На зарплати в освітній галузі не вистачає 1,8 млрд

Більшості територій загрожує неможливість регулярної виплати зарплат освітянам впродовж жовтня - грудня

На зарплати в освітній галузі не вистачає 1,8 млрд

Оперативна інформація організаційних ланок профспілки засвідчує про недостатність фінансового забезпечення освітньої галузі, що створює напругу в освітянському середовищі та перешкоджає розвитку галузі. Про це йдеться у постанові Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України про стан фінансового забезпечення галузі освіти в 2013 році.

Президія ЦК Профспілки відзначає, що у зв’язку з підвищенням з 1 грудня 2013 року розміру мінімальної заробітної плати до 1218 гривень збільшиться розрив між мінімальною заробітною платою та розміром посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 295 гривень до 366 гривень. Це призведе до порушення домовленостей сторін за пунктами Генеральної угоди щодо поступового наближення розмірів посадових окладів до законодавчо гарантованого рівня та системного підвищення середньої заробітної плати в бюджетній сфері.

"Зволікання з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови про підвищення з 1 грудня 2013 року розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки спричинить замороження рівня оплати праці переважної більшості працівників закладів та установ освіти та порушить міжпосадові співвідношення працівників, посади яких відносяться до 1-5 тарифних розрядів", - наголошують у профспілці.

Крім того, оперативна інформація організаційних ланок профспілки засвідчує про недостатність фінансового забезпечення освітньої галузі в поточному році, що загрожує в більшості територій неможливістю регулярної виплати впродовж жовтня – грудня заробітної плати.

Для своєчасної і в повному обсязі виплати зарплати працівникам закладів освіти, що фінансуються з місцевих бюджетів, додатково необхідно близько 1,8 мільярда гривень, а вищих навчальних закладів, що фінансуються з державного бюджету, – близько 1,26 мільйона гривень.

Також у освітній профспілці зазначають, що недостатність фінансового забезпечення в поточному році, як і відсутність реальних кроків для перегляду умов оплати праці з наближенням при цьому розміру базового посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до розміру мінімальної заробітної плати, створює напругу в освітянському середовищі, перешкоджає стабільному розвитку галузі.

У Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки вирішено звернутися до Кабінету Міністрів стосовно умов оплати праці працівників освіти та необхідності додаткового фінансового забезпечення галузі в поточному 2013 році.

Також організаційним ланкам профспілки рекомендовано активізувати роботу, спрямовану на прийняття урядом рішення щодо умов оплати праці освітян.

Освіта.ua
04.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Хорошо, что на самолеты хватает и покупку машин, на которые учителю лет 10 надо работать. Понимаю, почему молодежь в школы не хочет идти работать - перспективы нет, ни квартиры, ни социальных гарантий, как в советское время, да еще и то, что чесно заработал, выгрызать надо
читайте
http://www.tradeunion.org.ua/chomu-v-ukrayini-vigidno-ne-platiti-zarplatu/
Просто вчитель
Нам сволота, ще за вересень місяць зарплату не віддали.
Алла
Для Просто вчитель: аналогично.Дали только аванс за сентябрь и вот уже больше месяца молчок.В районо сказали "Бог терпів і ви терпіть"
Алле
ну если терпите, то выходит, есть на что жить, иначе вышли бы на протесты, или ждете, что кто-то это сделает за вас, учителя...
Коментувати
Анатольевна
А что предлагаете ,деятели профсоюзные, кроме рекомендовано" активізувати роботу, спрямовану на прийняття урядом рішення щодо умов оплати праці освітян." Когда объявите о всеукраинской забастовке?
Факт
Для Анатольевна: а вы готовы уже? поднимайтесь!!! подавайте клич!!!!
Анатольевна
Я готова.Клич здесь не уместен.Здесь нужна организованность и сплоченность.
Коментувати