Osvita.ua Середня освіта Робота освітян 1 вересня має компенсуватися
Робота освітян 1 вересня має компенсуватися

В освітній профспілці роз’яснили принципи залучення освітян до роботи у вихідні дні

Робота освітян 1 вересня має компенсуватися

У зв’язку з тим, що у цьому році День знань припадає на неділю, у ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляють, що робота освітян у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Про це йдеться у повідомленні освітньої профспілки, пов’язаним зі зверненнями профспілкових організацій щодо початку 2013/14 навчального року.

У ЦК Профспілки повідомляють, що статтею 71 Кодексу законів про працю України робота у вихідні дні заборонена. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством в частині другій цієї статті.

"Відповідно до ст. 72 Кодексу законів про працю України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу", - зазначили в ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

У свою чергу заступник міністра освіти Борис Жебровський під час відеоконференції присвяченій стану підготовки до 2013/2014 навчального року зазначив, що участь у святі за гроші неможлива.

"Останнім часом в ЗМІ з’являються негативні відгуки щодо проведення Дня знань 1 вересня. Йдеться про порушення трудового законодавства, зокрема, що свято Першого дзвоника випадає на вихідний день, і цей день повинний бути відповідно оплаченим. Але ж участі у святі за гроші не буває!", – наголосив Борис Жебровський.

Як відомо, наказом МОН № 894 "Про підготовку до 2013/14 навчального року" передбачено урочисте проведення 1 вересня 2013 року Дня знань.

Освіта.ua
27.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капітоліна Калістратівна
А у нас в Арцизькому районі придумали клуб вихідного дня (по суботах, з 17.00 до 20.30). Тепер заганяємо дітей "відпочивати", а районне начальство їздить ближче до 20.00 перевіряти, чи всім весело. І не дай Боже відпустити раніше! Тільки хто буде відповідати, якщо з дітьми щось трапиться, коли вони темними вулицями вертатимуться додому? І хто заплатить вчителям за стільки відпрацьованих вихідних? Профспілка мутить якісь графіки чергування, відгули, але це нереально, бо в нас і так відгулів на цілу відпустку. Тільки гуляти ніколи. А за інтенсивність праці, як у районного начальства, нам не платять.
Безправний вчитель
А в нашій школі у Запорізькій області примушують працювати ще й у суботу, щоб краще приготуватися до навчального року. Слухняні вчителі, які бояться втратити роботу, будуть працювати два тижні без жодного вихідного!!!! Ну як тут не пригадати Некрасова: Эх, народ! Я завтра на роботу не піду, буду посилатися на ваш матеріал.
Наталія
Шановний пане, я розумію, свято- це тоді, коли я за власним бажанням , добровільно беру участь в ньому, чи не так? А першовересень вирішили відзначити саме 01.09. не освітяни , а чиновники в першу чергу!!! Чому ми маємо добровільно відмовлятися від вихідного дня? Хіба ми мало перепрацьовуємо впродовж року?! Ви ж не відмовляєтесь від грошових компенсацій і не кажете,що не вартуєте їх , бо вам достатньо і зарплати?! )
Tatyana Svetlova
А у нас еще РайОНО решило, что педсовет должен быть в субботу, после секционных совещаний, которые пройдут в пятницу!!! Так что мы работаем 2 недели.(СПАСИБО Жебровскому, Табачнику - они-то выходные)
народ
"Але ж участі у святі за гроші не буває!", – наголосив Борис Жебровський." Падло, ти як чиновник, слуга народу, теж мав би компенсацій не отримувати...
Вероника Татаренко
Для народ: Якщо Перше вересня - це свято - то й брати участь у святі мене ніхто не може змусити - це справа добровільна. А взагалі, нехай почитає цікау книжечку - "Закон про працю", там сказано, що по - перше , я маю дати письмовий дозвіл на вихід у святковий день, що мені компенсується він у подвійному розмірі, а матері, які мають дітей до 10 років взагалі ніхто не має права змусити
DR
Наближається "Свято захисту дітей від знань ім. Табачніка" ©
Коментувати
Марія
Дуже цікава інформація щодо заборони праці у вихідний день. Чому ж тоді директор департаменту освіти і науки Чернівецької обладміністрації Бауер М.Й. видає накази про проведення олімпіад, конкурсів тільки у вихідні дні (ще й у неділю), у журі залучає учителів, які первіряють роботи до 12 години ночі (а на другий день учителю до роботи!!!). Ні в одному наказі не прописано, що треба залученим давати іінші дні відпочинку. А в інституті післядипломної освіти люди пашуть на нього цілодобово, він відноситься до них не полюдськи.
Наталья
Для Марія: а у нас договоренность - тем, кто проверял работы олимпиадные к отпуску 2 отгула!
Полина Осипенко
За олімпіади, які проводяться у вихідний день, інакше діти з усіх районів не дістануться, вчителям дають відгули, але от чи буде зарплата вчителям до кінця року, навіть, якщо вони працюватимуть у неділю - це ще питання.
Вася
Незабудьмо, що на олімпіади в нашому Шаргородському р-ні Вінницької обоасті, дітей возимо за власний кошт. Та ще й на декілька десятків спортивних змагань, та всілякі конкурси та концерти в БЮТ за гроші вчителів. Доречі діти відволікаються від навчання.
Коментувати
j
Між має компенсуватись і буде компенсована, відстань як від Києва до Місяця.
Вероника Татаренко
Для j: Так і є - діти та вчителі кошти за відрядження отримують майже через рік. трапляєтся таке, що дитина вже й зі школи встигла піти. То не дивон, що у дітей падає інтерес до цієї роботи.
j
У Вас кошти отримують через рік. У нас в Шаргородському районі Вінницької області вчителі на олімпіади, спортивні змагання, концерти та конкуриси (а їх за рік декілька десітків) возять за власний кошт. Батьки можливо і раді допомогти ( хоча хто свої гроші хоче віддавати) то в селі роботу де знайти?
Коментувати
Вася
Пан Борис Хебровський мабуть не в курсі, що якщо є дитячий колектив і вчитель, то для вчителя це робота, бо він несе відповідальність за дітей. А судячи по вчительській зарплаті, то для нас не робота, а суцільне свя"та.
Віктор Шпаченко
Сьогодні зранку приємна новина.. Святкова лінійка 2 вересня... Міська влада дослухалась до здорового глузду.. (Стрий, Львівщина)
Наталія/
Для Віктор Шпаченко: Ми Вам щиро заздримо! Івано-Франківщина у неділю після служби Божої(((
Коментувати
Anna Kovalevska
Шкода, що вчителі не підприємці, в тому сенсі, що останні нікого не бояться, а вчителі БОЯТЬСЯ усіх, хто "зверху": від директора школи до профільного заступника мера.
Ученик
Для Anna Kovalevska: ну почему же ... учеников не боятся :)
Коментувати
Оксана
Хочеться спитати пана Жебровського, як він собі уявляє участь у святі? Він знає, що означає провести Перший урок. підготувати виступи на святкову лінійку, організувати такий захід? А те, що ми в цей день відповідаємо повною мірою за життя і здоров’я дітей -- це, на його думку, тільки участь у святі?Особисто для мене цей день набагато важчий, ніж будь-який інший навіть із 6 уроками в розкладі.
Олена
Це точно - лінійка, виховна година, інструктажі - "гарне свято", щоб ці розумники весь час так вдпочивали і святкували
vira
Колеги, більше оптимізму! Вважаю що втручання профспілки,якого ми нарешті дочекались, зміна тону яким вже не так безапеляційно МОН вимагає роботи в вихідний - заслуга нас, вчителів, які місяць обурено "бомбардували" всі можливі міністерські сайти. Не треба мовчати, це все таки змушує з нами рахуватись. А на рахунок, що десь можуть не дати інший вихідний - є документ від профспілки і адміністрація просто не може його зігнорувати (тим більше цей лист для адміністрації школи "зверху" :) Для скептиків додам - я теж представник адміністрації, і знаю що кажу.
Вася
Для vira: Довтручалась профспілка. Заміни класного керівника до 10 днів не оплачують. Так званий вимушений прогул - оплата дві третини. Більне 18-20 годин вчителю не давати, мотивують тим що непрацевлаштовані молоді кадри ( а навіщо тод їм давали направлення, що не бачили що учнівський контингент скорочується) Напавнення кабінету за свої гроші. Всі перевірки ( відвези, привези наорми)Сьогоднв 28 а в Шаргородському районі Вінницької області зарплати за серпень не має.
Полина Осипенко
Лікарняний за КВІТЕНЬ виплатили тільки сьогодні. Цікаво, що влада робить з "вчительськими" зарплатами? Може знову вирішили десь прилаштувати.
Коментувати
Владимир
Табачник разрешил отпраздновать первый звонок в понедельник. http://ubr.ua/labor-market/education/tabachnik-razreshil-otprazdnovat-pervyi-zvonok-v-ponedelnik-247345
Наталія
Для Владимир: Для Олена: після того, як "зашуміли " дюди,..але дозволив після офіційного наказу, який прийшов ще місяць тому(((
Коментувати
зацікавлена особа
А ми ще й перший урок проводитимемо 1-го вересня! У свято!.. Посвяткуємо!
ЗНВР
Щоб відбулося свято, спочатку потрібно його організувати (підготувати), провести, а це є чималим куском роботи. Згідно законодавства ця робота повинна бути оплачена. А Жебрівський нехай не вважає всіх дурнями, тому що прочитавши його вислів-зразу це відчуваєш. Да "киданули" народ на останніх виборах: обіцяли одне, а не роблять нічого, крім набивання власних кишень. Козляри та й годі. Нічого, 2015 не так далеко, терпіли більше, потерпим й ще.
салка
Но а если дети или родители не захотят? Можно ли их заставить идти в школу в воскресенье? Может они предпочитают церковь в это время…
Ученик
Как почитаешь коменты учителей - мерзко! Столько желчи, злобы, агрессии, обиды и т.п. Сразу вспоминаешь анекдот, как хорошо работать в школе, если бы не эти дети! А по поводу 1 сентября - лучше бы пошли все в понедельник - это не проблема
петр
Для Ученик: Для учителей уже все давно "Не проблема". В выходной на субботник- пожалуйста, работа в отпуске в лагере, электронный журнал, ремонт в классе..... Интересно, а твои родители часто работают "Бесплатно"?
Тетяна
Страшно, когда учат детей такие учителя.....
Александр
Страшно когда думают родители , что учитель это не человек и он всем вокруг должен с 8 и до ... и все это хотят получать бесплатно. "Коммунизм" мы уже построили в отдельно взятой стране. Поэтому предъявите свои претензии министру образования и заодно спросите должны ли дети мыть полы в классах, а родители делать генеральные уборки в кабинетах или все таки это должен делать техперсонал на котором экономят наши чиновники получая на этом барыши. Почему то в Верховной раде так чисто. Что-то я ни разу не видел там депутата моющего полы у себя в кабинете. Поэтому учителя должны работать только то время за которое они получают деньги, а за дополнительные услуги уважаемые родители - ПЛАТИТЕ. Так делается во всех цивилизованных странах.
Коментувати
Ольга
"""участия в празднике за деньги не бывает!", - отметил Борис Жебровский."""""" вот только на праздник ходят по желанию, а не в обязательном порядке.
Полина Осипенко
Для Ольга: Законодательно у учителей пятидневная рабочая неделя, в которой работа в воскресенье уж точно не входит. Если и дальше следовать законодательству, то оплачиваться она должна по двойному тарифу.
Коментувати
Таня
Ніхто нічого не зробить. Минулого року 1 вересня було в суботу І ніякої компенсації чи вихідного дня НЕ БУЛО!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!