Місцеві бюджети забезпечені коштами для зарплат освітян

Уряд забезпечує бюджети необхідним ресурсом для виплати заробітної плати вчителям

Місцеві бюджети забезпечені коштами для зарплат освітян

Кабінет Міністрів виконує завдання щодо забезпечення місцевих бюджетів необхідним ресурсом для виплати заробітної плати вчителям у повному обсязі.

Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, коментуючи наближення нового навчального року.

За його словами, станом на сьогодні освітня субвенція перераховується з державного до місцевих бюджетів двічі на місяць вчасно та в повному обсязі.

Зокрема, у держбюджеті на 2022 рік враховано 97,2 млрд грн на виплату заробітної плати вчителям шляхом надання громадам освітньої субвенції.

За даними Державної казначейської служби України, станом на 12 серпня видатки освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогічним працівникам шкіл профінансовано в обсязі майже 66 млрд грн, або на 97 % від розпису на січень ‒ серпень 2022 року.

Водночас на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 14,3 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, які можуть бути додатковим джерелом для виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

У Міністерстві фінансів також наголосили, що органи місцевого самоврядування за умови оперативного прийняття раціональних рішень мають достатній ресурс для належної організації освітнього процесу.

Освіта.ua
17.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антоніна
Місто Глухів педагогічний національний університет імені О. Довженка не отримали вчасно заробітну плату, це повторюється знову, що трапилось?...
Юрій
Одеса. Казначейство затримує вже протягом місяця виплати всім освітянам. І таке коїться постійно.
Ольга
Місто Харків. Викладачі Вузу без зарплаты за серпень і компенсації за відпустку що обіцяли. Ще і скоротили штат на 80% Люди без грошей і без роботи. Годують обіцянками, що усе пераразували але ж казначейство затримує. як це можна пояснити взагалі?
Ольга
Дошкільна освіта Херсонщини взагалі без оплати! Остання виплата була у липні 1,5 тис.гривень. Це що? Як вижити на такі кошти? Про яке фінансування 2 рази на місяць йде мова? І це на окупованих територіях, де виживати взагалі вкрай важко і віра у владу згасає щохвилини.
Олена
Спочатку заплатіть зарплату починаючи з квітня та честно зароблені відпускні вчителям Маріуполя, які перебувають на ТОТ. Чи це нас обкрадає наше керівництво?
Люда
За престиж знімають, залишають 5 відсотків. За власний рахунок сходить - це обов’язково. Годин поменшало. Живи як хочеш. Де ті кошти, яких наче вистачає?!
Iрина
Дошкільники відносяться до педпрацівників? Якщо да, то за них завжди забувають або навмисно не згадають. Ми з березня по серпень були: за свій рахунок, у часткових щорічних відпустка, на 2/3. Зробили укриття. Відкрилися. Зарплату отримуємо без жодної надбавки. Гола ставочка. До кінця року можливе скорочення. Сказали, що грошей у міста немає. Цікаво яку зарплату отримує департамент освіти і які премії будуть в кінці року.
Sipliva Marina
змушують писати заяву, що згодні на 10годин. це законно? Перед пенсією залишилось кілька років. не знаю що робити...
Анжела
Вже немає сил читати цю брехню. Місто Херсон із всього міста відпускні кошти отримали тільки 5 шкіл. Іншим кажуть чекайте, тільки чекаємо вже 5 тижнів.
Аліна
Це жарт ? Щось я якось не помітила як отримала гроші. Де зарплатня, де відпускні кошти?
Ярослав
Тільки одне слово Ганьба! Стаття не відповідає реальності. На кого ці пусті слова розраховані , на людей які сидять без грошей?!
Олеся
200млн євро і 1.5 млр доларів розікрасти менше ніж за пів місяця. Влада злочинців! Ось хто точно заробляє на війні.
Катти
Якось дивно, гроші є, але бери за свій рахунок. Гроші є, але давайте до 1 вересня зробимо простій. І це в столиці. Я навіть не уявляю, що відбувається в інших містах, а тим більше в селах.
Харків
Куди поділися гроші у м. Харкові? Усі вчителі сидять на 2/3!!! Знущання повне.
Віка
Так,все познімали,всі надбавки...про що йде мова,про які гроші,яке фінансування.
Серге
Тыкнул в форму коментариев, которая была открыта, и дальше пишу, что бы пропустило камент
Маргарита
Ви що там божевільні? Які гроші?! Більше місяця сидимо без грошей, і це в місті Херсон в окупації. Тільки обіцянками годують. Вже не кажучи, що по всій країні таке ставлення до вчителя як до раба. Список обов’язків збільшується, а заробітна плата не гарантується.
Віталій
Для кого ці популістські статті? Для західних партнерів, які виділили кошти на освіту, а хтось за них нові машини купив? Всі хто працює у школі знають, що всі доплати зняті, всі були у простої і т.д. РУО кричить, що освіта недофінансована, а тут такі чудові статті. Наче на різних планетах живемо. Досить брехні!
борис
Для Віталій: Невже так важко зрозуміти. Субвенція з Києва автоматично виділяється на громади з розрахунку на одного учня. В тих громадах де було здійснено оптимізацію мережі, реорганізовано малокомплектні школи в школи нижчого ступеня чи у філії, з грішми проблем немає. Саме в таких громадах є великі залишки освітньої субвенції на рахунках, але є проблеми з освоєнням цих грошей, бо казначейство не проводить відповідні розрахунки. Там де, перераховані вище заходи, не були проведені, і на сьогоднішній день у класах навчається 5-6 учнів, коштів катастрофічно не вистачає, бо вартість одного учня зашкалює. Тому місцева влада і вимушена вживати непопулярних заходів, про які Ви згадали, або все ж таки проводити оптимізацію мережі у відповідності до фінансування. Жоден з цих варіантів для простого вчителя не прийнятний, але це реалії життя.
Віталій
Борис, про яких 5-6 учнів у школах Києва іде мова? В класах по 28-32 учні (і то тільки тому, що приміщення не вміщає більше). Коли вже депутати, міністри, їх помічники будуть жити в реаліях життя?
борис
Віталій, не вірю що Київські вчителі були на простої, і у них зняли всі доплати. Навпаки Київським вчителям ще з місцевого бюджету виплачується муніципальна надбавка. Субвенції з державного бюджету для Київських шкіл також вистачає з головою.
Коментувати
Маргарита
Вже настільки втомилися від цієї брехні, що немає сил. Міністерство рапортує, що все в повному обсязі перерахували, на місцях кажуть, що Київ не перерахував, тому йдіть на простій, скасовуємо поділ на групи з усіх предметів, зменшуємо або знімаємо надбавки і т.д. Всі брешуть, а вчитель при цьому ще й усім зобов’язаний: і міністерству, і місцевому чиновництву, і батькам, і дітям. Тільки йому ніхто не зобов’язаний, ще й мають нахабність в усьому дорікати вчителям і вимагати з них бозна-що.
Анастасія
Сорому не мають взагалі! Пішли в відпустку , а гроші не виплатити, зарплатня з затримкою в тижні. Злочинці!