Робота освітян 1 вересня має компенсуватися

В освітній профспілці роз’яснили принципи залучення освітян до роботи у вихідні дні

Робота освітян 1 вересня має компенсуватися

У зв’язку з тим, що у цьому році День знань припадає на неділю, у ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляють, що робота освітян у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Про це йдеться у повідомленні освітньої профспілки, пов’язаним зі зверненнями профспілкових організацій щодо початку 2013/14 навчального року.

У ЦК Профспілки повідомляють, що статтею 71 Кодексу законів про працю України робота у вихідні дні заборонена. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством в частині другій цієї статті.

"Відповідно до ст. 72 Кодексу законів про працю України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу", - зазначили в ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

У свою чергу заступник міністра освіти Борис Жебровський під час відеоконференції присвяченій стану підготовки до 2013/2014 навчального року зазначив, що участь у святі за гроші неможлива.

"Останнім часом в ЗМІ з’являються негативні відгуки щодо проведення Дня знань 1 вересня. Йдеться про порушення трудового законодавства, зокрема, що свято Першого дзвоника випадає на вихідний день, і цей день повинний бути відповідно оплаченим. Але ж участі у святі за гроші не буває!", – наголосив Борис Жебровський.

Як відомо, наказом МОН № 894 "Про підготовку до 2013/14 навчального року" передбачено урочисте проведення 1 вересня 2013 року Дня знань.

Освіта.ua
27.08.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капітоліна Калістратівна
А у нас в Арцизькому районі придумали клуб вихідного дня (по суботах, з 17.00 до 20.30). Тепер заганяємо дітей "відпочивати", а районне начальство їздить ближче до 20.00 перевіряти, чи всім весело. І не дай Боже відпустити раніше! Тільки хто буде відповідати, якщо з дітьми щось трапиться, коли вони темними вулицями вертатимуться додому? І хто заплатить вчителям за стільки відпрацьованих вихідних? Профспілка мутить якісь графіки чергування, відгули, але це нереально, бо в нас і так відгулів на цілу відпустку. Тільки гуляти ніколи. А за інтенсивність праці, як у районного начальства, нам не платять.
Безправний вчитель
А в нашій школі у Запорізькій області примушують працювати ще й у суботу, щоб краще приготуватися до навчального року. Слухняні вчителі, які бояться втратити роботу, будуть працювати два тижні без жодного вихідного!!!! Ну як тут не пригадати Некрасова: Эх, народ! Я завтра на роботу не піду, буду посилатися на ваш матеріал.
Наталія
Шановний пане, я розумію, свято- це тоді, коли я за власним бажанням , добровільно беру участь в ньому, чи не так? А першовересень вирішили відзначити саме 01.09. не освітяни , а чиновники в першу чергу!!! Чому ми маємо добровільно відмовлятися від вихідного дня? Хіба ми мало перепрацьовуємо впродовж року?! Ви ж не відмовляєтесь від грошових компенсацій і не кажете,що не вартуєте їх , бо вам достатньо і зарплати?! )
Tatyana Svetlova
А у нас еще РайОНО решило, что педсовет должен быть в субботу, после секционных совещаний, которые пройдут в пятницу!!! Так что мы работаем 2 недели.(СПАСИБО Жебровскому, Табачнику - они-то выходные)
народ
"Але ж участі у святі за гроші не буває!", – наголосив Борис Жебровський." Падло, ти як чиновник, слуга народу, теж мав би компенсацій не отримувати...
Вероника Татаренко
Для народ: Якщо Перше вересня - це свято - то й брати участь у святі мене ніхто не може змусити - це справа добровільна. А взагалі, нехай почитає цікау книжечку - "Закон про працю", там сказано, що по - перше , я маю дати письмовий дозвіл на вихід у святковий день, що мені компенсується він у подвійному розмірі, а матері, які мають дітей до 10 років взагалі ніхто не має права змусити
DR
Наближається "Свято захисту дітей від знань ім. Табачніка" ©
Коментувати
Марія
Дуже цікава інформація щодо заборони праці у вихідний день. Чому ж тоді директор департаменту освіти і науки Чернівецької обладміністрації Бауер М.Й. видає накази про проведення олімпіад, конкурсів тільки у вихідні дні (ще й у неділю), у журі залучає учителів, які первіряють роботи до 12 години ночі (а на другий день учителю до роботи!!!). Ні в одному наказі не прописано, що треба залученим давати іінші дні відпочинку. А в інституті післядипломної освіти люди пашуть на нього цілодобово, він відноситься до них не полюдськи.
Наталья
Для Марія: а у нас договоренность - тем, кто проверял работы олимпиадные к отпуску 2 отгула!
Полина Осипенко
За олімпіади, які проводяться у вихідний день, інакше діти з усіх районів не дістануться, вчителям дають відгули, але от чи буде зарплата вчителям до кінця року, навіть, якщо вони працюватимуть у неділю - це ще питання.
Вася
Незабудьмо, що на олімпіади в нашому Шаргородському р-ні Вінницької обоасті, дітей возимо за власний кошт. Та ще й на декілька десятків спортивних змагань, та всілякі конкурси та концерти в БЮТ за гроші вчителів. Доречі діти відволікаються від навчання.
Коментувати
j
Між має компенсуватись і буде компенсована, відстань як від Києва до Місяця.
Вероника Татаренко
Для j: Так і є - діти та вчителі кошти за відрядження отримують майже через рік. трапляєтся таке, що дитина вже й зі школи встигла піти. То не дивон, що у дітей падає інтерес до цієї роботи.
j
У Вас кошти отримують через рік. У нас в Шаргородському районі Вінницької області вчителі на олімпіади, спортивні змагання, концерти та конкуриси (а їх за рік декілька десітків) возять за власний кошт. Батьки можливо і раді допомогти ( хоча хто свої гроші хоче віддавати) то в селі роботу де знайти?
Коментувати
Вася
Пан Борис Хебровський мабуть не в курсі, що якщо є дитячий колектив і вчитель, то для вчителя це робота, бо він несе відповідальність за дітей. А судячи по вчительській зарплаті, то для нас не робота, а суцільне свя"та.
Віктор Шпаченко
Сьогодні зранку приємна новина.. Святкова лінійка 2 вересня... Міська влада дослухалась до здорового глузду.. (Стрий, Львівщина)
Наталія/
Для Віктор Шпаченко: Ми Вам щиро заздримо! Івано-Франківщина у неділю після служби Божої(((
Коментувати
Anna Kovalevska
Шкода, що вчителі не підприємці, в тому сенсі, що останні нікого не бояться, а вчителі БОЯТЬСЯ усіх, хто "зверху": від директора школи до профільного заступника мера.
Ученик
Для Anna Kovalevska: ну почему же ... учеников не боятся :)
Коментувати
Оксана
Хочеться спитати пана Жебровського, як він собі уявляє участь у святі? Він знає, що означає провести Перший урок. підготувати виступи на святкову лінійку, організувати такий захід? А те, що ми в цей день відповідаємо повною мірою за життя і здоров’я дітей -- це, на його думку, тільки участь у святі?Особисто для мене цей день набагато важчий, ніж будь-який інший навіть із 6 уроками в розкладі.
Олена
Це точно - лінійка, виховна година, інструктажі - "гарне свято", щоб ці розумники весь час так вдпочивали і святкували
vira
Колеги, більше оптимізму! Вважаю що втручання профспілки,якого ми нарешті дочекались, зміна тону яким вже не так безапеляційно МОН вимагає роботи в вихідний - заслуга нас, вчителів, які місяць обурено "бомбардували" всі можливі міністерські сайти. Не треба мовчати, це все таки змушує з нами рахуватись. А на рахунок, що десь можуть не дати інший вихідний - є документ від профспілки і адміністрація просто не може його зігнорувати (тим більше цей лист для адміністрації школи "зверху" :) Для скептиків додам - я теж представник адміністрації, і знаю що кажу.
Вася
Для vira: Довтручалась профспілка. Заміни класного керівника до 10 днів не оплачують. Так званий вимушений прогул - оплата дві третини. Більне 18-20 годин вчителю не давати, мотивують тим що непрацевлаштовані молоді кадри ( а навіщо тод їм давали направлення, що не бачили що учнівський контингент скорочується) Напавнення кабінету за свої гроші. Всі перевірки ( відвези, привези наорми)Сьогоднв 28 а в Шаргородському районі Вінницької області зарплати за серпень не має.
Полина Осипенко
Лікарняний за КВІТЕНЬ виплатили тільки сьогодні. Цікаво, що влада робить з "вчительськими" зарплатами? Може знову вирішили десь прилаштувати.
Коментувати
Владимир
Табачник разрешил отпраздновать первый звонок в понедельник. http://ubr.ua/labor-market/education/tabachnik-razreshil-otprazdnovat-pervyi-zvonok-v-ponedelnik-247345
Наталія
Для Владимир: Для Олена: після того, як "зашуміли " дюди,..але дозволив після офіційного наказу, який прийшов ще місяць тому(((
Коментувати
зацікавлена особа
А ми ще й перший урок проводитимемо 1-го вересня! У свято!.. Посвяткуємо!
ЗНВР
Щоб відбулося свято, спочатку потрібно його організувати (підготувати), провести, а це є чималим куском роботи. Згідно законодавства ця робота повинна бути оплачена. А Жебрівський нехай не вважає всіх дурнями, тому що прочитавши його вислів-зразу це відчуваєш. Да "киданули" народ на останніх виборах: обіцяли одне, а не роблять нічого, крім набивання власних кишень. Козляри та й годі. Нічого, 2015 не так далеко, терпіли більше, потерпим й ще.
салка
Но а если дети или родители не захотят? Можно ли их заставить идти в школу в воскресенье? Может они предпочитают церковь в это время…
Ученик
Как почитаешь коменты учителей - мерзко! Столько желчи, злобы, агрессии, обиды и т.п. Сразу вспоминаешь анекдот, как хорошо работать в школе, если бы не эти дети! А по поводу 1 сентября - лучше бы пошли все в понедельник - это не проблема
петр
Для Ученик: Для учителей уже все давно "Не проблема". В выходной на субботник- пожалуйста, работа в отпуске в лагере, электронный журнал, ремонт в классе..... Интересно, а твои родители часто работают "Бесплатно"?
Тетяна
Страшно, когда учат детей такие учителя.....
Александр
Страшно когда думают родители , что учитель это не человек и он всем вокруг должен с 8 и до ... и все это хотят получать бесплатно. "Коммунизм" мы уже построили в отдельно взятой стране. Поэтому предъявите свои претензии министру образования и заодно спросите должны ли дети мыть полы в классах, а родители делать генеральные уборки в кабинетах или все таки это должен делать техперсонал на котором экономят наши чиновники получая на этом барыши. Почему то в Верховной раде так чисто. Что-то я ни разу не видел там депутата моющего полы у себя в кабинете. Поэтому учителя должны работать только то время за которое они получают деньги, а за дополнительные услуги уважаемые родители - ПЛАТИТЕ. Так делается во всех цивилизованных странах.
Коментувати
Ольга
"""участия в празднике за деньги не бывает!", - отметил Борис Жебровский."""""" вот только на праздник ходят по желанию, а не в обязательном порядке.
Полина Осипенко
Для Ольга: Законодательно у учителей пятидневная рабочая неделя, в которой работа в воскресенье уж точно не входит. Если и дальше следовать законодательству, то оплачиваться она должна по двойному тарифу.
Коментувати
Таня
Ніхто нічого не зробить. Минулого року 1 вересня було в суботу І ніякої компенсації чи вихідного дня НЕ БУЛО!