Медогляди у школах завершать до 10 квітня

В уряді кажуть, що медогляди в школах є реальною можливістю перевірити здоров’я школярів

Медогляди у школах завершать до 10 квітня

Прем’єр-міністр Азаров доручив стовідсотково провести медичні огляди школярів до 10 квітня. Відповідне доручення глава уряду дав після заслуховування на оперативній нараді інформації Міністерства охорони здоров’я про те, що наразі перевірено стан здоров’я у 96,5% школярів.

Прем’єр наголосив, що медогляди мають виявляти захворювання на ранніх стадіях, тоді, коли симптоми недуг можуть помітити лише фахівці.

В уряді повідомили, що рання діагностика допомагає зберегти здоров’я дітей. Саме тому, минулого року, після тривалого обговорення, було прийнято рішення повернути проведення обов’язкових медичних оглядів школярів як в медичних закладах, так і в школах. Для цього створені медико-педагогічні комісії, які за згодою батьків перевіряють здоров’я дітей, виїжджаючи безпосередньо у навчальні заклади.

Також за повідомленням уряду, особливо актуальними є виїзди до віддалених населених пунктів. На сьогодні в Україні є 4500 сільських шкіл, де навчаються менше ста дітей в кожній. В основному вони знаходяться у віддалених невеликих населених пунктах, де немає поліклінік, і медогляди в школах – реальна можливість повноцінно перевірити здоров’я школярів не витрачаючи коштів та часу на поїздки до райлікарень.

"Всі діти повинні пройти медичні огляди. Тут не повинно бути вибірковості. Це не просто робота медиків. Це здоров’я дітей. І треба допомогти батькам, особливо з сімей, які перебувають в тих чи інших складних життєвих обставинах", - наголосив Азаров.

Як відомо, у січні 2013 року Кабінетом Міністрів було ухвалено рішення про проведення щорічних обов’язкових медичних оглядів учнів шкіл у загальноосвітніх навчальних закладах.

Освіта.ua
14.01.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ага
да-да, медосмотр. Помню-помню. У ребёнка проблемы, но решать их лишь родителям. ТО на кой ляд этот медосмотр? Хорошо, когда хватает денег на ОДНО обследование. А у кого их нет. Добрый дядя даст?
УАУ
Ну пройдуть медогляди. Це добре, безперечно. Хоча те, як у нас проходять медогляди, особливо такі масові, без ніяких практично приладів, викликає сумнів у їх "поглибленості". А далі що? Ну визначать, що у дитини гастрит хронічний (сколіоз, хвроби серця..... і т.д.), а далі що робити? Ну гастрит, а у батьків немає грошей не те, що на ліки, а є тільки на вермішель, і що гастрит буде ліквідований? Чи може наших дітей хтось безкоштовно лікувати буде? Чергове ОЧКОВТИРАТЕЛЬСТВО