Як вчителю зорієнтуватись у сучасних технологіях?
PR

Безкоштовні курси з ІКТ від Microsoft, які практично, а не теоретично зможуть допомогти вчителеві

Як вчителю зорієнтуватись у сучасних технологіях?

З кожним роком технології все активніше впливають на навчальний процес і систему освіти в цілому. На сьогоднішній день на ринку праці потрібні випускники навчальних закладів, які не тільки мають якісні знання, а й мають відповідні навички. Останніми роками ці навички отримали сталу назву – навички 21 століття.

Постає логічне запитання – як сформувати в учнів навички 21 століття якщо ці навички не сформовані в самого вчителя? Як учитель може навчити того, чого сам не розуміє? Курси підвищення кваліфікації на сьогоднішній день, на жаль, не дають уявлення про тренди в сучасній освіті. Багато теорії та замало практики. Для прикладу. Чи може хтось із педагогів похвалитися відповідністю своєї інформаційно-комунікаційної компетентності до тих рівнів, які ЮНЕСКО рекомендувала ще 2011 року?

Проаналізувавши доступні Інтернет-ресурси можна досить легко визначити наступні глобальні тенденції розвитку ІКТ в освіті, які мали би вже реалізовуватись у закладах освіти, а саме: організація навчання протягом усього життя, створення та використання динамічних навчальних матеріалів та спільна робота в режимі реального часу.

Якщо про навчання протягом життя тепер часто говорять у навчальних закладах, а про реалізацію спільної роботи в режимі реального часу за допомогою хмарних технологій (наприклад, Office365 та OneDrive) принаймні чули, то про створення та використання динамічних навчальних матеріалів ще, на жаль, чули не всі.

Як пересічний учитель може навчитися створювати електронні підручники з динамічним інтерактивним змістом, який може зберігати нотатки та створювати закладки? Для початку потрібно пройти курси з ІКТ, які практично, а не теоретично зможуть допомогти вчителеві.

Наприклад, курси Microsoft, які допомагають вирішити ці питання. Курси є безоплатними і після їх завершення, що також важливо, учасники отримують відповідне свідоцтво міжнародного зразка.

Освіта.ua
16.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
До того ж , щоб почати курси вимагається наявність провайдерів, яких немає на моєму комп’ютері. Це теж стримує. Хіба не можна якось спростити процес і написати десь свій власний імейл, який уже є, а не створювати імейл у Гуглі чи таке подібне ???....і я так зрозуміла, що курси проходять за власним графіком ???
Regina
Для Анна: А нас свого часу змусили зареєструватися на цьому сайті:) Так що проблем із входом не маю. А що курси за власним графіком - то правдв. Ви можете перервати й поновити роботу в будь-який момент.
Коментувати
Анна
Дуже хочу пройти такі курси ! Чи потрібно реєструватися ??? Напишіть посилання, де це можна це зробити. А яким чином буде видаватися сертифікат, якщо ніде немає реєстрації ? причому посилання на сайт Майкрософт з курсами - англійською мовою... теж якось стримує )))
ПРАВДА
Шановнi педагоги,ви вci з вищою освiтою,напевно,крiм навчання ,займаетеся ще вихованням,а подумайте,чого один одного принижуете у своiх коментарях:"я кращий, розумнiший вiд iншого"). Чому немае едностi, якоiсь поваги мiж вами?Чи думаете, що цим ви зробите реформи,чи вас хтось буде слухати у МОН? Що прикажуть - те й будете робити,як завжди. Ви ж тiльки простi вчителi. А щодо пiдвищення знань, то кожен зможе здобути,було би тiльки бажання та стимул.
надюк валентина
як пройти ці курси?мене зацікавила ця інформація.теріторіально де ви знаходитесь?
Сергій
Чи може хтось із педагогів похвалитися відповідністю своєї інформаційно-комунікаційної компетентності до тих рівнів, які ЮНЕСКО рекомендувала ще 2011 року?
Тетяна Ю
Для Сергій: А чи ставила держава мету (вчитель же виконує "державне замовлення"!), щоб кожен учитель досяг того рівня, який рекомендує ЮНЕСКО? Які умови вона створила для того, щоб таких вчителів було багато? Чи збирається вона по-європейськи оплачувати європейський рівень вчителів? Давайте починати з вирішення цих питань на законодавчому рівні.
Сергій
Скільки запитань...Ви ж педагоги, які маєте давати відповіді. Або правильно ставити запитання...Я вам що - держава? Чому більшість чогось очікує. Чому хтось комусь щось має бути винен? Що ви зробили для цього?
1
Для Сергій: Як сказала одна знайома:"В нашій країні багато хто не має можливості туалетним папером користуватися та до туалетів дощатих з диркою у підлозі бігає, а ви тут - Європа - кричите та про високі технології розпатякуєте".
Коментувати
НАТЭЛ
Сейчас можно, при желании, пройти такие курсы, нет проблем: плати деньги и учись. Проблема для учителя - это отсутствие свободного времени для саморазвития из- за ..сами знаете : документация, классная работа, олимпиады, МАН, конкурсы, тетради и так далее. Теперь, когда упал уровень жизни, сняли надбавки, вообще среднему учителю стало трудно от семьи оторвать эти деньги, а время он тратит на разного рода подработки. Большинство учителей владеет этими навыками, конечно, уровень можно и нужно повышать. Кстати, многие учителя - самоучки, и дети им с удовольствием в этом помогают. А курсы- это понятие спорное. Мне лично они ничего не дали в профессиональном плане, за исключением отдельных преподавателей. Там очень часто преподают люди, которые нашли возможность уйти из школы и не работать с нашими детишками : берегут нервишки и "вещают". Предмет знают хуже, чем я. Напрасная трата денег и времени. Вот где экономить нужно. Что мне нужно и интересно, я и без курсов в интернете найду.
Сергій
Для НАТЭЛ: 100%. Підтримую. Але ж ви всеж таки пройшли і це дуже гарно, що ваш рівень вище. Так, насправді і має бути. Радий за вас!
Коментувати
Елена Онищенко
Курси????? А де гарантія того, що ці курси дадуть мені нові знання? Я нещодавно пройшла курси, так заробила собі одну головну біль, а новому нічого не навчилась.
Сергій
Для Елена Онищенко: за гарантіями до Гаранта :)
Коментувати
Jonny
Які курси. Відкрив ютуб. 3-4 години навчання в день тій спеціальності до чого лежить душа і все. Світ змінився. Курси-це 20 століття. Курси - це коли в голову вбивають потрібне і всякий мусор.
Сергій
Для Jonny: 100%. І я кажу - було б бажання в учителя.
Коментувати
Alexandr Steblevets
Вчитель має створювати підручники? Писати наукові роботи ? А що мають робити інститути, міністерства, МАН та інші.
Сергій
Для Alexandr Steblevets: читаємо уважніше текст... ніхто не ма створювати підручники... там же чітко написано - електронні підручники. Не варто плутати ПІДРУЧНИКИ (як в СРСР) із електронними підручниками :)
Коментувати
Наталя
Так, я хочу пройти курси. Що для цього треба зробити?
Зацікавлений
А коли це робити? На це є час? Праця має оплачуватись. Хто за це буде платити?
Артур
Ага..сидіти і чекати щоб хтось за учителя це зробив...правду кажуть - варто частину учителів просто звільнити, залишивши тих, то здатний навчати та навчатись
Яготовий
працювати і вчитись, але спочатку еуропейська зарплата, щоб краще осмислити еуропейські цінності. Утром деньги, вечером стулья
Сергій
вот поэтому и не имеем - сидим и ждем...
Коментувати