Osvita.ua Середня освіта Російську як іноземну вивчатимуть 23% школярів
Російську як іноземну вивчатимуть 23% школярів

Більшість українських школярів крім англійської будуть вивчати німецьку і російську

Російську як іноземну вивчатимуть 23% школярів

Під час прес-конференції, що відбулася у Будинку Уряду 19 серпня, міністр освіти і науки України поінформував про те, як працюють нові Державні стандарти початкової та загальної середньої освіти.

Зокрема мова йшла про обов’язкове вивчення учнями шкіл другої іноземної мови. За словами міністра освіти і науки всі вакансії вчителів іноземних мов заповнені. «На сьогодні не спостерігається вільних вакансій викладачів інших іноземних мов, які є доступними для вивчення з 5-го класу (як друга іноземна мова), – французької, німецької, іспанської, польської тощо», - сказав Дмитро Табачник.

«Щодо вибору другої іноземної мови. На сьогодні ми маємо таку статистику: більшість українських п’ятикласників обрали як другу іноземну німецьку мову – майже 52 %. Російську мову обрали трохи більше 23 %, французьку – 14%, польську – 1,6% та іспанську – 1,2%. Вакантні посади в обласних освітніх департаментів відсутні, а всі діти – забезпечені викладачами», – зазначив Дмитро Табачник.

Міністр освіти і науки також наголосив, що на сьогодні з 1 до 9 класу на вивчення іноземної мови відведено 18 годин. У 10-11 класах – на вивчення першої іноземної мови відводитиметься ще по 3 години.

Окрім того, як поінформував міністр, на вивчення другої іноземної мови з 5 по 11 клас відводитиметься по 2 години на тиждень.

Загалом, згідно з новими Державними стандартами, на вивчення іноземних мов з 1-11 класи передбачено 38 годин (за старою програмою – 25,5 год).

Водночас, окрім обов’язкового вивчення переважною більшістю учнів англійської мови починаючи з 1-го класу, також передбачається вивчення окремих предметів англійською у старшій школі.

Освіта.ua
20.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
sergey1979
Міністр: "більшість українських п’ятикласників обрали як другу ... мову..." Телевізор: "...мову обрали районі відділи освіти, виходячи з можливостей шкіл" Хто бреше? Кому потрібна ця гра в слова ? Голова не знає що роблять ноги? "як другу іноземну німецьку мову – майже 52 %." - а як можна перевірити ці цифри?!
Ольга
НЕ розумію, як російська може бути іноземною, якщо нею розмовляю усе наше місто з дитинства.
сергій
А взагалі для чого вивчати другу іноземну? Реально діти на виході не знають англійської. По-друге, цілком достаньо в сучасному світі знати англійську. З власного досвіду роботи перекладачем працював з індусами, датчанами, голандями, італійцем, амереиканцями, німцем. Навіть контракти, технічна документація - англійською. В контрактах у них прописано - перекладач з англійської мови. Діти мої - програмісти. Лише англійська. Не бачив програм написаних на німецькій мові.
Ego
Для сергій: Якщо раніше випускники школи не знали одну іноземну мову, то тепер не знатимуть дві. Так само як не знають рідної мови, математики, фізики, історії...Ключовим тут є словосполучення "НЕ ЗНАЮТЬ" і "реформування" побудоване так, щоб це словосполучення можна було віднести до якомога більшої кількості предметів адже тупим неосвіченим населенням легше керувати - воно не задає зайвих запитань владі. МОН просто втілює в життя програму тотальної дебілізації громадян України.
Коментувати
Евгений Прохоров
Концепции меняются, а знаний не прибавляется. Иногда хочеться постучать по "маковке" очередного "концептуатора" и спросить: "Есть там кто?" Очередная профанизация в образовании. И так, моя школа - украинский (государственный) + русский (родной) + английский (первый) + французский ( второй ). Какой будет результат? Кто-нибудь занимался прогнозированием?
Марія
Для Евгений Прохоров: російська - рідна? Чи не час тобі виїхати до Московії?
Коментувати
Марина Говорова
Аби вчили. Один з найбільших недоліків діючої системи освіти - це бажання напхати учня знаннями, незважаючи на те, чи зможе він їх засвоїти. А результат, викунуті державою кошти, бо таки більшість випускників шкіл іноземною мовою, навіть на базовому рівні не володіють.
салка
Для Марина Говорова: Ви звичайно праві. Учні як правило і першу іноземну не знають, а тут тебе ще друге… Звичайно, залишається ще менше часу на базові предмети: математику, фізику, чи на історію, літературу. Тупіємо далі…
Ольга
Все зависит от ученика. А изучение языка--это разве не важно? Никакие базовые предметы неграмотному не будут нужны. Чем вам русский не угодил и с каких это пор? В советское время вы бы и пикнуть об этом не посмели... Считаю родными 2 языка и знаю иностранный. Не жалуюсь. Не возмущаюсь. Удивляют туповатые свидомые комментарии людей, которые на украинском даже комментарии не способны грамотно написать. Не тупейте дальше, учите.
салка
Кто Вам сказал что я против русского языка? Видно Вы слишком «одаренная», «образованная» и что главная – слишком уж «культурная». А что делать остальным, которые не наделены с такими «качествами»? Давайте, в школах будем преподавать только языков - это и правил поведения. Но еще «домохозяйства» для девочек… Как сказали когда – то представители третьего Рейха – украинцев (русских) достаточно научить писать и считать на элементарном уровне. И конечно немножко немецкого можно им дать – столько, чтоб они понимали хозяев…
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!