здобувати навіть елементарні знання.Для кого вчителю постійно підтримувати високий рівень знань де в класі 90% двоєшників бо вони не бачать користі від навчання.Вчителі мудрі,а отримають копійки.А двоєшник Вася на Мерседес їздить.Більшість вчителів безсумнівно пройдуть сертифікацію.
колега з КиЇв
Для Роман: одна частина сертифікаційної роботи передбачатиме перевірку вільного володіння українською мовою, друга перевірятиме рівень засвоєння предметних знань за вузівською програмою, третя частина перевірить знання педагогічної науки. У разі невиконання тесту з вчителем не будуть подовжувати контракт. Рівень виконання буде однією зі складових встановлення категорії вчителю. За бажанням, вчитель може, наступного року знову написати сертифікаційну роботу. Педагогічні ВУЗи будуть готувати до складання іспиту, за кошти місцевих органів влади.
Роман
Пропоную ввести у всіх школах України,особливо Києва, обов’язкову умову - спілкування учнями в школі тільки українською мовою. Оце може щось змінити в тотальний русифікації України. А щодо сертифікації - потрібно визначати тільки знання предмету тому,що теоретична педагогіка і психологія далекі від реальної в школі. Нема потреби переобтяжувати вчителів непотрібними теоретичними екзаменами, які вони вже здали в університеті.
Коментувати
Цукен_Дрюкен
Потрібно запровадити обов’язкову сертифікацію вчителів, підписувати з ними кожного року контракт, розігнати ІППО і передати безпосередній контроль над освітою міністерству. Щоб не було проміжних ланок, щоб відразу накази і листи Міністерства доходили до шкіл.
Лідія Стрижеус
Система ІППО вкрай необхідна. Згадаймо давній вираз " Вчитель доти є вчителем, допоки вчиться сам".
учитель химии
Для Лідія Стрижеус: Пока Вы отрабатываете просьбы Светланы Григорьевны эта сумасшедшая будет издеваться над нами вечно! Остановитесь!
Коментувати
Ольга Байер
Вважаю систему ППО необхідною. Вона дає змогу вчителю набути сучасні знання, збагатити досвід. ВНЗ інших рівнів не забезпечують рівень післядипломної освіти, це не навчання студентів за усталеними програмами та посібниками. Підвищувати якість освітніх послуг та ефективність діяльності ППО потрібно, а їх ліквідація - це помилка, яка обійдеться дорого всім - і педагогам і Державі.
****
Для Ольга Байер: может вы и правы: одна из возможностей для учителя на парах в обнимку с планшетом что- нибудь почитать из художественной литературы или посмотреть материалы педагогического журнала по своему предмету. Я лично так и делала. Если что- нибудь интересное начинает звучать, то слушаю. С коллегами интересно пообщаться. Очень интересные люди бывают. Делимся своими наработками. Мне везло на группы: всегда были классные люди. Такой себе читальный зал в миниатюре. Ради этого только. Предлагаю вместо этих институтов организовать учительские клубы, где можно чай попить, поговорить о высоком, послушать умных людей. Можно делиться материалами( не пользоваться только, а делиться). И организовать все это в каком- нибудь пансионате, чтобы учитель и отдохнул, и ума набрался. А то все он бедный в положении нерадивого ученика и работает по принципу " вали на серого - серый потянет"
Коментувати
Раїса Борщ
ОІППО абсолютно непотрібні структури. Нічого нового там не почуєш. Абсолютно згодна з тим, що розумний учитель сам обере місце та спосіб підвищення власної кваліфікації. В епоху всюдисущого Інтернету немає потреби купувати "методичну літературу", що продукується працівниками ОІППО.
Angela
Для Раїса Борщ: можливо. А альтернатива? Сертифікація? Згодна. Періодично збирати всіх педагогів у сертифікаційних центрах (як дітей на ЗНО) і нехай здають тестування на свою профпридатність з усіх предметів, що викладають. А то спеціаліст з одного, предмета - читає пять і хоче з усіх предметів вищу категорію. Адже для цього потріібні лише курси в ОІППО. Удачі.
колега київ
Нарешті свіжа думка. Але чи зможе наше МОН, яке, крім інтриг, ні на що не здатне, організувати цей процес (Сертифікацію) так, щоб дійно визначити хто на що здатен. Щоб у класах не було вчителів які знають менше за учнів, психічно неврівноважених, нудних і бездарних, які шукають і інтернеті не свіжі ідеї, а де б що списати... Не може вчитель, не спеціаліст з предмета, мати вищу категорію, якщо він цей предмет тільки почав викладати і не показав ще жодних результатів. І якщо ОІППО тільки сприяють цьому неподобству, прописаному у Положенні про атестацію спеціалістами МОН, то такі ОІППО дійсно не потрібні. Проте, вони ж не тільки курсами займаються. Закрити можна, але чи стане краще? Ніяка альтернатива апробацію ще не проходила, так як і сертифікація - лише одна з ідей. Сумно.
Коментувати
пропозиція
Скільки був на курсах ОІППО - картина одна й та ж. Здай, заплати, купи. Текст лекцій незмінний протягом десятків років. Пропоную надати вчителю можливість вибору способу і місця підготовки. Найрозумніше було б коли на сайті МОНУ писали не про політику. "Водички" багато, а потрібної для навчального процесу інформації зовсім немає. Обовязковим потрібно зробити on-line режим консультування. Хабарників із ОІППО розігнати. В першу чергу тих, хто примушує купувати нікому не потрібні брошурки, замість розміщення матеріалу на сайтах
Родион
Для пропозиція: На курсах мене здивувало , що те що скрізь називається КОРУПЦІЯ, там називають ТРАДИЦІЯ.
Людмила Синько
Родион! "ТРАДИЦИЯ" в учителя появляется тогда, когда учителю либо не хочется учиться новому, либо его квалификация не соответствует заявленным документам, либо учитель хочет взять паузу и отдохнуть.
Олекса Позняк
Для Родион: мафия это семья а не банда. Так и тут
Коментувати
Валентина
Гадаю, що ОІППО треба осучаснити, а не приєднувати до класичних вишів, бо не кожний викладач цих вишів може працювати із дорослою людиною, бо студенту будь-яку локшину можна повісити на вуха, він усе "схаває", а вчитель завжди відчуває, хто проводить заняття, викладач, який працював і досі працює у школі, чи теоретик.
Директор
Для Валентина: Вспомните 80-е годы, когда в Харькове курсы проходили при пединституте. И что?были плохие лекции? Да каждый преподаватель старался изо всех сил, чтобы не ударить в грязь лицом. А теперь в ХАНО одни бездари работают. Приличные лекции только у приглашённых из педуниверситета. А учителей-практиков, которые читали лекции, всех убрали, чтобы не выглядеть серыми мышками на их фоне.
Валентина
Для Директора: І де ці викладачі зараз? Подивіться на молодих спеціалістів: вони не знають, із якого боку підступитися до учнів, методика нульова, бо там викладають ті, хто жодного дня не працював у школі, може, є 1-2 викладачі, які знають добре 1 вузькопрофільний предмет. Скажіть, а Ви слухали всіх викладачів ХАНО? Українцям ніхто фільми цілими парами не показує і про школи не розпитує. Завжди корисні поради, матеріал дають, а Ви так безапеляційно всіх брудом обливаєте. Теж мені зірка. Не відомо ще, який Ви директор! Знаємо ми Вас, бо для більшості директорів простий учитель - килимок для ніг, і не дай Боже талановитіший за Вас, більше за Вас знає, уміє відстоювати власну думку, так починаєте його гнобити, не даєте житття. Не бажаєте бачити склаку в оці. Пишуть гидоту ті, кому не пішли назустріч: не відпустили у вільне плавання на курсах, не поставили високий бал за контрольну, тому й намагаєтеся вкусити, хос так, а в очі і конкретною вказівкою імен боїтеся!
Натэл
Валентина, вы просто пугаете своим бойцовским задором. Чего вы напали на человека, что он такого сказал? Что лекции были нормальные в 80-е? Чего вы оценки даете? Кто вы такая? Вы человека в глаза не видели, а уже оценили его как директора? А если вас оценит? Нахватавшаяся терминов агрессивная, женщина. И что вы с контрольными носитесь, там же не дураки сидят, чтобы своим слушателям двойки ставить, тем более что люди и готовятся, кстати. Мы поняли: вы хотите сохранить Эту организацию и там работать, а мы не хотим. Не нужно так нервничать.
Коментувати
Директор
ХАНО разогнать! Всех! Бездари! Все учителя-неудачники работают теперь в ХАНО. Курсы ужасные. Ничему не учат. Например, на курсах по литературе преподаватель в течение пары показывала интервью с Амонашвили. Или целую пару слушала, как учителя о своих школах рассказывали. А теперь продали учителям начальных классов бредовые рекомендации по заполнению журналов. Ничего более бездарного не видела. А до этого напечатали сборники по аттестации школы с множеством ошибок. Шаповал научил деньги таким образом зарабатывать, вот они и стараются ободрать бедных учителей и директоров.
Для Директор
++++++++++++++++++++++++- голая правда жизни. Валентина, читайте, это - для вас!
Коментувати
учитель
дискусія як "на базарі"))) а потрібно говорити про шляхи реформування, колеги)))
Олекса Позняк
Для учитель: баран
********
Для учитель: есть для ЭТОГО ллюди, которые С ЭТОГО живут. Пусть работают.
ххх
Для Олекса Позняк: Нарешті, ви тверезо оцінили себе.
Коментувати
Олекса Позняк
Всё что хорошо кормит "науковцив" и их семьи есть наука :).....А нам этот бред придётся на лицензировании сдавать :(
Любов Глущенко
Я за збереження ОІППО. Вони є ефективними, особливо на сучасному етапі розвитку освіти в Україні.
Олекса Позняк
Для Любов Глущенко: Молодець Люба!!! ІППО дасть тобі медаль.Хвалити начальство потрібно під своїм прізвищем!!!! А то який толк?????
наташа
Для Любов Глущенко: колись на нараді була замість зав.рмк в полт.оіппо, так ця Люба (якщо це вона), гроші для проректора і збирала
Коментувати
для Валентины
"підтверджуте свій рівень власними заннями"- ещё раз. Если я и лектор имеем абсолютно противоположные точки зрения, при том,Я считаю,что лектор не просто НЕ права,но НЕ имеет элементарных знаний,которые ДОЛЖНА ИМЕТЬ в силу той работы,о которой мы говорили,то,уверяю Вас именно ЭТО не позволит"подтвердить" мне для неё СВОЙ уровень знаний.Проверенных,к тому же,на практике.Поэтому Ваше подтверждайте-слова наивной девочки,которая учила в школе от сих до сих,ну и далее по тексту
Валентина
Для для Валентины:
Валентина
Для для Валентины: Зрозуміло, що не може бути ідеальних викладачів, гарних для всіх. Невже серед Ваших колег усі вчмтелі ідеальні? Вониі добре володіють предметом, методикой його викладання, прислухаються до думок учнів, на своїх уроках не дають безапеляційних тверджень, а знайомлять учнів із різними підходами щодо висвітлення проблеми, пропонують їм висловати власну точку зору, яка може не співпадати, наприклад, із тим, що написано в підручнику, а також аргументувати свої погляди. До речі, я вчитель вищої категорії, відмінник освіти і не треба говорити некомпетентним людям про те, чого вони не знають. Усе починається з людини. Почніть із себе! А самодурів усюди вистачає!
Для Валентина
Валентина, помните, что вас читают и харьковчане, и не думаю, что все разделяют ваши бурные административные восторги. Угомонитесь, в ХАНО то же, что и везде. Люди работают там хорошие, но организации эти не нужны. Кстати, за что вам отличника дали? Просто интересно. Если можно, поделитесь. Кстати, тоже темка для обсуждения интересная. Кто и как свои звания получал.
Коментувати
Олекса Позняк
А взагалі навіщо нам орда кандидатів-професорів педнаук? Потрібно провести тестування - іду на сайт колеги-учителя -шукаю потрібний матеріал.Ось у 7 класах нова програма. Де розробки, де методичний супровід? У колег-учителів. Щось їм даси, щось тобі дадуть. А кандідати-доктора у робочий час за робочим компом пишуть книжечку щоб продати бідному учителю.А чому не безплатно в інтернет? Чому до підручників немає безплатного супроводжуючого програмного забезпечення?Щоб скачав і використовував.Та я перед уроком повинен мати 20 варіантів завдань а не сидіти і самому смикати з різних джерел.Уявіть собі кухаря якому на роботі кажуть: зроби собі кастрюлю і поший собі халат і вари для нас борщ з мяса яке сам купиш.
умница, Позняк)
Для Олекса Позняк: не ожидала. А по поводу педнаук. Так по мне - это невежество, считать, что педагогика есть наука. НАука-физиология, биология, химия (происходящее в организме ребёнка в различные периоды его созревания).А педагогика в принципе НЕ может быть наукой, поскольку к каждому ребёнку свой подход и ОДИНАКОВЫХ подходов НЕ БЫВАЕТ. А то, что кто-то там пытается всё сбить в одну кучу-бред)
Валентина
А що, слабо без готових розробок підготуватися до уроку? Скільки ж часу Вам "бідненькому" особисто треба витратити на це? Хто взагалі зобовязаний за Вас писати конспекти, розробляти дидактичний матеріал? Ви гадаєте ставка кандидата більше, ніж ставка вчителя вищої категорії, якому ще доплачують за класне керівництво, перевірку зошитів, педстаж...? Звідки Ви знаєте, коли пишуть науковці, скільки грошей витрачають на оприлюднення результатів своїх досліджень? А чому хтось має витрачати свій час, щоб усіляки бездарі користували безплатно їхніми напрацюваннями. Не забувайте, що навіть розробка конспекту уроку - це інтелектуальна власність, що казакти про результати досліджень?! Не можу сказати, що всі дослідження потрібні, проте без них, як і без праці творчих, неординарних учителів ми нічого не досягнемо. А такі "захребетники", як Ви і будуть тягти нас у кам’яний вік!
Олекса Позняк
Для Валентина: Да не слабо мне написать с моим опытом.Вот сейчас мою работу отобрали на конкурс в Германию от Украины.Валя ты не знаешь но "работа с детьми очень изматывает а приносит ничтожный результат" - писал Кеплер после того как немного поработал учителем.Есть молодые учителя, есть неопытные. Откуда такая ненависть "науковця", откуда нежелание делиться продуктом созданным в рабочее время на государственном компе, получая при этом зарплату а иногда и пенсию (6000 у моей знакомой) от государства, то есть от нас??????Вы есть идиотский механизм который всё что производит сам же и потребляет в виде новых кандидатских, от которого никому нет толку а только загрязнение окружающей среды и сбрс отходов в канализацию.Уйдите в отпуск на год -никто и не заметит-только среда станет чище
Коментувати