Збільшення зарплат освітян здійснюється поетапно, - МОН

Підвищення оплати праці освітян буде здійснюватись з урахуванням можливостей бюджету країни

Збільшення зарплат освітян здійснюється поетапно, - МОН

Збільшення оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти здійснюється поетапно, як це передбачено законодавством. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки у відповідь на запит Профспілки працівників освіти і науки щодо соціального забезпечення освітньої сфери.

У Міністерстві освіти зазначають, що відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. Посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10 відсотків. Найменший посадовий оклад науково-педагогічного працівника встановлюється на 25 відсотків вище від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії. Кожний наступний посадовий оклад  науково-педагогічного працівника підвищується не менше ніж на 10 відсотків від попереднього.

Водночас, відповідно до пункту 6 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону, Кабінету Міністрів доручено забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію положення частини другої статті 61 цього Закону, передбачивши при цьому щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб пропорційно розміру збільшення доходів Державного бюджету України порівняно з попереднім роком.

«Збільшення оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти здійснюється поетапно, як це передбачено Законом», - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві зазначають, що впродовж 2017-2018 років Кабінет Міністрів ухвалював рішення щодо збільшення посадових окладів працівників освітньої сфери.

З січня 2019 року підвищення посадових окладів працівників галузі освіти було реалізовано лише за рахунок зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, від якого залежить розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду і, відповідно, посадових окладів за іншими тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки. Таке зростання протягом 2019 року становить у середньому близько 9 відсотків.

Також з 1 січня 2019 року було передбачено підвищення посадових окладів науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти на 11 відсотків.

Окрім цього, у МОН наголошують, що з 1 вересня 2019 року були підвищені на 10 відсотків посадові оклади інших категорій педагогічних працівників закладів освіти, у тому числі закладів дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) передвищої, вищої освіти та інших установ і закладів, яким не підвищили посадові оклади у 2018 році.

«На сьогодні збільшення оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти здійснюється поетапно, в межах можливості Державного бюджету України, відповідно до статті 61 та пункту 6 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту», - повідомляють у МОН.

Разом з тим, у відомстві повідомили, що у наступному році Міністерство освіти і науки та Міністерство фінансів будуть продовжувати реалізацію норм, встановлених законодавством України щодо підвищення оплати праці педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам, з урахуванням фінансових можливостей бюджету країни.

Освіта.ua
13.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ilana Jusepshuk
Уважаемые педагоги! Что же вам все мало и мало.Ведь школьное руководство получает на руки 18-28 тыс. А рядовой учитель тоже не обижен при нагрузке 23-25 часов,имея 1-2 категорию,получает в месяц 13-15 тыс.до 17 тыс. Неужели при бедности нашей страны это так мало? Будьте скромнее педагоги!!!
Олександра
Для Ilana Jusepshuk: Справедливості ради, не треба писати те, що не добре знаєте. Вища категорія, вчитель-методи ст, 35 років стажу, 27 годин, класне керівництво, ні кабінету, ні зошитів, хоча викладаю хімію, на руки 10500-11000, в залежності, який відсоток за престижність кинуто. Забула сказати, що ще є добавка за роботу в ліцеї
Местный
Для Ilana Jusepshuk: вы пьяны, идите проспитесь
luchija
Для Ilana Jusepshuk: Уважаемая. не пишите о том, о чём не знаете. Вместо 13-15 тыс. - 6-7 тыс. Никакие законы не исполняются. Это в современных реалиях совсем немного. И почему вас возмущает "нескромность" учителей, а вот о чиновниках высшего ранга - ни слова? Потому что, мне кажется, их зарплата - это уже цинизм и аморальность "при бедности нашей страны".
Коментувати
Сергей Лимонов
А зарплати депутатам -міністрам і високопосадовцям чому не поетапно а відразу 50-80 тисяч!
Местный
Заработная плата министра образования и науки Анны Новосад за ноябрь составила 55 000 гривен, в то время, когда зарплата премьер-министра Алексея Гончарука составила 44 тыс. грн. Сумма средств, начисленная Новосад в ноябре, составила 55 103 грн (из них должностной оклад - 12 952 гривны, надбавка за выслугу лет - 1942 гривны, надбавка за работу в условиях режимных ограничений ссылки - 1942 гривны, надбавка за интенсивность труда - 12 952 гривны, премия за сентябрь - 16000 гривен, на командировки - 8724 гривны, индексация - 588 гривен).
Бердичів
Для Местный: за десять вчителів відпахала!
Коментувати
вчитель історії
Коли не знають, що можна сказати конкретно, спочатку довго мусолять "попєрєдніков", а потім добавляють: "На сьогодні збільшення оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти здійснюється поетапно, в межах можливості Державного бюджету України, відповідно до статті 61 та пункту 6 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту», - повідомляють у МОН." А коли збираються підвищувати, то називають дату і розмір підвищення, а ще друкують табличку, де все видно наочно. Тут табличок і дат не видно. Це значить, що ніякого підвищення не буде.
Лариса Марчук
Знаєте, шановні, пора вже вирішувати питання оплати праці кардинально. Або у педагогів висока заробітна плата, або педагогами стають ті, хто гальмує підвищення заробіної плати педагогів. Люди не можуть вижити на такі зарплати. Напишуть на школі: "Навчання учнів припинено у зв’язку зі страйком на невизначений термін" і не будуть вчити до тих пір, поки зарплати не будуть на належному рівні, а підуть страйкувати. Тоді до Вас нарешті дійде !
Афігоген
Для Лариса Марчук: це не про вчителів України. Вони споконвіку залякані, у ярмі, залежні від найменшого поруху усіляких політичних, економічних, чорти-яких вітрів.
Коментувати
Небайдужий
Отже, виконання Законів... І Постанов кабміну щодо підвищення зарплати вчителям не обов’язкове, їх можна ігнорувати, не виконувати, відміняти. Вчителі мають виживати на тих нещасних 3--8 тис. грн, а міністр плачеться, що йому неможливо вижити навіть на 30 000, і тут же знаходяться підстави, щоб додати надбавки і т.д., щоб збільшити грошове забезпечення. Кого ви вибрали, 73% ? Чергових брехунів, казнокрадів і корупціонерів??? Ну, бачили очі, що вибирали.... А, засліпило!!! Ну, прозрівайте пошвидше! До слова: а де профспілки -- захисники прав???
Местный
Для Небайдужий: вони зробили нас разом
Игорь Соломонов
А що є варіанти?
Флора
А що? Хтось когось вибирав?
Коментувати
Людмила
Чому методист однієї й тієї ж категорії ПТНЗ на 2 тарифних розряди має більшу зарплату , ніж методист ЗВО IV рівня акредитації. Де тут логіка?
Тамара Петровна
Повышение будет поэтапно... Скоро,очень скоро учителя САМИ покинут школу.
Вчитель
ну що тут можна написати- підвищення якості знань учнів буде здійснюватися поетапно, враховуючи можливості бюджету щодо зарплати