МОЗ затвердив новий COVID-протокол для закладів освіти

Затверджений новий перелік протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину

МОЗ затвердив новий COVID-протокол для закладів освіти

Міністерством охорони здоров’я затверджений новий перелік протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).

Відповідну постанову підписано головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшко.

Згідно з документом, відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновників та керівників закладу освіти, які мають забезпечити щоденний контроль за виконанням заходів, проведення відповідної роз'яснювальної роботи, розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, недопущення до роботи персоналу, який потребує самоізоляції тощо.

Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюватиметься за умови використання засобів індивідуального захисту та після проведення термометрії безконтактним термометром.

У МОЗ наголошують, що усі працівники закладу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. При цьому, засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

Також у закладах освіти мають бути розроблені маршрути руху здобувачів освіти та складений графік, за яким відбувається допуск учнів та студентів до закладу.

Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти буде дозволено без використання захисної маски або респіратора.

У регіонах, що відносяться до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.

Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії, застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін тощо.

У розкладі занять необхідно передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.

За можливості, школи мають забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів або студентів, всі інші учні (студенти) відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.

Відтепер основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти стане миття рук з милом. Використання антисептиків, за визначенням МОЗ, буде доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом.

Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно проводити очищення і дезінфекцію поверхонь, в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо.

Після кожного навчального заняття педагогічні працівники мають проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

Також постановою головного державного санітарного лікаря визначені окремі вимоги до організації харчування, транспорту, який перевозить дітей до закладу освіти та вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту.

Попередня постанова МОЗ від 30 липня 2020 року № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» визнана такою, що втратила чинність.

протиепідемічні заходи у закладах освіти

Освіта.ua
25.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Covid не прийшов на місяць, він з нами назавжди, і замість того, щоб закрити всіх Власов, варто навчити людей жити з ним.
Лариса
Чи буде підвищення запобітної плати, медичної сестри у школі, роботи добавилося дуже багато?
Елена
Доброго дня . Дайте ссилку Будласка про ,заборона учням чергувати у класах під час пандемії.Дуже дякую.
Міла
Яка "термометрія" ? Чим? Вище 35 градусів безконтактний "термометр" ще ні разу не показав. Зазвичай 32-35... Кого обманюємо?
Інна
Для Міла: Доброго дня! Безконтактний термометр показав 35 градусів - температуру середовища біля голови. В нас теж була така проблема, поки уважно не прочитали інструкцію і не навчилися користуватись. Міряти слід близесенько, але не торкаючись до лоба, волосся треба загорнути, бо в нього інша температура, і щоб шкіра була суха. Зараз все працює, переміряли ртутним - співпадає.
Коментувати
Виталина
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста сколько студентов может находится в одной аудитории?
Ольга
Та не рвіть своє серце! Рекомендації щодо запобігання коронавірусній інфекції " обо всьом і нє об чьом". Навчання буде тривати навіть при розгулі бубонної чуми аж поки не пройдуть місцеві вибори. Чи ж МОН і МОЗ не до карих очей ваші тривоги?
вчителька
А нам сьогодні сказали вчителям робити дезінфекцію парт та дверних ручок на кожній перерві.
Гість
Питань більше, ніж відповідей. І вчителів шкода, і дітей, які підуть в школу. Окрім дистанційного навчання, яке ніяк не можуть впровадити є сімейна форма навчання, тобто дитина вчиться вдома. В кожній школі є таке. Можете спитати в заступників директора.
Саша
Доброго вечора, кажуть штори в класах заборонені, чим передбачено? Чи це тільки видумки нашої школи,щоб батьки купили жалюзі
Леся
Для Саша: штори - алерген, тепер відміняють їх, тому шо накупичується пилюка, а тепер багато дітей є алергічні, з астмами...
Коментувати
XC
Може владі треба запровадити у країні надзвичайний стан. За інформацією ЗМІ у Чернівецькій області заповнено 80% ліжок хворими на коронавірус. У той час міська рада дозволяє рух громадського транспорту, ринків шкіл та садків. Ми наприклад знаємо, що коронавірус існує. Але міська влада Чернівців все подає так, ніби і нічого не має. Немовля зрозуміє, що на таке рішення підштовхнули підприємці та взятки депутатам. Але будуть страждати невинні люди. Вони втрачають на бізнесі тисячі та мільйони, а народ лише жити хоче. Просимо вибачення за некоректне запитання. А санітарна, чи держпродспоживслужба Чернівців точно володіє всію необхідною інформацією, щодо розповсюдження коронавірусу? Адже вони разом з міською радою приписують рекомендації, як мають працювати заклади загальної середньої освіти у "Червоній зоні" карантину. Якщо їх позиція правильна і так повинно бути, тоді для чого прелюдїї із зонами карантину та різними заборонами?
Mad head
А ВНЗ? Там вже не діти, яких ще якось контролюють батьки. Там дорослі молоді люди, які за ВООЗ є зараз основним рушієм розповсюдження. Вони будуть в масках чи як? Проведення лекції для аудиторії на 50 студентів - це масовий захід? Про школи мовчу,. Ці правила зроблені по принципу щоб було
ALEKSANDR
ДО ТАКОГО БРЕДА МОГУТ ДОДУМАТЬСЯ ЛЮДИ АБСОЛЮТНО НЕАДЕКВАТНЫЕ И ПСИХИЧЕСКИ НЕЗДОРОВЫЕ.
Игорь
Половина указаний бред собачий. Я так понимаю, эти указания в из фантазиях. Ну оно и не удивительно... Обделались с дистанционным обучением, теперь готовы сделать всё, для того что бы люди не были на дистанционном обучении. Да здравствует повышение заражённых, не соблюдение бредовых правил МОЗ и скорее всего массовый уход учителей, в связи с такими бредовыми решениями.
Как то так
Для Игорь: большинство родителей хочет сплавить малых,а родители это избиратели.
Звенигород
в том-то и дело... Это ужас, честное слово.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Масового зараження не обійти і педагоги в зоні ризику в першу чергу. Короновірус нікуди не дівся і важкі перебіги в таких відомих людей, як Юлія Тимошенко і Давід Сакварелідзе говорить про те, що це не жарти! Але оскільки педагогів і так є більше ніж потрібно, а влада боїться батьків школярів, для яких діти, то скоріше побічний ефект подружжя, а не наступне покоління, то ситуація прям ПАТОВА....
Жах
А діти мають мити руки холодною водою взимку, чи боллєри поставити потрібно! Все покладається на адміністрацію, а що, з березня не можна було відновити СЕС. А для чого тоді потрібна держава, щоб статистику вести????
Школа
Все меры - это, конечно, хорошо! Но!!! Люди, которые пишут все указания, вы себе школу представляете??? Как в двух умывальниках вымыть руки 100 учащимся за перемену??? Где страховка учителям, дети являются носителями, если заразится учитель, за свой счёт лечение??? А оно, извините, до 50 тысяч доходит!! Это практически год работы учителя по зарплате!! 30 человек детей, которые имеют контакты в геометрической прогрессии, это же высокий риск заражения! Кто об этом думает? Такое впечатление, что надо чтобы вымерло побольше людей ((( ! Разное время начала занятий - это нереально, НЕРЕАЛЬНО , тк учитель зависит и от других классов, в которых работает, он же не сидит только с одними детьми и в одном кабинете!! Он ходит в разные классы!! Как быть? Толковых рекомендаций нет!! Слов нет (((( В школах будет хаос ((( Или просто дайте работать, просто вести уроки, учить детей, или, толковые рекомендации!!!! Дай бог всем детям , их семьям, учителям здоровья, чтобы всё было хорошо и выдержать то, что творится!!!
Єва
Про безпеку вчителів МОН і МОЗ не думає. Навіщо? Нас і так є лишніх 36 тисяч. Маски - шоу у школах скоро починається.
Звенигород
Для Єва: це точно
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Краще б забезпечив засобами захисту та антисептиками заклади освіти! Або забезпечили б унікальною дистанційною платформою!
Олекса Позняк
Дистанцыйку мені не дозволяють. Написав заяву і звільняюсь. Передаю завгоспу кабінет і робіть що хочете. Напарник звільнився раніше. Лежу на террасі, п’ю чай з перцем і слухаю музичку. Щасливо всім, більше тут писать не буду бо це вже не моє. Кого образив, вибачайте
Лідія
Для Олекса Позняк: так найкраще! Рекомендації МОН - це нонсенс! Треба, певно, так само зробити
.марія
А може, років 5 ще посидіти на карантині. Ну в що, зате ж безпечно(ні)
Den
Для Олекса Позняк: Скатертью дорога. Как же ты все за..ал уже.
Коментувати
Учитель
Як швидко учню, у якого виявлять у школі температуру, зроблять тест на коронавірус і стане зрозумілим, що клас треба відправляти на самоізоляцію? За 1 день, 1 тиждень, 2 тижні? Скільки учнів і вчителів школи заразиться за цей час? Якщо батьки не звертатимуться до лікарів взагалі?
Как то так
Для Учитель: поверьте большинство утаит болезнь вообще. А делать тест и получить позитивный результат для них,-это клеймо. Педагоги,окружающие дети? Да плевать
Коментувати