Бюджет МОН має бути відкритим в Інтернет, - Гриневич

Голова парламентського комітету з питань науки та освіти вважає, що необхідно демонополізувати освіту

Бюджет МОН має бути відкритим в Інтернет, - Гриневич

2014 рік слід присвятити демонополізації сфери освіти і науки. Це призведе до більшої прозорості і усунення можливостей для корупції. Так вважає голова парламентського комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич.

На круглому столі "Українська освіта. Що далі?" голова парламентського комітету представила для обговорення проект "Плану демонополізації освіти і науки".

Народний депутат зазначила, що на сьогодні немає коштів для додаткових інвестицій в освіту, тому в 2014 році слід сконцентруватися на оздоровленні системи управління, а також закласти нормативно-правовий фундамент наступних змін.

Серед першочергових кроків, які пропонується здійснити в 2014 році, першим має стати фінансовий та управлінський аудит системи.

Крім цього, Лілія Гриневич вважає за доцільне впровадити тимчасовий мораторій на надмірне державне втручання - скасувати перевірки, автоматично продовжити ліцензії, зупинити необгрунтовану реорганізацію навчальних закладів.

Лілія Гриневич переконує, що разом з розширенням повноважень навчальних закладів необхідно запровадити зовнішню незалежну оцінку якості освіти.

Також народний депутат пропонує негайно скасувати низку бюрократичних наказів міністерства, позбавлених управлінського змісту.

"Сьогодні вчителям, викладачам та науковцям доводиться витрачати години робочого часу на папери – замість викладання і досліджень", - пояснила Лілія Гриневич.

Голова комітету пропонує знищити очевидні корупційні схеми в освіті, скоротивши повноваження МОН і спростивши та збільшивши прозорість дозвільних процедур.

На її думку, одним із важливих механізмів з протидії корупції має стати впровадження відкритої системи відслідковування поточних рахунків міністерства ("бюджет он-лайн").

"Такі ініціативи розробляються в середовищі програмістів, які підтримують Євромайдан. Є політична воля до змін. Це – шанс здійснити електронну революцію в окремо взятому міністерстві, що дозволить громаді в режимі он-лайн слідкувати за виділенням і розподілом бюджетних коштів", - наголосила Лілія Гриневич.

З проектом "Плану демонополізації освіти і науки" Лілії Гриневич можна ознайомитися за наступною адресою: http://www.scribd.com/doc/209653046/.

Освіта.ua
03.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любовь
Против высокопоставленных чиновников открывают уголовные дела, а почему бы не заняться проверкой деятельности некоторых директоров учебных заведений, которые погрязли в коррупции. Есть директора ПТУ (Луганская обл.) которые устраивают своих ближайших родственников (сыновей, дочерей) на различные должности. Числятся они на педагогических должностях (не имея образования), а просиживают в чистеньких кабинетах, занимаются необременительной работой, незаслуженно получая зарплату за работу, которую не выполняют. Зачастую, у этих родственничков (сыновей) другие фамилии и поэтому не прослеживается родственная связь с руководителем учебного заведения. А ведь коррупция на лицо.
Олексій
Пропозиція до першого заступника: звільнити племінника Жебровського Б.М. - Марченка Андрія, якій нічого не розуміється в системі середньої освіти, а є заст.директора департаменту середньої освіти та його керівника Єреська О.В. що запровадив обов’язкову статзвітність загальноосвітніми навчальними закладами та регіональними управліннями освіти «з використанням програмного комплексу «Україна. ІСУО Інформаційна система». Вони затероризували поборами (під час майдану погрози керівникам, призначення директора - гроші, атестація - гроші і так дальше). А з профільністю старшої школи що, з підручниками– авторські колективи, все за гроші , з стандартами… Покладіть цьому край.
Олексій
Пропозиція до нового мінісра: О.С.Дніпров підписав скандальне розпорядження Міністерства освіти і науки про те, що працівники отримуватимуть зарплату платіжними картками та послуговуватимуться поточними рахунками ПАТ «Дочірній банк Сбербанка Росії». Покладіть цьому край. Будь ласка, звільніть ще й Жебровського Б.М. Його «досягнення» : лукавство, хамство, брехня, чудові листи про першокласників, клуби дідусів та бабусів, жіночий збочинець та лавелас. Професійності - мінусова ступінь. Вони затероризували поборами (під час майдану погрози керівникам, призначення директора - гроші, атестація – гроші, ліміти,штати- гроші і так дальше). Якщо залишили зам міністра з налаштованими каналами розкрадання, та ще й Жебровського, Даниленко залишать- то все ясно... Почуйте нас !!!!
Олексій
Є надія, що новий міністр і нові керівники міністерства з розумінням поставляться не лише до вищої, а й до середньої школи. Пропозиція: звільнити племінника Жебровського Б.М. - Марченка Андрія, якій нічого не розуміється в системі середньої освіти, а є заст.директора департаменту середньої освіти, та його керівника Єреська О.В. що запровадив обов’язкову статзвітність загальноосвітніми навчальними закладами та регіональними управліннями освіти «з використанням програмного комплексу «Україна. ІСУО Інформаційна система». Вони затероризували поборами (під час майдану погрози керівникам, призначення директора - гроші, атестація - гроші і так дальше). А з профільністю старшої школи що, з підручниками – авторські колективи, все за гроші, з стандартами… Покладіть цьому край.
Олексій
Шановний Міністре. Зверніть увагу на головного фінансиста вашого відомства Даниленко С.В. Вона обложила данню всю Україну. Для здачі звітів ВУЗами, ПТНЗ, іншими закладами та установами Департамент економіки заставляє приїздити особисто і обовязково потрібно дати гроші. Скільки можна збирати гроші з викладачів для взяток чиновникам Міністерства.Як пояснити збір коштів з викладачів для непомірних потреб деяких працівників Міністерства, які формують ліміти, підписують штати навчальних закладів (Даниленко С.В.права рука Кулікова П.М., Ісаева І. А. Фурман Г.І.,Міхницька В.І.).Чим товщий конверт,тим більші ліміти,чим більша сума,тим швидше буде підписаний штатний розпис та тарифікація.Дуже надіємся що з Вашим приходом щось-таки зміниться.
Олександра
Дуже важливе і справедливе зауваження.Від імені вчителів великий уклін в разі прийняття такого проекту владою.Ми втомилися від зверхнього ставлення,від заполітизованості,від реорганізацій і ліквідацій шкіл,від маси вимог,які перешкоджають вчителю займатися справою за покликанням -навчати,виховувати дітей.Хотілося б мати можливість більше часу проводити серед дітей,а не на "планерках".Дякуємо.
Євгенія
Хотілося б ще переглянути інструкцію з діловодства,яка визначає і номенклатуру справ,що взагалі не дає директору і заступникам займатись беспосередньо керівництвом закладом. Залишити тільки обгрунтовано необхідні книги,журнали тощо
ида
Для Євгенія: http://direktor.at.ua/news/instrukcija_z_dilovodstva_tikhenko_vidminena_mon/2014-02-16-415-звірніть увагу, що ця інструкція скасована
Коментувати
орыся
Совершенно согласна. Еще осенью учительская общественность буквально вопила:"Дайте нам спокойно работать! Мы пришли в школу к детям, а не к бумагам!".Надоело бумаготворчество (да, кстати, бумага покупается тоже за свой счёт...).
Петро
"План демонополізації освіти і науки" добре продуманий. Якби "попередники" не розбазарили бюджет, зміни пройшли би значно швидше.