Владі пропонують застосувати коефіцієнт 1,5 для зарплат освітян

Профспілка пропонує застосувати додатковий коефіцієнт 1,5 для підвищення зарплат освітян

Владі пропонують застосувати коефіцієнт 1,5 для зарплат освітян

Профспілка працівників освіти і науки пропонує ухвалити постанову, якою передбачено застосування з 1 січня додаткового коефіцієнта 1,5 для підвищення розмірів посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників.

Про це йдеться у зверненні профспілки до Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій, а також до Комітетів з питань бюджету і соціальної політики та захисту прав ветеранів.

У профспілці наголошують, що зазначена постанова є альтернативною постанові №822, дія якої, згідно з рішенням уряду, була призупинена до 31 грудня 2021 року. Проєкт документа розроблений Міністерством освіти і науки та підтриманий профспілкою.

За розрахунками профспілки, у разі ухвалення проєкту альтернативної постанови з урахуванням підвищення за коефіцієнтом 1,5 новий розмір ставки заробітної плати молодого вчителя, випускника університету, з освітнім рівнем магістра, враховуючи загальнодержавне підвищення посадових окладів бюджетників з 1 січня на 20% та посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС до 2 670 грн, становитиме 7 890 грн, а вищої кваліфікаційної категорії - 9 692 грн.

«Таким чином, мінімальний розмір посадового окладу педагогічного працівника складатиме 76,3% від законодавчо визначених 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у сумі 9 080 грн, що має бути забезпечено до 2023 року», - зазначають у профспілці.

На даний час найнижчий посадовий оклад педагогічного працівника становить 4 233 грн, тобто не сягає навіть розміру мінімальної заробітної плати, а науково-педагогічного працівника - 6 372 грн.

Також у Профспілці працівників освіти і науки повідомили, що, за розрахунками МОН, на реалізацію зазначеного проєкту постанови необхідно додатково передбачити в Державному бюджеті на 2021 рік 34,6 млрд грн, з них для працівників, оплата праці яких здійснюється з місцевого бюджету, близько 4,3 млрд грн.

Звертаючись до депутатського корпусу, у Профспілці висловили сподівання на вжиття народними депутатами дій та заходів впливу на прийняття урядом зазначеної постанови як альтернативної постанові № 822, а також збільшення обсягів видатків, необхідних для запровадження її в дію з 1 січня 2021 року.

Освіта.ua
25.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
А чому профспілки не підпадають під Закон про декомунізацію? Про комунізм давно забули, а "школа комунізму" живе і процвітає. Може досидь годувати паразитів, від яких простому вчителю користі як від козла молока?
:)
Для Ірина: поки кози (вчительки) дояться, профспілка буде їх доїти! З кожної кози по 1% від зарплати і шахраї з центральної профспілки будуть ситі!!!
Коментувати
cos
Пропоную поставити коефіцієнт не 1.5, а 10 вчителям та вихователям, бо робота не дуже легка, нервів тріпають багато, обов’язків дуже багато, люди вигорають вже після 35 років дуже часто, а заробітна плата занадто маленька.
Геббельс
Коли я ще рік тому пропонува вчителям організувати всеукраїнський страйк, всі казали: та ні, та хто нас почує. Та то не про нас. І так далі і тому подібне. Ну, тепер шановні їжте. Смачно? У вас можуть і те що вже маєте забрати, а ви як покірні вівці знесете. Но не варто сумувати, в світі так багато країн готові прийняти таких інертних людей, які не готові відстоювати свої права. І коли на печі згадуватимете своє життя, можливо навіть не будите клясти що самі дали вкрасти своє майбутнє.
реальність
Для Геббельс: раби не страйкують!! Раби мають працювати!!!
Коментувати
Лебедь,рак и щука
Пишут в комментах о страйке. Вы думаете учителя выйдут? Они ж рабы! В избирательных комиссиях кто сидел? Учителя. За 100 грн заработанных в комиссии готовы были закрыть глаза на махинации с бюллетенями. Что,не так? А вы тут говорите " страйк,страйк". Киевские учителя никогда не выйдут,потому что " прикормлены" муниципальными надбавками,сельские учителя тоже,потому что в сёлах нет работы и они готовы всё терпеть за минималку. Так что успокойтесь. Никакого страйка не будет НИКОГДа!
Тарас
Потрібно організовувати нову профспілку. Молоді, беріться за справу!
Местный
Для Тарас: ага, молодые как возьмутся - так и поедут потом в Польшу на заработки...
Молодой
Для Тарас: Да пошел ты! Не буду я за твою старую жирную жопу воевать! Нужно было вам в 90-ых бороться, а не голливудские фильмы смотреть!
Коментувати
Аріель
БЛЯ_ТЬ, А ДЕ ВИМОГИ ВІД ПРОФСПІЛКИ? АБО ПІДНЯТТЯ, АБО СТРАЙК! Дивіться , як влада налякалася батьків, які вимагали щоб школи працювали в карантин! Якби тільки педагогічне суспільство піднялося вони б в мить знайшли кошти на підняття зарплат!
Уланова Нина
Ви уважно прочитайте :"Владі пропонують .?" Щось потрібно владі запропонувати від наших профспілок за наші профспілкові внески. А там " Мертви бджоли не гудуть".
2
халва-халва-халва-халва... Но подождите-ка это ж терерь везде будту трубить что учителям зарплату в полтопа раза подняли! а по факту еще и уменьшат!!!!
слугам Путіна
Ой лишенько, та ми навіть не знали які ви щирі та добрі. Але чи можуть бути ПАЛАЧІ ДОБРИМИ! Ви знищили вчителів! А усе почалося з того моменту, коли заборонили проводити скринінг температури при вході учням. Влада знала, що вони позаражують учителів. Так і було. Деякі учителі тихо помирали. А падло далі говорило про реформи. Так хто міровий суддя? На чиєму боці правда?
вчитель
Знову просять, знову пишуть, знову подають - і так з року в рік...Як то вже набридло!!! Дописи правильні - тільки страйк!!! Все інше нічого не дасть.... З іншого боку - Що дати? Країну за 30 років розграбували.За такий час країни після війни не тільки усе відбудували, а процвітають. А ми? Щораз гірше і гірше...Поки у нас буде така величезна кількість дармоїдів- чиновників і корупція - нічого не буде кращого.Треба з цього починати .., ну і звичайно - економіка.
вчитель
Профспілки давно треба розігнати, а керманичів профспілкових всіх рівнів -за грати.... Майно профспілкове(санаторії, профлакторії, дома відпочинку, дитячі здоровчи табори) розікрали привласнили, зарплпти собі за бездіяльність по 50000 попризначали і ніх...чого на захист профспілчан не роблять. Закріплене ЗАКОНОМ підвищення зарплат відкладають вже втретє а профбонзи мовчок.... Бізнесменти вже б дороги поперекривали(як за РРО) а вчителі далі в’йо без гарантованих захисних масок, у переповнених класах.... А втім навіщо пишу як що толку не буде, так - крик душі...
Льоня Губ
Друзі! Відбулися вибори в Кду ім.Шевченка- переміг ставленик корумпованого ректора Бугров. Він проректор, замішаний в багатьох темних справах. Ретроград і прихильник застою, хоч і вдає реформатора.
Вчителька, така як і інші
Ось усі вже закинули олімпіади, МАНи, атестацію, сертифікацію, заповнення електронних журналів, та іншу фігню і поперли на майдан!!! Ви що, тут у школі до завуча з директором не рявкнуть, а то до міністра чи самого президента треба хрокнути!!! Раби одним словом...
Вчитель
Для Вчителька, така як і інші: Прилетять інопланетяни і за вас будуть добиватися підвищення зарплати, поки ви будете плакати про низький рівень заробітної платні. тут два варіанти, або перебороти свій страх, або чекати на інопланетний розум((
Лєна
Для Ірина: перепрошую,але саме при колишньому ладі від профспілок толку було мало, хіба що ,путівки в піонерський табір (як повезе батькам). А сьогодні, вони можуть виконувати хоч якісь завдання ( мітинги, протести,заяви колективні, захист працівників від звільнення та інше). Вони не є продуктом комунізму. Профспілки існували окремо. У нас їх потрібно підштовхувати до дії. А вийти завжди можна - пишете заяву - і вільні.
Коментувати
Вчитель
Де пропозиція страйку? Просить профспілка, не просити треба, а штурмувати Іерховну Раду, ось тоді хтось прислухається