Osvita.ua Середня освіта МОН знов замовило підручники по 600 гривень
МОН знов замовило підручники по 600 гривень

Половину усіх підрядів на виготовлення шкільних підручників отримали два видавництва

МОН знов замовило підручники по 600 гривень

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти 12 серпня уклав низку угод на видання підручників на загальну суму 85,93 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Половину усіх підрядів отримали ТОВ «Видавництво «Генеза» (24,81 млн грн) і ТОВ «Видавничий дім «Освіта» (28,55 млн грн), повідомляють «Наші Гроші».

Найдорожчими виявились підручники для шкіл з навчанням іноземними мовами з накладами у кількасот екземплярів.

Підручник «Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» коштуватиме понад 607 грн. «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» коштуватиме понад 571 грн за екземпляр.

Наклади цих підручників становлять 198 екземплярів.

Разом з тим ціна на них перевищує обіцяну Міністерством освіти та науки, якому нібито вдалося зменшити вартість малотиражних підручників у порівнянні з попередніми роками.

«Ось для порівняння: вартість найдорожчого підручника мовами національних меншин у 2013 році становить лише 365,64 гривні, коли, приміром, вартість підручника з біології мовами національних меншин у 2009 році становила 870,50 гривень», – наголошували раніше у прес-службі МОН.

Високу ціну на малотиражні підручники у МОН пояснили тим, що їх виготовлення «складається не тільки з витрат на папір, картон, плівку та поліграфічні витрати, а ще й з редакційних та видавничих (авторські гонорари, розроблення оригінал-макетів, художні та редакційні витрати). Вказані витрати щодо кожного підручника розподіляються на загальний наклад (тираж, обсяг) підручників, що закуповується, тобто, чим менший тираж, тим більший відсоток витрат у загальній вартості підручника».

Освіта.ua
14.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероника Татаренко
ЯК??? може підручник вартувати таких коштів? Що у ньому коштує 800 гривень? Папір. фарба, єнергетичні затрати на друк? А от стосовно авторських гонорарів - охоче вірю! І становлять вони, судячи з усього, а в долі обов"язково має бути якийсь чиновник, а то й сам міністр, 90% від загальної вартості.
Ирина Шульгина
Для Вероника Татаренко: сил нет уже даже возмущаться. Оно просто смешно. Мне кажется, Гарри Поттер и 50 оттенков серого дешевле продавались. Ничего, в следующем году самым успешным автором мира станет написавший учебник за 800 грн
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!