Міносвіти просять не ліквідовувати інститути ППО

Колективи ІППО стурбовані можливістю реформування закладів післядипломної педагогічної освіти

Міносвіти просять не ліквідовувати інститути ППО

Голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулась до міністра освіти і науки Сергія Квіта з проханням не допустити руйнування системи післядипломної педагогічної освіти України.

Зокрема, у своєму листі до міністра Лілія Гриневич зазначає, що отримує звернення колективів інститутів післядипломної педагогічної освіти, які стурбовані проектом рішення колегії МОН "Про реформування закладів системи післядипломної педагогічної освіти", яким передбачається ліквідація в Україні системи післядипломної педагогічної освіти.

"Вважаю рішення про припинення діяльності закладів післядипломної педагогічної освіти необґрунтованим і шкідливим для системи освіти України", - зазначає Гриневич.

Разом з тим, голова парламентського комітету підтримує необхідність реформування післядипломної педагогічної освіти з метою зростання якості підготовки учителів, забезпечення свободи вибору ними програм підвищення власної кваліфікації, а також впровадження освітньої реформи на регіональному рівні.

За словами Лілії Гриневич, діяльність закладів післядипломної педагогічної освіти не обмежується виключно функцією з підвищення кваліфікації вчителів.

"По суті система професійного розвитку педагогічних працівників служить інструментом освітньої політики в регіонах. У зв'язку з цим їх роль і значення як регіональних інституцій, що мають унікальний досвід супроводу процесів розвитку освіти на рівні місцевих громад, окремих закладів освіти, посилюється в умовах адміністративно-територіальної реформи та впровадження нових змін щодо сертифікації педагогічних працівників, структури загальної середньої освіти тощо, закладених у проекті Закону України "Про освіту", - зазначає Гриневич.

Голова комітету наголошує, що у новій редакції Закону України "Про освіту" потрібно чітко визначити місце і статус закладів післядипломної освіти в системі освіти. Водночас, за її словами, у законі слід передбачити можливість вибору педагогічними працівниками підвищення їх кваліфікації в інших інституціях.

"Враховуючи вищезазначене, просимо розглянути пропозиції заявників до проекту Закону України "Про освіту", вжити заходів з метою збереження мережі таких закладів післядипломної освіти та не допустити прийняття рішень, які здатні призвести до руйнування напрацьованої цілісної системи післядипломної педагогічної освіти України", - йдеться у листі голови профільного парламентського комітету до міністра освіти і науки.

Освіта.ua
08.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
інститути післядипломної педагогічної освіти потрібні, але там повинні працювати методистами,- вчителі з шкіл і не більше 5 років, і знову повертатися до школи!
metodist
Учитель! Займись делом.Помни, что знание дидактики, методики и собственного предмета - основа твоей профессиональной деятельности.А еще любовь к детям и людям вообще. К стране, в которой ты живешь. Учить, воспитывать и развивать молодой специалист, явившись в школу, не умеет.В вузе этому не учат. Может на 30-65% знать свой предмет.Приходит в школу такой крутой и грамотный. А тут ему сразу все начинают мешать работать: директор,завуч, старшие коллеги, методисты, родители, а главное, дети... Он бы и развернулся и показал вершины педагогического мастерства... Но!коварные субъекты образовательного процесса НЕ ДАЮТ! Хотят его непременно чему-то научить, аттестовать,отправить на курсы, на открытые уроки опытного учителя... Организовывают на участие в педконкурсах и проектах. Мрак! Безобразие!Требуют изучать педагогические техники и технологии, осваивать ИКТ. Напоминают, что КНИГИ ПИШУТ ДЛЯ ТОГО, ЧТОБЫ ИХ ЧИТАЛИ. Что всю жизнь учиться - важнейшая профессиональная обязанность учителя.
учитель химии
Для metodist: Здесь так много об обязанностях учителя, но есть еще и права. Право на достойные условия работы (доска на которой можно писать, реактивы которые должны быть, книги которые должны быть), право на достойную зарплату, размер которой обеспечит хотя бы пропитание (хотя одежда, прическа, маникюр для учителя тоже важные факторы - работа публичная), право на время для собственной семьи (а не вечера занятые подготовкой, тетрадками, отчетами и бесконечными конкурсами), право на уважение (а не бесконечное хамство от учеников, родителей, дирекции, методкабинетов, институтов, государства). Достойные люди появляются только на уважаемой, нужной социуму и имеющей права работе. Посмотрите с какими баллами ЗНО в последние годы поступают в педагогические ВУЗы: через 5-6 лет в школу придут люди со скоростью чтения 30 слов в минуту, и тогда ... Поднимите престиж профессии и тогда в школу придут лучшие и их не надо будет "повышать" и "усовершенствовать".
Учитель математики
Підтримую учителя хімії! Саме права вчителя, в т.ч. право на самоосвіту та самостійне вдосконалення своєї професійної майстерності, порушуються різношерстними чиновничками через змушування до всяких курсів і так званих "навчань".
Коментувати
РМК
Полтавський обласний інститут післядипломної освіти надає суттєву допомогу педагогічним працівникам у міжкурсовий період. Проведення тренінгів , обмін досвідом у творчих групах, проведення регіональних семінарів та ряд інших заходів дають можливість професійному росту педагогам, особливо на сучасному етапі під час впровадження нових Державних стандартів. Колектив інституту знаючий, творчий, який розуміє і сприймає зміни в освітній галузі, і надає кваліфіковану допомогу.
лєнін, партія, ком-со-мол
Для РМК: шкода, що на цьому сайті для дописувачів коментів немає кнопки "я не робот". Коли це читала, то, як каже Оля Фреймут " чуть не бєкнула".
ПОІППО
Для РМК: Дуже шкода, що вас так і не ліквідували! Нафталіном тхнете
Коментувати
РМК
Відділ освіти, молоді та спорту Пирятинської РДА вважає існування Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського за необхідність. У ПОІППО вивчається європейська практика організації акредитації та контролю якості післядипломної освіти, впроваджено державний стандарт управління якістю ІSО 9001:2000. ПОІППО – перший в Україні заклад післядипломної педагогічної освіти, що отримав сертифікат на систему управління якістю. Працівники ПОІППО здійснили вагомий внесок у розвиток національної освіти, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, здійснюють плідну науково-педагогічну діяльність.
ПОІППО
Для РМК: Авжеж, а ПОІППО вважає, що ваш РМК дуже необхідний. Повний абсурд! Рука руку миє! У цьому й суть корупційних мотивів і схем!
Коментувати
Практик
Якщо не влаштовує якість подання інформації на курсах, то зупиняйте такого викладача, а не обираєте варіант "система вичерпала". Мовчання - шлях до викладання кандидатам та докторам без практики роботи в школі, або мінімальним досвідом. Заявляйте про свої очікування - тоді Ви і плануєте свою освітню траекторію...
педагог зі стажем
ІППО, методкабінет-структури створені для трансформування інформації вчителю, керівнику.Навчально-виховний процес вимагає від педагога повного відключення у час проведення уроків від проблем те тільки сторонніх, а і власних.Час на пошук потрібної інформації обмежений.Ічим же заважає методкабінет, інститут, які виконують для вчителя цю роботу?Тим більше, що останні розпорядження Міністерства націлюють на зменшення паперотворчості вчителів.
Я за тебя
Для педагог зі стажем: и есть буду.
Коментувати
Тамара
Закрытие институтов ничего хорошего не даст. Надо изменить их формы работы. Учителей надо учить. Не секрет,что в последние годы университеты выпускают не самого компетентного учителя, который решил, что уже все знает. А на контракте учатся вообще люди с низким уровнем знаний! Так они потом идут в школы и учат детей!!!Далеко не все учителя чистые и пушистые, даже те, которые отработали не один десяток лет. И методкабинеты нужны, чтобы помочь этому учителю!!! Ну, а у кого звезда во лбу (как он считает), любую рекомендацию воспринимает в штыки.
Lucy
Для Тамара: Так. Захищають ІППО тільки самі методисти, які бояться втратити свою роботу. Вони ж школи, як вогню бояться. Одна така у мене в класі підчитувала, так в клас не могла зайти. Тільки у неї одної були в цьому класі проблеми з викладанням. Наступна вчителька ледве їх до тями привела.
Коментувати
Наталья
35 лет работаю в школе. Через каждые 5 лет прохожу курсы. Есть талантливейшие преподаватели. Но! Последние 15 лет одни и те же люди читают одни и те же лекции, я даже сохраняю и привожу с собой, чтобы не писать лишний раз. И еще: из группы в 30 человек обычно присутствует 10. А "корочки" получают все.
Людмила
Для Наталья: Цілком підтримую вашу думкуі хочу додати, що не просто отримують "корочки"
Андрейченко
В КВНЗ ХАНО "проходила" курсы весной 2015 года. Ничего не изменилось Хочешь не ходить и корочку получить - иди к начальнику учебной части. Она - милейшая женщина, когда видит как сверкает "конвертик с благодарностью". И контрольные за тебя сделает, и проблем не будет. Каждый район в области знает об этом. И выстраивается очередь, к "великой и могущей". Сама стояла в этой очереди. И не надо меня осуждать- ситуация вынудила.
вчитель
дура - чого хаєш людину! Була ситуація така - треба було перенести курси на пізніше. Самі привчили , а тепер хтось винуватий!
Коментувати
Олександр
За 36 років педагогічної діяльності у ролі вчителя фізики я бачив лише одного методиста обласного ІПОПП, який мав чіткі уявлення про цей предмет і як його викладати.
Голосzнарода
Для Олександр: Функції методиста носять більш адміністративний характер і в них не входить викладання тих чи інших предметів замість вчителів. Методика викладання кожного вчителя - це його творча діяльність, методист же має моніторити, щоб ця творча новаторська діяльність не виходила за межі прийнятих в суспільстві норм щодо прав дитини.
Яся
Функція методиста моніторити ??? Тоді таких методистів точно не треба. В районо методисти уже домоніторились
Саллі
Для Голосzнарода: За дотриманням прав дитини слідкують правоохоронні органи, а не методисти.
Коментувати
Vladimir Zvan
Гнать всех в шею из этих институтов. Этих бездельников. Институты закрыть. методкабинеты разогнать. И немедленно. 90% учителей это поддерживает.
Практик
Для Vladimir Zvan: Конкретизируйте понятие "бездельники", а то не понятно, чем они Вам "насолили" Якщо не влаштовує якість подання інформації на курсах, то зупиняйте такого викладача, а не обираєте варіант "система вичерпала". Мовчання - шлях до викладання кандидатам та докторам без практики роботи в школі, або мінімальним досвідом. Заявляйте про свої очікування - тоді Ви і плануєте свою освітню траекторію...
Коментувати
Олекса Позняк
А помните коллеги как готовились закрыть методкабинеты и разогнать трутней методистов? Уже и руку над ними занесли - а потом развернулись и этой рукой учителя по физиономии. Похоже будет так и на этот раз...
Понимаете, Олекса,
Для Олекса Позняк: то, что пишется или говорится СЕГОДНЯ, сработает ЗАВТРА. так что - хорошо уже, что предлагается, а ребята, которые ЗАВТРА будут руководить, они всё ж здесь бывают. Согласитесь,не станет руководить тот, кто вовсе левый и не в теме. ВОт им,30-летним, это всё и надо писать и говорить... Так что - всё нормально. Живём дальше
Коментувати
то і НАША думка -
а поспитайте но самих вчителів. Лишень не так складіть запитальника, щоб люди бачили, що "перевіряльники" вичислять ХТО писав. Складіть РОЗУМНОГО запитальника, проїдьтеся по школах (зад підніміть і ЗА ВЛАСНИЙ кошт, як то вчителі роблять), отоді приблизно знатимете чи вважають ЛЮДИ то потрібним, а чи ні...
вчитель фізики
підтримую думку про те, що давно потрібно розігнати. В Чернігівському ОІППО один з викладачів читає "лекцію" про те, як потрібно заробляти гроші шляхом фотографування котів! Три рази був і одне й те саме!
Світлана
Для вчитель фізики: Ну розженіть. А ви тих, хто атестується спитали. А тих, хто йде на звання? Ви хочете сказати, що за тиждень де інде буде все організовано і люди, які не мають що читати учителям, а не студентам все наладять. Не смішіть! Говорите про ІППО як про осередок старості, а у вузах, що все так добре. Розігнати легко. А що створити натомість?
арго
Для Світлана: ото ж бо і воно. прив*язали атестацію до курсів : не пройшов - зняти із зарплатні енну суму. а тепер цим спекулюєте.
Людмила Синько
Я підтримую учителя фізики. В нашому регіоні 3 райони пр останні 5 років проходили перепідготовку при одному із педуніверситетів області. Виявилося , що після цієї "перепідготовки", вчителі перейшли на 10 бльне оцінювання і навіть накази видали, і не тільки.. Отака анархія буде скрізь після ліквідації ОІППО
Коментувати
Олексій
ОІППО де роками не змінюються програми, де викладачі по 20 років читають одні лекції і не готуються до них давно потрібно розігнати. ОІППО це кормушка для тих хто жодного відношення не має до сучасної педагогіки...
Людмила Синько
Для Олексій: Іх просто треба почистити від непотрібних людей, які ніколи не працювали в школі.
Lucy
А я за те, щоб розігнати. Цього року в квітні проходила курси. Треба було здати розробки уроків, з яких вони потім свої методички пишуть. Якщо видаєш якусь свою методичку, то не пропускають, поки в співавтори не візьмеш. А крім того ще й хабар треба здати (200-250 грн. з людини) " щоб все добре було". Нового нічого не дізналась. Читають за старими конспектами. Я брала свої старі конспекти за попередні 2 атестації. Один в один. Навіть завдання практичні ті самі. РОЗІГНАТИ.
Практик
Якщо не влаштовує якість подання інформації на курсах, то зупиняйте такого викладача, а не обираєте варіант "система вичерпала". Мовчання - шлях до викладання кандидатам та докторам без практики роботи в школі, або мінімальним досвідом. Заявляйте про свої очікування - тоді Ви і плануєте свою освітню траекторію... Про зміст лекцій повідомляйте керівництво, тільки в письмовому вигляді і зареєструвавши вхідним листом. Тоді буде результат потрібний Вам і ваші очікування здійсняться...
Коментувати
Жити краще
Краще всього запитати у самих педагогів, чи потрібні їм ОІППО? Думаю, ви все зрозуміли. А писати і закликати зберегти те, що вже себе скомпроментувало, марно.
Іван
Для Жити краще: Чим же Вам "насолив" ОІППО?
Lucy
Чим насолив? Читайте мій попередній коментар.
Коментувати
Іван
Мудрість і компетентність завжди цінувались у суспільстві. На жаль, жорстока реальність доводить, що слова не завжди рівносильні діям. У цьому я переконуюся на прикладі, коли пропонується ліквідація методичних служб. Вважаю, що саме там працюють висококваліфікавані спеціалісти, які завжди готові прийти на допомогу вчителю у реалізації його творчих задумів, розкрити його потенціал. Переконаний, що у час змін та реформ в освіті методичні служби вкрай необхідні.
Жити краще
Для Іван: Ну звичайно, Ви ж і самі працюєте саме у тій службі, про яку згадуєте. Люди, які там працюють, дуже часто живуть іще радянськими поняттями. Вони ніколи не зможуть жити з вимогами сьогодення. Якщо ми нічого не будемо змінювати, то так і залишимся у пострадянському, а не європейському суспільстві. А писати в усі інстанції, щоб їх зберегли, нічого Вам не нагадує?
Простий учитель
Для Іван: Допомога вчителю у реалізації творчих задумів та розкриття потенціалу, для ОІППО, полягає у організації конкурсів для вчителів. Лише "Вчитель року" чого вартий.
я
Для Іван: Підтримую. Методисти - це насамперед, люди. Є висококваліфіковані спеціалісти, авторитетні через власні здібності та власні результати. Але. нажаль є й недометодисти, які власні комплекси, відсутність компетентності та авторитету компенсують імітацією роботи. Справжні фахівці - методисти завжди потрібні, вони дійсно допомогають вчителю зростати професійно. Вчитель завжди бере охоче нову технологію або методику після того. як ії побачив у дії.
Коментувати
))Для Ирина:
Конкурсы. МЫ тоже ставали ПОБЕДИТЕЛЯМИ как учителя, так и дети, но БЕЗ ИППОПО. Учасниками великого множества, и международных в Украине. Есть интернет (а ДО интернета - пресса). Есть голова. ЗАЧЕМ НАМ кто-то ещё? Мало того, НАШИМИ материалами (без спросу, правда, попользовались и районные методисты).А Вы молодец. НАС сотрудники ничем не напрягают. НАМ НЕ нужны ИХ курсы. И нам вжлобство сдавать деньги на развитие ИХ кабинетов. Нам бы свои как-то обустроить и облагородить. А им бы искать спонсора не в карманах учителей.
Teacher
Обома руками за закриття. Дармоїди сидять. створюють ілюзію роботи. Особливо СОІППО.
Людмила Синько
Для Teacher: хотілось би бачит, який Ви учителю? Дійсно з великої букви, чи просто так?
Lucy
Для Teacher: Підтримую на 100%. Якщо учитель сучасний, то він уміє користуватись інтернетом. Він вашого методиста, який від інструкції і папірця голову не може відірвати, за пояс заткне. Хай краще ЗНО або сертифікацію попробує здати. Думаю, що не здасть. Знаємо, як ті "теплі місця" діставались.
Коментувати
ВЧИТЕЛЬ ЗІ СТАЖЕМ
Давно пора їх позакривати. Це марна трата бюджетних коштів. А користі від них нуль. Коли й кому вони чим допомогли у роботі. Лише збирають наші розробки, систематизують їх, а потім намагаються їх же нам впарити за кошти. І створюють проблеми висмоктані з пальця по типу - пропускати клітинку чи ні, і вирішують її роками...
100÷
Для ВЧИТЕЛЬ ЗІ СТАЖЕМ: Це точно: як називається предмет- світова чи зарубіжна література, яку дробову риску у даті класти- косу чи горизонтальну, підсумковий урок чи урок систематизації і узагальнення знань. І люди на цьому ЗАХИЩАЮТЬ ДИСЕРТАЦІЇ!
Lucy
Для Людмила Синько: Такі ж як ви, "методисти" нас заставляють у журналі писати "впр.5, С.18" у домашньому завданні. І хай тільки напишеш з маленької! Десь у їхніх інструкціях комп’ютер зробив помилку, і вони вимагають тільки так. Дибілізм. Після коми велика літера! А перевіряючим нічого не докажеш.
Коментувати
Gendef Lov
Коли в якійсь школі поганий, нечесний учитель (давайте визнаємо, що таке буває!) - закривають школу??? Коли в якомусь ОІППО - поганий викладач або методи ст (навряд чи всі!) - треба закрити і цей інститут, і взагалі всі??? І чого цим можна добитися? Думаю, що якось поверхнево й істерично виходить обговорення в нашій дискусії(( Багато хто пише про збір грошей ... А навіщо їх здавати? Традиція така?Так треба відмовлятися від цього! І не вимагають їх нормальні викладачі! І знаю таких викладачів у тому ж Харкові! То давайте краще обговоримо, що можна змінити в підвищенні кваліфікації, як його зробити кориснішим
я
Для Gendef Lov: 100% підтримую - багато негативу. але зовсім немає конструктивних та корисних пропозицій.
полезные предложения?
Для я: А ЧЕМ заниматся те, чьей РАБОТОЙ являются полезные предложения?
Коментувати