Osvita.ua Середня освіта Уряд не планує підвищувати зарплати освітян
Уряд не планує підвищувати зарплати освітян

У профспілці вважають, що проект постанови КМУ не спрямований на модернізацію оплати праці

Уряд не планує підвищувати зарплати освітян

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України відмовляється підтримувати та погоджувати проект постанови Кабміну "Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери". Про це йдеться у Постанові Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

У профспілці наголошують, що проект урядової постанови, розроблений Міністерством соціальної політики, не спрямований на модернізацію системи оплати праці працівників бюджетної сфери.

"В результаті удосконалення умов оплати праці з 2015 року планується підвищити заробітну плату професіоналів, фахівців та інших кваліфікованих працівників у середньому лише на 7-8 відсотків. Тарифні розряди значної кількості робітників залишаться на нинішньому рівні", - зазначають у профспілці.

Не відповідають нормам статті 6 закону "Про оплату праці" та статті 96 Кодексу законів про працю пропозиції щодо визначення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду з поступовим наближенням його до законодавчо гарантованого рівня.

Також у профспілці наголошують, що проект не містить положень, які б спрямовувалися на забезпечення законодавчо встановленого рівня оплати праці педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, як це передбачено статтею 57 Закону України "Про освіту" та Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, а також не враховують вимоги Національної стратегії щодо рівня оплати праці працівників позашкільних навчальних закладів.

Безпідставно занижено розміри оплати праці музичних керівників та інших працівників дошкільних навчальних закладів порівняно з оплатою вихователів. Погіршено умови оплати праці працівникам дошкільних навчальних закладів за перевищення планової наповнюваності груп.

Градація тарифних розрядів залежно від кількості дітей для керівників дитячих будинків, шкіл-інтернатів, училищ фізичної культури не відповідає фактичній наповнюваності цих закладів дітьми, яка склалася впродовж останніх років.

Тарифні розряди керівників структурних підрозділів навчальних закладів та установ освіти, їх філіалів запропоновані у розмірах, нижчих ніж тарифні розряди працівників, які є їх підлеглими.

Не відповідають законодавству норми щодо оплати праці за роботу у класах-комплектах, керівництво початковою школою, класне керівництво, виконання обов’язків декана, за роботу з дітьми з латентною формою туберкульозу та встановлення 20-ти відсоткової надбавки педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється з погодинного розрахунку.

Не відповідають нормам Кодексу Законів про працю України положення про обмеження розмірів доплат за суміщення професій, розширення зони обслуговування, збільшення обсягів виконуваної роботи та надбавок за високі досягнення у праці, складність, напруженість, виконання особливо важливої роботи.

Потребує відновлення підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних та науково-педагогічних працівників за почесні звання "Народний" та "Заслужений".

Не передбачено умов оплати праці за класне керівництво у підготовчих класах і перевірку зошитів спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з вадами у фізичному та розумовому розвитку, за роботу з бібліотечним фондом підручників.

Не унормовано питання підвищення рівня посадових окладів та ставок заробітної плати науково-педагогічних, наукових працівників вищих навчальних закладів зі статусом національного відповідно до вимог Указу Президента України від 16 червня 1995 року № 451.

Не передбачено умов оплати за керівництво методичними об’єднаннями у загальноосвітніх навчальних закладах та за виконання педагогічної роботи в класах з інклюзивним навчанням.

Не відповідають вимогам законодавства норми про затвердження конкретних умов оплати праці працівників відповідних навчальних закладів та установ і організацій відповідними міністерствами за погодженням з виборними органами первинних профспілкових організацій.

"З огляду на пропозиції про поетапність введення зазначеної постанови Кабінету Міністрів України, починаючи з 1 січня 2015 року до 1 січня 2017 року, є неприйнятним та безпідставним передбачення норм, які враховують сучасний економічний стан в державі, без дотримання вимог Законів України, Указів Президента України та інших актів вищого рівня, особливо щодо поступового наближення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду до законодавчо гарантованого рівня", - наголошують ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Виходячи з цього Президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вважає, що проект постанови "Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" не може бути підтриманий та погоджений в запропонованій редакції.

Також організаційним ланкам профспілки рекомендовано спрямувати зусилля на відстоювання позиції щодо необхідності підвищення престижу педагогічної праці, забезпечення гарантованого статтею 57 Закону України "Про освіту" рівня оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників тощо.

Освіта.ua
04.11.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Зато планирует поднимать тарифы по требованию МВФ. Как будут выживать учителя, врачи и остальные бюджетники, я не представляю. про пенсионеров подумать страшно. блин, понемногу начинаю присматриваться к коммунякам, они все это прогнозировали
Николай Хмеленок
Для Ирина Шульгина: Давно пора прислушаться к коммунистам.
Коментувати
почитали-написали
Є думки, що люди стануть рухатись, адже дехто не отримав зарплатню і за вересень. Але ж - мовчать, не рухаються. Навчені(. От - також кусок кинули. На ЩО розраховувати? А хто його знає. Те, що навряд чи хто підніметься - в це вірю найбільш. Бо розмова була, а в розмові: "Якщо ВСІ страйкуватимуть, то і я страйкуватиму". А те, що елементарно не підтримають - віри більше((
Анатольевна
Кто выйдет? В западных областях народ посмелее, поактивнее.А вообще-то, правильно. Что унас делают профсоюзы реального? Побухтят для порядку, и " к ноге".
вчитель
І ЯКІ ДІЇ ЗІ СТОРОНИ ПРОФСПІЛКИ ?! ЯКЩО МИ, ВЧИТЕЛІ БУДЕМО МОВЧАТИ, І ЧЕКАТИ, ЩО ХТОСЬ ЗА НАС ЗРОБИТЬ, НІЧОГО НЕ ВИЙДЕ. ТРЕБА МАСОВО ПІДНІМАТИСЯ, ВИХОДИТИ НА СТРАЙК!
Для учитель
Для вчитель: А ви запитайте у свого профкому - що робить ваша профспілка, і що ви робите разом?
Dj
Ну сказано же тут, что профсоюз не согласовал постанову Кибмина, которая пришла им для согласования. И выразил свои замечания к этой постанове. Это что, не работа по вашему? Это законные и цивилизованные методы ведения соцыального диалога. А вот если Кабмин приймет эту постанову, тогда уже будут другие действия профсоюза, вплоть до акций протеста! Профсоюз образования и так наиболее активный среди других профсоюзов работников бюджетных отраслей!
Ирина Шульгина
Ну как же? деньги собирает на 8 Марта, на День св. николая подарки раздает, очень полезная деятельность. а чтоб рабочих защищать, так не Союз на улице
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!