Перевантажувати молодших школярів не можна, - МОН

Міністерством надано рекомендації щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів

Перевантажувати молодших школярів не можна, - МОН

Міністерство освіти і науки України звертає увагу на недопущення перевантаження учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів та шкіл-дитячих садків надмірним обсягом домашніх завдань. Про це повідомляється у відповідному листі освітнього відомства, що отримали начальники управлінь та директори департаментів у регіонах.

У відомстві наголосили, що у 1-му класі домашні завдання учням не задаються, а у 2-4 класах обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували: у 2-му класі – 45 хвилин; у 3-му класі – 1 години 10 хвилин; 4-му класі – 1 години 30 хвилин.

Також у міністерстві акцентували увагу на правильному дозуванні домашнього завдання. Учителі повинні спланувати роботу такого об’єму і змісту, щоб учні не відчували перевантаження. Для цього необхідно враховувати зайнятість учнів з інших предметів у цей день, темп і ритм роботи учнів, стан їхнього здоров’я.

"Завдання не повинні перевищувати об’єм пропонованої домашньої роботи. Недопустимим є перевантаження учнів завданнями, які містяться у додаткових посібниках, зошитах з друкованою основою: зафарбовування малюнків, складання схем, таблиць, виконання додаткових завдань і вправ, написання домашніх творів тощо", - йдеться у листі Міносвіти.

У відомстві наголошують, що класному керівникові необхідно здійснювати сумарний підрахунок усіх домашніх завдань на той чи інший день, їх об’єм і ступінь складності з урахуванням особливостей всіх учнів класу.

"Завдання мають бути посильними для самостійного виконання учнями. Не можна пропонувати завдання на невідпрацьований матеріал, який не пояснювався на уроці, оскільки в такому випадку вся складність засвоєння навчального матеріалу переноситься з уроку на домашню роботу. Недопустимим є домашнє завдання з написання рефератів", - наголосили у Міносвіти.

Також у відомстві зазначили, що домашні завдання не мають даватися учням на вихідні, святкові та канікулярні дні.

"Звертаємо увагу на те, що контроль та відповідальність за перевантаження учнів домашніми завданнями покладається на керівників навчальних закладів", - йдеться у листі Міністерства освіти і науки.

Разом з тим, відомством надіслані Інструктивно-методичні матеріали щодо контролю та оцінювання  навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів, що мають бути доведені до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів та учителів початкових класів.

Освіта.ua
31.01.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Шановні батьки! Ми є головними замовниками державної системи навчання і виховання наших дітей. Тільки за нашої активності держава через свої органи освіти і школи буде робити те, що ми бажаємо для своїх дітей. Якщо врахувати, що Україна посідає друге місце в світі по кількості людей з вищою освітою ( на 10 тис.чол. розраховується ), то ми, батьки, здатні зробити нашу систему шкільної освіти набагато кращою. Хто хоче в ключитися в таку цікаву, корисну вам особисто і надзвичайно важливу справу для ваших дітей, звертайтеся до моєї громадської "Татової школи" по моб. 096 225 2446 ( Олександр Форостяний ). Ми, батьки, бабусі і дідусі, повинні об"єднуватися для того, щоб життя наше і наших дітей було достойне нас, великої нації. При нашій спільній ефективній роботі за 1-2 роки ми зможемо змінити початкову школу на краще. Ні Міністерство освіти, ні Академія педагогічних наук, ні обласні, районні, міські органи освіти не здатні зробити того, що можемо ми. Чекаю на плідну співпрацю.
Irina
Да, сей час много детей с "потухшими глазами", моя вроде в школу шла веселая, разговорчивая, а теперь , многие знакомые даже замечают, дите как в воду окунули, приходит раздраженная, а на вечер "бесится" засыпает плохо. С сентября стали на секцию ходить, но сей час бросили, тк. не успеваем уроки учить.
Алина
Дітей перевантажвуати не можна. Не пробували просто прибрати купу непотрібних нікому предметів?? та і 45 хвилин для 2-го класу щось забагато.
sergox
Перевантажувати молодших школярів не можна. А яких можна? Кожного дня по 7-8 уроків. Яким має бути при цьому обсяг домашніх завдань?
bob
очередной дежурный пук
виталий
красавци а програма и ее выполнение? А вам не кажется что сначала програмы надо в психологическом восприятии детей подготовить, кстати в Украине нет ни одной програмы с научным подходом, психолога в МОН просто нет.
мама
вообще-то, если детям не задавать на дом, то через неделю от пройденной темы в голове будет чистый лист, и опять надо заново все учить... у нас так было
мама
Можливо,було б доцільно переглянути шкільну програму,врахувавши що діти в школу йдуть в 6 років. Міносвіти ще забуло врахувати вагу шкільних рюкзаків. Їх вага не повинна перевищувати 10% від ваги дитини!!! Хто це має контролювати?
Мирослав Мирний
Дуже хочеться ,щоб у шкільних закладах враховували позашкільні заняття школярів.Я маю на увазі заняття в гуртках,музичних ,споршколах тощо. Багато дітей вже в ранньому віці займаються серьозними справами,обираючи профессію на все життя.