Залишки освітньої субвенції на місцях зростають, – Мінфін

На рахунках місцевих бюджетів акумульовано понад 14 млрд грн невикористаних залишків коштів

Залишки освітньої субвенції на місцях зростають, – Мінфін

На рахунках місцевих бюджетів акумульовано понад 14 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції.

Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, наразі освітня субвенція перераховується до місцевих бюджетів двічі на місяць вчасно та в повному обсязі.

«Невдовзі початок нового 2022/2023 навчального року, який розпочинається в умовах широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. У період дії воєнного стану уряд турбується про те, щоб освітній процес був належно підкріплений фінансовим ресурсом на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, а отже, виконує завдання щодо забезпечення місцевих бюджетів необхідним ресурсом для виплати заробітної плати вчителям у повному обсязі», ‒ прокоментував ситуацію Роман Єрмоличев.

Водночас станом на 1 липня на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 14,3 млрд грн (+ 8,7 млрд грн до 01.01.2022) невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, які можуть бути додатковим джерелом для виплати зарплати педагогам.

«Тобто органи місцевого самоврядування за умови оперативного прийняття раціональних рішень мають достатній ресурс для належної організації освітнього процесу у 2022 році», – наголосив посадовець.

Освіта.ua
16.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Люда
Залишків уже не ає. Їх між собою поділили чиновники, до вчителів не дійшло. Тому за престиж знімають, за власний рахунок відправляють.
Володимир
Якщо вистачае коштів то по якому праву кожанська отг Олександр Сажко хоче в військове врем’я неофіційно закрити школу в селі малополовецьке фастівського району Київської області і зсилается на те що не вистачає коштів на утримання школи на виплати вчителям і наказавши директору школи звільнити вчителів до першого вересня навчального року і при тому що батьки документи діток незабирають зі школи так як перше судове рішення було закрите і рішення суду немає і надалі батьки будуть подавити позови до суду але в нас нема стільки коштів щоб протистоять бізнесменам кожанської отг їм заважає п’ять гектар шкільної землі і будівля школи яка знаходиться в хорошому стані якщо порівняти їхню яка в аварійному стані і внеблагополучному місці візьміть на розгляд просимо батьки діток.
Олександра Миронівна
Добрий день.Підкажіть,будь ласка,як і де еревірити наявність освітньої субвенції по ОТГ.Шукала на кількох сайтах,нема за весну-літо ніяких даних.
Борис
Для Олександра Миронівна: Зверніться з офіційним листом до відділу освіти, якщо такий є. Якщо немає, то до місцевої ради.
Економіст
Для Олександра Миронівна: що означає "наявність"? якщо мова про те чи затверджені видатки, то на сайті місцевої ради має бути оприлюднено рішення про бюджет. Освітня субвенція КТКВК 1102. Якщо мова про залишки субвенції, то це лише запит на фінансове управління.
Коментувати
Іванна
Чернівці: зменшили відсотк за престижність роботи, не оплатили гурткову роботу за травень, пішли у відпустки за власний рахунок, бо недоотримали кошти на виплати зарплати більше 55 млн. Тоді значить управлінці отримає премії та надбавки, а простий вчитель так і залишиться ні з чим.
Борис
Невже так важко зрозуміти. Субвенція з Києва автоматично виділяється на громади з розрахунку на одного учня. В тих громадах де було здійснено оптимізацію мережі, реорганізовано малокомплектні школи в школи нижчого ступеня чи у філії, з грішми проблем немає. Саме в таких громадах є великі залишки освітньої субвенції на рахунках, але є проблеми з освоєнням цих грошей, бо казначейство не проводить відповідні розрахунки. Там де, перераховані вище заходи, не були проведені, і насьогоднішній день у класах начається 5-6 учнів, коштів катастрофічно не вистачає, бо вартість одного учня зашкалює. Тому місцева влада і вимушена вживати непопулярних заходів, про які Ви згадали, що відбуваються у Чернівцях.
Коментувати
борис
Воно то так, але трішечки не так. Державне казначейство не пропускає платежі, окрім захищених. Тобто,як із сметаною у глечику: вона ніби є, а голова у глечик не влазить.
Економіст
Для борис: а де в статті написано, що можна використовувати залишок на не захищені видатки?
борис
Захищені видатки це заробітна плата і все. А мова йде про підготовку шкіл до нового навчального року, зміцнення їх матеріальної бази.
Економіст
Для борис: я знающо таке захищені видатки. І це не лише заробітна плата. Крім того казна пропускає не лише захищені але й ті, які є в постанові 590. Але я витала де про інше написано в статті "Водночас станом на 1 липня на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 14,3 млрд грн (+ 8,7 млрд грн до 01.01.2022) невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, які можуть бути додатковим джерелом для виплати зарплати педагогам." Де в цих словах про зміцнення МТБ?
Коментувати
Вова
Зекономили на вчителях. Райвно премію отримає, можливо...Але ще й Італія виділила 200 млн. євро вчителям на зарплату і Світовий банк бюджетникам 1,5 млрд дол. Куди підуть ці гроші на місцях?
Економіст
Для Вова: ну що ж ви всі ділете те чого немає. світовий банк виділив аби покрити дифіцітнадходжень. немає доходів, немає з чого платити. це не якісь додаткові гроші. це гроші, які надійдуть замість тих, які не надійшли. І повної потреби вони не покривають
Коментувати
гість
При цьому в Харкові у Холодногірському районі не дали вчителям догуляти 12 днів відпустки, бо НЕМАЄ ГРОШЕЙ) І сидимо на 2/3 від ставки місяцями, бо теж НЕМА ГРОШЕЙ! А 2/3 від ставки - це, дай Боже, 2500 гр. І все для вас - комуналка, їжа, ліки, одяг, І при цьому постійно знущаються - нескінченні заповнення папірців, наради, виховні заходи - влітку))) Немає слів.
Вчителька
Для гість: А вчителям найбільш небезпечного району міста Харкова - Салтівського - взагалі відмовили у 32 днях відпустки: люди під постійними щоденними обстрілами, ризикуючи життям, щоденно їздять на роботу.
Коментувати
Сергей Лимонов
Зате у керівників місцевих громад по всій Україні лише один нарратив : "Коштів катастрофічно ні на що не вистачає" ( окрім зарплат собі коханим у 60 тисяч на місяць)
Маргарита
Для Сергей Лимонов: Їм ще й на премії вистачає. Якась дивна арифметика: залишки є, а людей на простій відправляють, бо, як кажуть, немає грошей на зарплати.
Коментувати