Зарплата в освіті є нижчою, ніж середня по економіці

Заробітна плата в окремих галузях бюджетної сфери залишається нижчою, ніж середня

Зарплата в освіті є нижчою, ніж середня по економіці

Заробітна плата працівників окремих галузей бюджетної сфери залишається нижчою, ніж середня по економіці.

Про це йдеться в аналізі динаміки середньої заробітної плати та фонду оплати праці працівників, що оприлюднений Федерацією професійних спілок України.

Зокрема, середня заробітна плата в сфері освіти складає 11 026 грн або 87,9% від середньої по економіці, у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 10 960 грн або 87,3% від середньої по економіці.

Середня заробітна плата в Україні у лютому 2021 року становила 12 549 грн та перевищила показник січня цього року лише на 1,7%. Порівняно із лютим 2020 року вона зросла на 15,7%.

Водночас в перерахунку на євро заробітна плата склала 371,9 євро та не досягла аналогічного показника лютого 2020 року (404,1 євро) через девальвацію національної валюти.

За більшістю видів економічної та промислової діяльності протягом лютого 2021 року відбулося зростання середньої заробітної плати. Найбільшими темпами за цей період зросла заробітна плата у сферах тимчасового розміщування й організації харчування (на 18,7%), мистецтва, спорту, розваги та відпочинку (на 13,9%) тощо.

Разом з тим, не відновила рівня лютого 2020 року заробітна плата у сферах авіаційного транспорту (-8,8%), складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту (-1,8%).

За регіональною ознакою у лютому 2021 року найбільшою середня зарплата була в Донецькій області (13 224 грн) та Києві (18 504 грн), найнижчою – у Кіровоградській області (9 903 грн).

Освіта.ua
04.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Депутати їдять м’ясо, ми - капусту, в середньому всі ми їмо голубці :). Те саме і з середньою зарплатою :(
)))
Для Олена: ідіть у депутати! Хто заважає? А то у вас усі тупі, одні вчителі вумні.
Твій Мозок
Для ))): Так розум вчителям і заважає. В професії депутата є певні обмеження за максимальним рівнем IQ.
:)
Ну вот и жуй свою капусту! Какие проблемы?
Коментувати
мама
Пусть пересчитают зарплату педагогов с учётом отпуска летом - ТРИ МЕСЯЦА и в течении учебного - ЕЩЕ МЕСЯЦ! И у них будет совсем другое число))))! Ах, забыла, у них ещё рабочий день до 15.00!
вчитель
Для мама: Ласкаво просимо! В Україні вже є багато вакансій (педагогов), буде ще більше й більше з кожним роком. Ви ще додайте те що вчитель заробляє літом, а ще після уроків, а ще відніміть перерви)))
Yulia Shapoval
а плюс нехай доплатять за друк статей, участь у конференціях, вебінарах тощо, підготовку до занять, розробку позакласних заходів, підготовку та проведення олімпіад і конкурсів, підготовку систематичних звітів "про все на світі" та методичних праць, щоденне спілкування з батьками та багато іншого...і все це, до речі, після 15.00...ніколи не думала, що вчителям так заздрять...
Сергей Лимонов
Ну що Ви так хвилюєтеся -це ж тролі-провокатори! Слати їх на три букви!
Коментувати
Володимир
Брехня.
Твій Мозок
Для Володимир: Звісно, брехня. Звідки зарплата в 11к гривень, та ще й середня? Для такої зарплати потрібен стаж мінімум 3 роки + навантаження приблизно півтори ставки + бажано завідування кабінетом та класне керівництво. Тому, так, брехня.
Коментувати
321
А що робить галузь освіти і науки,щоб галузі економіки,які наповнюють бюджет краіни збільшували надходжнєення до казни держави,щоб потім працівники освіти отримували високі зсрплати.
Твій Мозок
Для 321: Все, що може. Ви, наприклад, сидите на сайті, розробники якого спочатку закінчили школу, університет, отримали спеціальність і створили ресурс. І тепер ви можете можете тут свої висери залишати. Які ще "розумні" питання?
Коментувати
Родитель
Ну неправда! Медицина (от 3800) , работники заводов (5-6), госслужащие в небольших городах (5000), секретари судебных заседаний (4200), почтальоны (5000), и т.д. и т.п. Очень много людей имеют низкую зарплату. Педагоги особенные? Они хотя бы могут скинуть свою работу на родителей, а больше нигде такого нет.
Учитель
Для Родитель: Как же бомбит. Именно бомбит, даже не раздражает. Для кого вы детей рожаете? Для себя, или для учителей??? Может учителя еще должны и содержать ваших детей, чего уж ограничиваться одним воспитанием? Вы вообще нормальные люди или как? Если вам в лом помогать вашим собственным детям делать домашнее задание, да и вообще помогать в обучении, может стоит задуматься, нужен ли вам ребенок вообще? Учитель нужен для того, чтобы четко следовать установленной школьной программе обучения и стандартам, и донесения до учеников более подробной и наглядной информации. ВСЕ. Ни больше ни меньше.
Скрипач не нужен
Для Учитель: Эгоизм - общий диагноз общества. Не волнуют собственные дети, не волнует экология, не волнует брак. Не волнует ничего.
Родитель
Для учитель: Никого не волнует ваша зарплата! Чтобы помочь ребенку дома с заданием, нужно сначала получить знания в школе!!!
Коментувати
cos
Забули до заголовку дописати кінцеву фразу. Зарплата в освіті є нижчою, ніж середня по економіці,а вимоги до вчителя є завищеними, ніж повинні бути у середньому.
Тримач
Обожнюю такі дослідження, "середньої температури по лікарні". Краще б написали не середнє арифметичне, а статистичну медіану.