Волонтери навчатимуть дітей спілкуватися англійською

До волонтерського проекту з вивчення англійської мови вже долучилося 1714 українських шкіл

Волонтери навчатимуть дітей спілкуватися англійською

Цього літа в українських школах буде проведено ініційований МОН волонтерський проект "Літні мовні школи", для участі у заході з вивчення школярами англійської мови вже долучилося 1714 шкіл. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергія Квіт під час прес-конференції, присвяченій проведенню заходу.

За словами міністра, реалізація проекту відбуватиметься у червні впродовж 2-3 тижнів. Також він повідомив, що оскільки бюджетних коштів на цей проект не передбачено, Міністерство освіти звернулося за допомогою до волонтерів та різних волонтерських організацій, щоб спільними зусиллями втілити у життя цей дуже потрібний проект для школярів України.

Сергій Квіт наголосив, що потреба вивчення англійської мови є одним із головних завдань Міністерства освіти і науки.

"Без англійської мови сьогодні немає ні науки, ні освіти. Водночас, цим проектом ми маємо не лише навчити дітей, а й привернути увагу суспільства до важливості цієї теми", - підкреслив міністр.

Він висловив переконання, що сучасній Україні потрібна мода на вивчення іноземних мов.

"Тоді наша країна буде конкурентоздатна, а наші фахівці будуть сильними і втілюватимуть реформи", - зазначив міністр освіти і науки.

Міністр повідомив, що до реалізації проекту "Літні мовні школи" вже долучилася Міжнародна волонтерська організація Корпус Миру, Українська волонтерська ініціатива Євромайдан SOS, Британська рада, Американські ради, Світовий конгрес українців, програма КАКТУС, видавництва - Cambridge University Press, Mcmillan Education,Pearson, Oxford University Press та інші.

Також Сергій Квіт зазначив, що міністерство, у свою чергу, звернулося до обласних департаментів освіти щодо підготовки до проведення літніх мовних таборів у школах всіх областей України. Сьогодні до проекту вже долучилося 1714 шкіл, в рамках яких волонтери навчатимуть понад 27 тисяч школярів.

Міністр висловив подяку кільком областям, які проводили мовні літні табори для школярів раніше і вже мають відповідний досвід, зокрема, це 726 шкіл у Дніпропетровській області, 116 шкіл у Львівській області, 112 – на Полтавщині та інші.

За словами Сергія Квіта, волонтери, які долучаються до проекту та в червні навчатимуть дітей англійської, це не лише шкільні вчителі, а й викладачі університетів, студенти-волонтери, яких сьогодні долучилося вже 440, випускники університетів. Взяти участь в проекті також зголошуються іноземці, які перебуватимуть в Україні на час проведення мовних таборів.

Міністр також зауважив, що оскільки проект не фінансується, волонтери мають самостійно доїжджати до обраної школи. Однак за потреби на місцях подбають про поселення та харчування.

Сергій Квіт наголосив, що вся інформація про проект сьогодні розміщена на сайті міністерства: інструктивна інформація для волонтерів, контакти відповідальних осіб за проект у кожній області, а також навчальні англомовні матеріали, які волонтери зможуть залучати для навчання школярів. Міністр також додав, що навчання школярів англійської мови проходитиме у різноманітних креативних форматах. Міністерство пропонує певні освітні стандарти, однак креативність формату та цікавість навчання покладається на волю волонтерів.

"Ми закликаємо волонтерів допомогти своїм школам у рідних містах та селах з вивчення англійської мови. Адже допомагаючи нашим дітям сьогодні, ви всі спільно долучаєтеся до створення майбутнього України", - наголосив міністр освіти і науки.

Освіта.ua
02.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
фатум
Какие еще волонтеры? Уже у нас объявлено: будет лагерь на асфальте, как при Азирове.
Є!Бали
把避孕套在他的头上
Є!Бали
Як би не довелося дітям в літніх таборах шпрехати мовою північного сусіда...
Яц
Для Є!Бали: То есть тот факт, что большинтсво наседения общается на суржике тебя не волнует, а чистый русский беспокоит? Или у вас на полоныне все на украинском шпрехают?
Натэл
В Сингапуре 4 государственных языка, в Швейцарии 2 языка, в Индии 2 ( причем один из них английский, язык бывших угнетателей, и хинди). И ничего. Все шпрехают. Наверное, это не самая страшная проблема в этих странах. Повода для разговоров нет в этой области. Дело не в языке, а в мозгах. Все разговоры про языки - способ отвлечь от главных проблем. Народ пережевывает.
о языках
той, хто сам не стикався з несприйманням української, той не здатний зрозуміти,що і в мові велика проблема. Надто велика.А через це вважаю,що в ДЕРЖАВІ має бути ЄДИНА державна мова. і має вони бути УКРАЇНСЬКОЮ. Саме через її насильне знащення на протязі ДЕСЯТИРІЧ радянської доби. А всі інші - то мови міжособового вжитку при бажанні.
Коментувати
Учитель
Я знаю, що в нашому місті пару років тому для дітей організовувалися подібні табори. Було так. Дітей за батьківські кошти на 2 тижні відправляли в досить пристойний санаторій, де вони нормально харчувалися, жили, лікувалися. Разом з ними їздили й бажаючі вчителі англійської мови (явно не за свої гроші, от тільки не знаю, чи платили їм щось батьки, чи ні. Вони в цей час офіційно були у відпустці). Це було у липні, коли і діти і вчителі відпочили від школи. Коли у дітей і їх батьків була мотивація до вивчення англійської. А що таке загнати НЕБАЖАЮЧИХ ВТОМЛЕНИХ ШКОЛОЮ учнів і вчителів у ці табори на асфальті мені навіть важко уявити. Співчуваю колегам.
Натэл
Для Учитель: это приемлемый вариант. Где этот рай земной, в каком городе?можно узнать?
Коментувати
Шиншилла
Это неудачный проект. Несвоевременный какой-то. министр Квит, мне кажется, не знает детской психологии. После длинного тяжелого учебного года кто может выдержать занятия английского, пусть и в игровой форме, весь день в течении 2-3-х недель? Ну позанимались, ну поговорили с волонтерами, ну попели песни-попрыгали, дальше что? Попомните мое слово, даже у студентов запала не хватит, они энергию свою не распыляют, знаю их по практике. Энтузиастов мало. Директор заставить не имеет права, будет наезжать - напишем жалобу о коррупции, это быстро!
Аліна
Краще б збільшили години англійської мови в класах, а то раніше в Європу "не йшли", а на вивчення англійської мови давали 3 години в 6-9 класах, а тепер "йдемо" в Європу, тому і 2 години буде достатньо, чи не так?! І краще зробіть поділ на групи, починаючи з 20 учнів в класі. А всі ці розмови про волонтерів в таборах... Можливо, в великих містах і залучать іноземців, а в маленьких містечках волонтерами будут виступати самі вчителі англійської мови.
Шиншилла
Для Аліна: Добавлять часы и делить хотя бы 26 человек на 2 группы - это ж из бюджета платить нужно, а так не хочется. Сколько работаю, всю жизнь нас принуждают к бесплатному оказанию услуг ученикам и администрации. Сделай то, сделай это, снова сделай, сбегай туда-сюда, будь на подхвате... И что я вижу? Где мои сбережения в банке, где авто, где возможность съездить в отпуск с семьей? Где оно, качество жизни?
Коментувати
Политрук лжет, в германском плену вас не мучат и не убивают
Потом, в сентябре, а может уже и в июле, я бы послушал учителей из разных регионов касательно того, сколько они волонтеров в глаза видели и как весь это цирк шапито организовывался на учительском горбу. И про эффективность деятельности из-под палки всех участников этого безумия я бы тоже послушал. И, как не упомянуть, отчеты о проделанной работе с обязательными фото.
Догоним и перегоним
’’Без английского языка нет ни науки, ни образования’’. Именно поэтому сокращено количество часов на его изучение. А зачем вам часы, если вы все догоните летом. Бесплатно.
Натэл
Нет денег- нечего школы дергать и проекты свои безденежные проталкивать. Дайте учителю подготовить класс к новому учебному году и уйти в отпуск, креативные наши. Ищите помещения для своих лагерей не в школе, нашли козлов отпущения. Как надбавки вернуть учителям , так нет, только и ищут, как бесплатно наклонить на свои безумные прожекты.
дивуюся
Для Натэл: А де в Посадовій інструкції вчителя написано, що вчитель повинен готувати клас до нового навчального року ???
Для дивуюся
Не дивуйтеся, бо я дивуюся. Нигде не написано, инструкция одна - моя совесть. Я понимаю, что вы имеете в виду, но я не вижу выхода из этой ситуации, не раз об этом говорила. Делаем самое необходимое, без всяких изысков. Поделитесь опытом, как вы решаете этот вопрос, как идете в отпуск, как делаете ремонт?
дивуюся
Для Для дивуюся: Ділюсь досвідом . По - перше мені відпустка гарантована Конституцією України і НІХТО не має права її в мене відбирати або скорочувати. Так що в відпустку я йду згідно наказу директора. По- друге, ще раз наголошую - ні в одному державному правовому документі не вказано, що вчитель повинен робити ремонт в класі. Колись мені це заявили. Я просто попросила ДОКУМЕНТ про цей обов*язок... Після того, більше мова про це не йде. Ремонт у класі це обов*язок адміністрації . Вони повинні на забезпечити мені умови для роботи . Про це якраз в їхніх документах і написано. А їхнє " ручне керування" вже набридло.
Коментувати
Вчитель
І знову, відмиють гроші. Будуть годувати адміністрацію і "прихлебателей".А потім поставлять галочку, що провели роботу. Ох, і надоїла брехня!!!!
На местах
’’Проект не финансируется, ... но при необходимости на местах позаботятся о проживании и питании’’. КТО? На местах уже поговаривают об отпускных не раньше сентября (как-то неожиданно учителя решили летом в отпуск идти, денег забыли для них выделить), зато на выдумки МОН деньги отыщутся?
Родион
Ну так комусь хочеться зберегти оздоровлення в пришкільних таборах. А англійською мовою лиш мозги припудрюють. Головне - тендери на харчування і перетікання грошей в кишені освітянських паразитів.
Освітянський паразит
Для Родион: Тихіше, не пали контору. Й взагалі, заздрити іншим не гарно.
Натэл
Для освитянського паразита: неплохо сказано
Коментувати
Кактус
Опять за свое... Я уже было обрадовалась, что на счет этого лагеря - тишина. Скажу откровенно: у меня нет ни малейшего желания придумывать методики, отвечающие креативному формату, в июне, когда уже нет никаких сил, нет надежды на полноценный отдых (а где ему взяться, если придется затянуть пояса?), нет здоровья и спокойствия, потому что нам постоянно угрожают полномасштабной войной и терактами. Я уверена, что имею право не общаться с волонтерами и детьми в свой отпуск за те мизерные деньги, которые нам бросает государство. Спасибо за внимание.