Учителям розповіли, як готуватися до першого уроку

Міністерством освіти надіслані рекомендації щодо проведення Шевченківського уроку

Учителям розповіли, як готуватися до першого уроку

Профільним відомством підготовлений лист, який містить методичні матеріали щодо підготовки та проведення першого уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

У міністерстві рекомендують забезпечити перегляд учнями старших класів загальноосвітніх, учнями (слухачами) професійно-технічних та студентами вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації трансляції телевізійного уроку на Першому національному каналі 2 вересня 2013 року о 9 годині (повтор телеуроку 2 вересня 2013 року о 14 год. 15 хв).

Разом з тим, при підготовці до першого уроку для учнів початкової та основної школи у МОН радять використовувати методичні матеріали щодо проведення першого уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, розроблені департаментом освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.

У Міносвіти зазначають, що перший урок нового навчального року має стати поштовхом до подальшої роботи з вивчення минулого та сьогодення України, викликати бажання дізнатися більше про життя Великого Кобзаря, значення його творчості.

Метою проведення першого уроку є пізнання учнями постаті Великого Кобзаря, актуальності його творчості; виховання любові до рідного краю; пробудження національної самосвідомості; патріотичне виховання і розвиток почуття гордості за свій народ, Батьківщину; узагальнення знань з історії та культури українського народу, його традицій, звичаїв і обрядів; формування готовності здобувати якісну освіту і добрими справами збагачувати Батьківщину.

У відповідності з міністерськими рекомендаціями, до участі у першому уроці доцільно залучити відомих людей, представників інтелігенції, батьківської громадськості та використати можливості краєзнавчих музеїв, бібліотек тощо.

Також освітянам радять запропонувати учням творчі завдання, що стимулюють активну пізнавальну діяльність школярів.

Урок може бути проведений з використанням інтерактивних технологій, мультимедійних презентацій, фотосюжетів, відеороликів, театралізації сюжетів творів Шевченка, а також у формі літературно-краєзнавчої подорожі, віртуальної екскурсії, турніру знавців творчості Шевченка, тематичної вікторини, ток-шоу, літературно-музичної композиції та ін.

Також у міністерстві наголошують, що для оформлення місць проведення першого уроку доцільно організувати виставки, інформаційні куточки, огляди літератури, а під час уроку пропонують використовувати державну символіку, портрети Шевченка, репродукції картин Великого Кобзаря, світлини пам’ятних місць, пов’язаних з ім’ям поета.

Додатково див.:

Освіта.ua
29.08.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор сільської школи
Придуркам з Міністерства, шоб ви так жили! Канал УТ-1 в деяких регіонах взагалі не показує! В сільськіх школах немає телевізорів і антени, я вже не говорю про спутник. До речі і по спутнику також не показує УТ -1. Так на чому і де показувати телеурок?Боже, чому я не міністр освіти? Перше, щоб зробила, так це б ліквідувала на х.... саме міністерство з відділами освіти і, головне, методкабінетами.
Вася
І знову, всі рекомндації будуть виконуватись з заробітної плати вчителів, адже НІХТО НІКОЛИ не допомогає, особливо в сільській місцевості.
ЛИЛИЯ
Так я не пойму, тема первого урока 1 сентября - Шевченко, Хрещення Руси, или таланты?
учитель
Для ЛИЛИЯ: державний прапор україни - святиня нашого народу
Татьяна
У нас Т.Г. Шевченко + "Битва за Днепр" (к 70-летию освобождания Днепропетровщины) Все в одном флаконе (уроке)))
Коментувати
sergey1979
Сьогодны нарешті в інтернеті зявилося хоть щось! НІХТО НІКОМУ НІЧОГО НЕ РОЗПОВІДАВ!!!!!!!!!!!!!!!!! Мене коробить фраза в листах/наказах/розпорядженнях "рекомендує забезпечити" Навіть у відділі освіти висновок: що ще такого незрозумілого початку року не було.
Ego
Та коли ж уже МОН спуститься з небес на землю і перестане "народжувати" такі дебільні завдання, які неможливо виконати? Коли вже, нарешті, чиновники з Міносвіти знатимуть, що у переважній більшості шкіл телебачення ВІДСУТНЄ!!!