На зарплати вчителів не вистачає 2 млрд

У профспілці повідомили про недостатність коштів на зарплати працівникам більшості територій

На зарплати вчителів не вистачає 2 млрд

Недостатність коштів на виплату зарплати працівникам освіти більшості територій в листопаді-грудні призводить до напруження в освітянському середовищі. Про це заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка під час виступу на парламентських слуханнях "Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення".

За його словами через недостатність видатків у більшості територій не забезпечується виплата педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю та допомоги на оздоровлення. Має місце безпідставне скасування або зменшення вчителям доплат за певні види педагогічної роботи, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх колег, суміщення посад, примусове надання безоплатних відпусток.

"Порушуються вимоги законодавства щодо рівня посадового окладу працівника I тарифного розряду. Через Урядові рішення його розмір на 295 гривень нижчий від мінімальної заробітної плати", - наголосив Романюк.

Він повідомив, що такий стан фінансування галузі призвів до невиконання встановлених ст.57 Закону "Про освіту" державних гарантій працівникам освіти. Середній розмір посадових окладів педпрацівників складає лише 44% від законодавчо встановленого рівня. У зв’язку з цим кожен з педагогів недоотримує в середньому понад 3,2 тис. грн., а спеціалісти – понад 1,6 тис. грн. на місяць.

"Викликає тривогу та призводить до напруження в освітянському середовищі недостатність коштів на виплату зарплати працівникам більшості територій в листопаді-грудні, а також якість казначейського обслуговування навіть за їх наявності. За оперативними даними ланок Профспілки додаткова потреба видатків на оплату праці у місцевих бюджетах становить близько 2 млрд.грн", - заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк.

Також за його словами, освітяни занепокоєні невизначеністю з прогнозними показниками проекту Держбюджету на 2014 рік, в першу чергу стосовно розміру мінімальної заробітної плати та величини першого тарифного розряду ЄТС.

Освіта.ua
24.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
У меня одно пожелание - пусть у каждого из чиновников на карте как минимум 10 лет была зарплата, как у меня сейчас на корте - 0,17 копеек!
Олександр
Для Учитель: Это точно! Человек бы имел совесть, но это - не люди.
Коментувати
почитали-написали
"Вчителі занепокоєні" і ЩО далі? А нічого. Поговорили і... усе Хіба вперше?
Шестопало
Мені відомий з першого джерела такий випадок, коли у районному центрі "день директора" провели "виїзним", для чого примусово зібрали з вчителів по 200 грн., зафрахтували автобус і начальство поїхало пити-гуляти у Львів. Така практика існує вже давно і не викликає протесту а ні у профспілки, а ні у громадкості. Минулого разу їдили у Карпати, скоро будуть замовляти за вчительські гроші тури на Мальдиви. Вчителі і це стерплять, бо їх виховують рабами вже багато років
Володимир
Для Шестопало: Самі винні, не давайте по 200 грн.
Шестопалов
Ага! Накажуть наступного разу прийти з мотузкою і милом. Інакше, заберуть години, або зроблять розклад уроків з "вікнами-дверями". У них способів багато тримати вчителя у покорі.
почитали-написали
Для Шестопалого:ТО вчителі проплачують собі ВЛАСНУ ЗРУЧНІСТЬ, не бажаючи напружуватись для того, щоби вимагати профспілку ДІЯТИ. То що тут казати - самі і винні. "Заберуть години... Розклад уроків" - то робота профспілки та вчительської громади. Вчителів, себто - людей, не виховуЮТЬ, їх ВЖЕ ВИХОВАЛИ рабами.
Коментувати
Вероника Татаренко
Рабам ще платять якусь дещицю просто по інерції, яка залишилась від радянських часів. Насправді, вони не заслуговують і того,бо не здатні до самоорганізації,боротьби, не мають ефективних профспілок, і не можуть навчити дітей основного: гідності і свободи.
Анатольевна
Для Вероника Татаренко: А Вы, родитель, можете?Сидите только на кухне поливаете всех грязью.Покажите на своем примере, как защитить свое достоинство и право на жизнь.А учитель- раб администрации школы.Школа -раб районо, и так далее.Начните с себя.
Коментувати
вчитель
А що поганого у цьому?Нашим дітям уже не має на кого рівнятися.Звучить Гімн-крутяться,розмовляють і батьки ,і діти.Про який патріотизм сьогодні говорити? Залишилося 3 теми- гроші, бізнес і корупція в школі.Зауваження вчителя-це приниження гідності дитини,заслужена оцінка-це психологічна травма.І про зарплати-хоч вчителі не давали клятву Гіпократа вони (звичайно справжні)будуть вчити ,а чи зробить лікар операцію ,якщо у вас не має грошей.І останнє-всі хто пише бруд на вчителів, згадайте хто навчив вас цю ручку тримати в руках.
Вероника Татаренко
Для вчитель: Увы, ваше обращение, коллега, - это глас вопиющего в пустыне. Наша власть сегодня всех собак вешает на школу и при этом заставляет их буквально выживать - на зимние сапоги надо месяц вкалывать, или откладывать пол года. Половина этих денег надо на коммуналку отдать, и это в том случае, когда все исправное. А не дай бог поломка - так и двух зарплат не хватит. если взять и вообще закрыть эти школы - в обществе ничего ведь не изменится....Выши и без аттестата за деньги будут принимать
Коментувати
DR
А чому ні вчителі, ні батьки нічого не говорять про новий "флешмоб" від влади? Прийшла рознарядка згори і зразу школи Києва радісно сприйняли і готуються до почесної варти у парку Слави!.. Київські школярі з 28 жовтня по 6 листопада, щодня з 12:00 до 15:00 , будуть нести «почесну варту» біля Вічного вогню. В прес-службі місцевого осередку Партії регіонів називають цю акцію «флешмобом». Рішення Київради чи розпорядження КМДА про виставлення із школярів "Почесної Варти Пост №1" не має. Та про цю варту пишуть офіційний сайт КМДА та сайт київського Департаменту освіти. У приймальнях цих установ пояснюють, що Варта - виключно ініціатива шкільного самоврядування підтримана Департаментом. В кращих традиціях СРСР влада використовує брехню і подвійні стандарти і через шкільну систему учить цій брехні наших дітей... Отже все добре, підкинула влада ідею-наказ і "нам хліба не треба, роботу давай"?
Аліна
В Хмельницькій області "дуже просили" на 5 днів канікул за власний рахунок...
Мария Петровна
Зато власти Фитрашу "отстегнули" 2 миллиарда долларов, ему деньги есть, ведь он один из главных спонсоров Яныка, да и опозиции, ведь поэтому она молчит.
fdfdsf
ИМХО, учителей в больших городах таки надо сокращать - их чересчур много и поэтому они лоббируют по 8 уроков в день, а детям такая перегрузка несет только вред, эта бессмысленная зубрежка нужна только самим учителям и минобразам, потому что это их деньги!
Саврасов
Для fdfdsf: Не учителей нужно сокращать, а раздутые учебные программы, и количество чиновников, которые лоббируют многочисленные образовательные бизнес-проекты.
ЯЯ
Так если программы сокращать, то и учителей столько не надо, в том-то и дело. Тем более что среди них много вечных уителей, которые возомнили себя непонятно кем и ломают детям психику и, наоборот, пигалиц, которым ничего не надо.
Liya
Для Саврасов: Я с Вами полностью согласна. Так как у нас с новой программой идёт Дебилизация Нации!!! А министрам на это насрать, это ж не их дети!
Коментувати
Анатольевна
"Хочу проинформировать, что по состоянию на 25 октября, задолженности по зарплате в Украине нет", - сказала Королевская. Черниговская область не в Украине.Для Ольги.
Сергей Лимонов
Рабы не мы- мы не рабы?
Анатольевна
Для Сергей Лимонов: А вы как думаете?
Коментувати
DjВік
57 стаття, оздоровчі та ви що найголовніше виконати норму по виписці вчителями районної та обласної газети - це питання № 1. Залучити до лав якнайбільше членів. Пропіаритись у ЗМІ. Розвинути бурну діяльність створюючи видимість роботи. А те що казначейство не виділяє навіть тих коштів, що заплановані кого це цікавть. Через рік почнеться така давка на всіх рівнях, що мабуть дійсно потрібно братися за вила.
Діна
хто такий учитель?...та ніхто,не людина-точно...про це сьогодні показали в Критичній точці на ТРК Україна:http://kanalukraina.tv/news/specvypusk-kriticheskoj-tochkiosennije-kanikuly/
Ольга
Немає досі зарплати за вересень....Сумно....(Чернігівська область)
Анатольевна
Я протестовать против унижения и уничтожения выйду.А вы? Или только возмущаться письменно можете?
Катерина
Для Анатольевна: Еще и приеду, и привезу команду. Только я не учитель уже.
Анатольевна
Хотелось бы больше поддержки.Спасибо за солидарность.
Коментувати
Катерина
Правительство никак не может определить точку кипения учителей. Показали полное недоверие учителю в плане выбора литературы - молчат, лишили денег за классное руководство, тетради - молчат, нагрузили мониторингами - молчат, заставляют вступать в ПР - молчат. Осталось лишить зарплаты - учителя же все равно выйдут на работу и будут учить детей.
Капаліка
Для Катерина: Та ні, ще не усі резерви вичепрано, можна квитки продавати за право ходити в школу на роботу. В якості пілотного експерименту, для початку запровадидити реалізацію разових перепусток на урок, визначитись з реальним попитом та кінцевою ціною на місячні та річні абонементи. Кипіння ще не починається, лише бульбашки підіймаються.
Коментувати
Покращення
йде семимильними кроками, втоптуючи залишки освіти ненажерливими чоботами януковича - азарова -табачника.
І нащо ті гроші
Головне, щоб на моніторинг вистачило грошей. А вчителі й так посидять.... водички у школі поп"ють.