![]() |
Більшість українських школярів крім англійської будуть вивчати німецьку і російську |
Російську як іноземну вивчатимуть 23% школярів
Під час прес-конференції, що відбулася у Будинку Уряду 19 серпня, міністр освіти і науки України поінформував про те, як працюють нові Державні стандарти початкової та загальної середньої освіти.
Зокрема мова йшла про обов’язкове вивчення учнями шкіл другої іноземної мови. За словами міністра освіти і науки всі вакансії вчителів іноземних мов заповнені. «На сьогодні не спостерігається вільних вакансій викладачів інших іноземних мов, які є доступними для вивчення з 5-го класу (як друга іноземна мова), – французької, німецької, іспанської, польської тощо», - сказав Дмитро Табачник.
«Щодо вибору другої іноземної мови. На сьогодні ми маємо таку статистику: більшість українських п’ятикласників обрали як другу іноземну німецьку мову – майже 52 %. Російську мову обрали трохи більше 23 %, французьку – 14%, польську – 1,6% та іспанську – 1,2%. Вакантні посади в обласних освітніх департаментів відсутні, а всі діти – забезпечені викладачами», – зазначив Дмитро Табачник.
Міністр освіти і науки також наголосив, що на сьогодні з 1 до 9 класу на вивчення іноземної мови відведено 18 годин. У 10-11 класах – на вивчення першої іноземної мови відводитиметься ще по 3 години.
Окрім того, як поінформував міністр, на вивчення другої іноземної мови з 5 по 11 клас відводитиметься по 2 години на тиждень.
Загалом, згідно з новими Державними стандартами, на вивчення іноземних мов з 1-11 класи передбачено 38 годин (за старою програмою – 25,5 год).
Водночас, окрім обов’язкового вивчення переважною більшістю учнів англійської мови починаючи з 1-го класу, також передбачається вивчення окремих предметів англійською у старшій школі.
Освіта.ua
20.08.2013