Профспілка пропонує захистити освітян на час COVID-19

Профспілка працівників освіти розраховує на вжиття заходів щодо додаткового захисту освітян

Профспілка пропонує захистити освітян на час COVID-19

Профспілка працівників освіти і науки розраховує на вжиття заходів, що гарантуватимуть додатковий захист педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників закладів освіти, які здійснюють та забезпечують освітній процес в умовах оголошеного карантину.

Про це йдеться у зверненні профспілки до Кабінету Міністрів, голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради та в.о. міністра освіти і науки.

У Профспілці працівників освіти і науки зазначають, що в умовах карантину більшість класів та груп здобувачів освіти, які перебувають у навчальних кабінетах та аудиторіях, потребують ділення на підгрупи, що вимагає додаткових ставок вчителів, викладачів, вихователів, а отже й збільшення обсягів фінансування.

«З метою усунення неоднозначності в застосуванні Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у ЗНЗ та зменшення ризику поширення інфекції цей Порядок потребує відповідних змін щодо обов’язкового поділу класів та груп на підгрупи з дотриманням норм фізичної дистанції, принаймні на період введення карантинних заходів, пов’язаних з коронавірусною хворобою», - йдеться у зверненні профспілки.

У профспілці зазначають, що організація освітнього процесу в умовах карантину має бути врегульована державними нормативно-правовими актами, а не локальними рішеннями закладів освіти, до того ж без відповідного фінансового забезпечення.

В умовах нового формату освітньої діяльності, зумовленого епідеміологічною ситуацією, на педагогів, зокрема учителів, викладачів, вихователів, окрім функцій здійснення освітнього процесу, покладено ще й завдання щодо організаційних заходів його забезпечення в умовах дистанційного навчання, різноманітних комунікацій з учнями та їхніми батьками, що призводить до підвищення інтенсифікації їхньої праці, складності та напруженості у роботі.

«Окрім цього, постійний та тривалий контакт педагогів з вихованцями та учнями закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної освіти та їхніми батьками, а також зі студентами закладів вищої та передвищої освіти, підвищує ризик захворювання їх на коронавірусну хворобу», - наголошують у ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Також у зверненні підкреслюється, що з метою компенсації за роботу в таких небезпечних умовах потребує закріплення у постанові Кабінету Міністрів від 30.08.2002 № 1298 норми про встановлення педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам закладів освіти фіксованої надбавки в розмірі 50% саме «у зв’язку з епідемічною ситуацією, викликаною коронавірусною хворобою».

На працівників закладів покладаються додаткові функції щодо організації гнучкої системи навчального року, координації діяльності викладачів та здобувачів освіти у карантинних умовах.

Зазначене потребує перегляду штатних нормативів закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, а саме збільшення кількості посад вихователів, медичних працівників, прибиральників приміщень, гардеробників, охоронників та інших.

Профспілка працівників освіти і науки України розраховує на вжиття заходів для:

  • відповідного збільшення фінансування освітньої галузі на період карантину та недопущення поширення цього захворювання і якнайшвидшого запровадження цільової державної освітньої субвенції на цю мету;
  • запровадження обов’язкового державного страхування на випадок захворювання коронавірусною хворобою працівників закладів освіти та розробити відповідний порядок його здійснення;
  • прийняття рішення про спрямування коштів спеціально створеного Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками на період дії карантину на фінансування потреб закладів освіти;
  • повернення Міністерству освіти і науки України вилучених з його бюджетних програм до цього фонду видатків в обсязі понад 4,9 млрд. гривень згідно з Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13 квітня 2020 року № 553-IX.

Освіта.ua
26.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталя
У нас випадок захворювання, півколективу відправили на вимушену ізоляцію, а зарплатню заплатять у розмірі 50%. Ну як працювати у школі? Ми б могли проводити по зуму уроки для ізольованого класу, але наші години віддали іншим, які так само у школі, але не на уроці контактувати з хворим.
Успіхів
Профспілка ІМІТУЄ діяльність через висунення пропозицій і через висловлення стурбованості. Треба ж якось обгрунтувати проїдання профвнесків профбонзами ...
К
Ділення на групи(в класі не має бути стільки дітей) -це і без коронавірусу потрібно зробити,в класі від 30-40 учнів,квартири будуються а ні садочків ні школи,а ті що будують місту сплачують,то чого немає ні одної нової школи,садочку?Ви цей поділ зараз робіть не робіть з того нічого не вийде,школи де є багато учнів,не вистачає самих кабінетів!,є вихід зараз на горищі роблять кімнати,так в школі робити!Але це не смішно переповнені класи,не з’явилися під час коронавірусу,і не раз писалося на сайті освіта про цю проблему,а вони зараз щось хочуть зробити,дають рекомендації,а ви самі з проспілки попробуйте і покажіть як це має бути,а решта приклад візьмуть,як кажуть"підтягнутьс... я".Захист:будку... зі скла вчителю на стіл і кожному учню,їм що захист не потрібний,хто знає коли і який учень може принести з дому,при грипі які є ситуації:місяць по черзі діти хворіють не ходять в школу,а саме краще кожному скафандр.
Дурман
Багатьом вже виплатили (НІ ЗВИЧАЙНО) виплату-субвенцію молодим спеціалістам! Профспілка може хоч "4000 доларів" з них вимагати обіцяних - та це дарма все - крик в пустоту!!!
Євгенія
Для Дурман: Так, викладачам профтехучилищ не виплачували, бо викдадач- це не педагог, виявляється... Тільки вчителям
Местный
Для Дурман: по поводу молодых специалистов-учителей. Считаю справедливым, что не выплатили, ибо чем хуже молодые специалисты, которые работают мастерами в/н или преподавателями в ПТО?
Коментувати
Катерина
Для Оксана: Шановна, ваші знайомі не тому хочуть іти на роботу, бо НЕ БОЯТЬСЯ КОРОНА ВІРУСУ! Просто дистанційно недобре працювати- це однозначно правда. А за здоровя своє всі ДУЖЕ переживають, повірте. Просто нема іншого виходу, звичайно, що не звільняється, бо не підуть працювати на мінімалку. ВИ просто НЕ ЗУСТРІЛИСЯ З БІДОЮ ТЕТ А ТЕТ.,що слава Богу.
Оксана
Із моїх знайомих вчителів, вихователів щось ніхто не звільняється, бо боїться коронавірусу. Так, дехто сидить в фейсбуці і дехто навіть вірить в цю дурню про супернебезпечний вірус, але ВСІ проти дистанційного навчання, хочуть йти на роботу. Бо дистанційне навчання - це смерть освіти
Так товарищи
Для Оксана: пусть идут, главное, чтобы образование не умерло, а родные, то такое, можно поболеть, зарплата высокая у учителя, есть страховка, забота от правительства, вы правильно говорите, надо приносить себя и своих родных в жертву.
ы
Для Оксана: Правильно!! Ходи без маски , дай природному отбору сделать свое дело!!
Мед
Для и:маска це добре,але проблема в тому,що не всі носять.Здорова людина має маску,а хвора немає(може вона не знає що хвора,але вірус виділяє),і ця здорова людина від цієї хворої заражається і ще плюс цей весь пил ,який сідає на маску і все осідає на бронхи.Скільки вже було що звертаються до лікар’я з кашлем каже через маски.Потрібно лишній раз ніде не ходити і більше на природі,але зараз почнеться школа так що 2-3 тиждні а ще зміна погоди,не знаю може помиляюся.
Коментувати
Ірина
Хочеться звернутися до молоді. Молоді люди, не вступайте в педагогічні аиші!!! Професія вчителя у наш час, в нашій країні - це звичайнісіньке рабство! Вчитель виконує різні види робіт: він вчитель, він психолог, він режисер, сценаріями, наставник, лікар та багато-багато іншого. А зарплатня - одна, і то така... Багато хто вважає, що вчителі нічого не робили під час дистанційного навчання. Так, нічого не робили, тільки от зір впав дуже сильно від цього " нічого не робили". Є ще багато " позитивних" моментів. Майбутні випускники, в школу йти НЕ раджу!!!!
Марта
А в Цей час по усій країні добровільно-примусово "запрошують" ректори ЗВО на збори трудового колективу. Про який захист можна говорити? А профспілка - безкорисна організація.
профспілці
У країні де учителі вороги самі собі, нікого і ні від чого не можна захистити. 20% негативних думок батьків про дистанційне навчання - це заслуга керівників шкіл та педагогічних працівників. Їм не потрібен жоден захист. Головне на День Учителя, 8 Березня, ДПА, день народження, випускний отримувати подарунки. Час від часу збирати благодійні внески і нагадувати батькам, що скоро кінець навчального року. А якщо таки профспілка дуже хоче захищати учителів. Тоді домагайтесь щоб кірм "Червоної зони" ще у "Помаранчевій зоні" запровадили дистанційне навчання. А у "Зеленій" та "Жовтій" практикували змішане навчання. Ви цим дійсно дуже захистите учителів. Як взагалі ми це представляємо. Клас ділиться на 2 групи. Після того учні отримують завдання для дистанційного опрацювання. Вже тоді кожна група в межах програмових годин відвідує учителя, закріплює матеріал та проходить оцінювання. Якщо 1 година предмета, тоді 1 тижня приходить 2 група, іншого друга. Дві години. 1 дня 1, а 2 дня 2. і.т.д.
Максим
Для профспілці: Обов`язково свого сина чи доньку спрямуйте на навчання в педагогічні вузи. Адже після закінчення цих закладів вони стануть багатими, щасливими - і ви перестанете виливати стільки бруду на адресу вчителів. Це ж потрібно так ненавидіти вчителів! А ще краще самі перейдіть працювати на педагогічну ниву! Адже ж це найприбутковіша професія і , головне, «Мерседеси» в подарунок! Чекаємо на вас.
Коментувати