Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Учасники ЗНО дізнаються про місце тестування до 30 квітня. Час і місце проведення зовнішнього незалежного оцінювання буде вказано на інформаційних сторінках учасників тестування. Запрошення будуть розміщені не пізніше 30 квітня.

Затверджено план імплементації мовної статті закону «Про освіту». Дорожня карта містить 10 пунктів, що мають сприяти імплементації статті закону, яка визначає державну мову мовою освітнього процесу в закладах освіти.

Школярів і студентів інформуватимуть про НАТО. Міністерством освіти затверджений план заходів МОН на 2019 рік щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 - 2020 роки.

П'ять областей можуть зірвати закупівлі для НУШ. За словами міністра освіти, без розподілу коштів місцеві органи самоврядування не можуть почати закупівлі, через що у деяких регіонах існує високий ризик зриву закупівель обладнання для класів НУШ до 1 вересня.

Кожна дитина може піти у найближчу школу, - МОН. У відомстві заявляють, що зарахування дитини до першого класу має відбуватись без проведення тестування, співбесід чи інших випробувань. Для першочергового зарахування треба тільки підтвердити місце проживання.

Держава виділила 50 млн на модернізацію училищ. Планується, що за ці кошти на базі 45 професійних закладів створять навчально-практичні центри, де учні працюватимуть із сучасною технікою та матеріалами.

Гриневич: державні кошти мають концентруватись у кращих вишах. Міністр наголошує, що держава має розвивати навчальну базу університетів та інвестувати в навчальні і наукові лабораторії для того, щоб надати можливість людям, які хочуть здобути вищу освіту, здобувати її в кращих університетах.

МОН змінить підхід до акредитації освітніх програм. Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти розроблене Положення про акредитацію освітніх програм. Положення визначає основні засади проведення акредитації програм, за якими здійснюється підготовка студентів.

Визначено переможців конкурсу «Учитель року». Переможцями і лауреатами конкурсу стали 15 освітян з різних регіонів країни. Фінал змагань відбувся у Волинській, Запорізькій, Одеській, Полтавській та Сумській областях.

Освіта.ua
12.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів