2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні

Уряду доручено затвердити заходи, що будуть спрямовані на активізацію вивчення англійської мови

2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні

2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко.

Рішення про оголошення наступного року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Кабінету Міністрів України доручено розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, що будуть спрямовані на активізацію вивчення громадянами англійської мови.

Зокрема, уряд має передбачити організацію на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської студентами, аспірантами, докторантами, педагогічними і науково-педагогічними працівниками, сприяти розширенню навчальних дисциплін англійською мовою, запровадити вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не вивчається.

Також мають бути проведені фахові конкурси, олімпіади та інші змагання з англійської серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів.

У рамках року англійської мови буде проведено взаємний обмін учнями, студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська є основною мовою спілкування.

Передбачається активізація участі українських шкіл в навчальній програмі Європейського Союзу "Е-Twinning Plus", розширення мережі літніх мовних таборів, започаткування проекту підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників з англійської мови.

Згідно з указом президента, має бути удосконалено законодавство щодо визначення переліку посад педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників у вищих навчальних закладах і наукових установах, кваліфікаційною вимогою для зайняття яких є володіння англійською мовою, а також запровадження вимоги щодо англомовної компетентності для присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань.

Також поетапно запроваджуватиметься сертифікація вчителів іноземних мов з метою визначення рівня володіння ними відповідною мовою та диференціації оплати праці залежно від фахового рівня володіння мовою.

Планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської для різних категорій населення, поширення практики демонстрування фільмів англійською із субтитруванням державною мовою, активізація ведення англомовної версії офіційних веб-сайтів органів державної влади тощо.

Обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити розроблення та реалізацію відповідних регіональних планів заходів, спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови в Україні.

Освіта.ua
17.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Oksanka
Люди! Перегляньте підручники пані Несвіт! Це ж знущання над дітьми і вчителями! За що вона так ненавидить школу?
Гость
Очередная пыль в глаза. Для 10 и 7 классов учебников в школах нет до сих пор
вчитель
Для Гость: І у 4 класі немає
родители
...так купите, их полно всяких, язык то все равно надо учить!
Коментувати
Л
Я хочу вивчати спочатку "папуаську"мову,а потім англійську, бо вже барвінкова та солов’їна "державним мужам" НЕ ПОТРІБНА.
almira
Для Л: Бо може Порошенко любить тільки АНГЛІЙСЬКУ. А чи здав би він ЗНО з укр. м. та літ-ри? Оце так, питаннячко!
Коментувати
007
А где осталась национальная гордость .... так скоро все украинское будет чуждо
1
Ці дурні краще б оголосили, що відбудеться поділ класів на групи по 8-10 учнів, запровадили на законодавчому рівні штрафні санкції для безвідповідальних батьків, які зовсім не приймають участі у вихованні своїх дітей і не приділяють їм належної уваги, та для учнів, які не вміють себе поводити і зовсім знахабніли від безкарності! І нарешті забезпечили школи нормальними підручниками (написані не Карп’юк, Несвіт і іншими представниками бездарних авторів-шкідників). Хоча, про що тут балакати, якщо навіть ці горе-посібники до школи не потрапляють, а прямують одразу на Петрівку! Здається, що Порошенко, Яценюк, Квіт та інші побились об заклад із своїми ""папередниками", що вони зможуть набагато швидше та ефективніше знищити країну та її освіту!
almira
Для 1: І нарешті забезпечили школи нормальними підручниками (написані не Карп’юк, Несвіт і іншими представниками бездарних авторів-шкідників). Дуже підтримую.
Коментувати
Ірина
Другу іноземну вже впроваджували при Табачнику. Та замість неї ввели по 2 години російської в кожному класі. В деяких українськомовних школах російська вивчається з 1 класу по 2 години ( при СРСР - вивчалась з другого !!!).
Оля
Для Ірина: Не говоріть дурниць! Відразу видно, що ви далекі від школи! І при Табачнику , і зараз російська не належить до обов’язкових предметів - інваріантної складової! Російську можна запровадити або як факультатив, або за рахунок варіативних годин (як курс за вибором). У 1 класі в україномовних школах її не може бути, а от англійська - є з 1 класу і обовязково! Скільки можна спекулювати на темі російської мови!
Nata
Пані Ольго, Ви теж не зовсім володієте ситуацією. Будь-яка україномовна школа може обрати додаток №2 навчального плану з вивченням російської чи іншої мови національних меншин (що більшість шкіл, принаймні нашого регіону, сумнозвісної Луганщини, і роблять). Російська мова знаходиться в інваріантній складовій навчального плану в кількості 2 години на тиждень з першого класу.
ВАП
Згодна з пані Nata. У навчальному плані є такий додаток.
Коментувати
Мрійник
От як гарно було б підвищити кваліфікацію у мовному таборі десь у Великій Британії чи США. А можна у Канаді чи Австралії…ну, хоч би у Новій Зеландії…можна і цілий рік…
English teacher
Для Мрійник: Ага, помрійте, помрійте. Дуже гарно все розписано - конкурси, олімпіади, сертифікація... Тільки про фінансування всього цього - жодного слова. Знову все закінчиться тим, що вчителі за власні кошти проводитимуть якісь заходи, відкриті уроки і т. д. А кваліфікацію підвищуйте раз у 5 років на курсах ІППО. А сертифікація - ваша особиста справа, але з"являється законна можливість платити педагогам ще менше, ніж тепер, бо сертифікацію (якщо вона буде у форматі ЗНО) зможуть пройти лише ті, хто має досвід спілкування з носіями мови.
Коментувати
qwerty
Согласна, в некоторых школах необходимо поднимать престиж предмета и учителя английского языка, особенно в тех заведениях, где анг - второй иностранный. Надбавки позабирали, гоняют по кабинетам, условия создают невыносимые. Заставить директора выучить английский, иначе - на выход))
Шерлок Холмс
Кожного року проводяться олімпіади, МАНи з різних предметів, з англійської теж. Різні конкурси для учнів та вчителів, атестації, конкурс «Учитель року». Нове в указі президента – тільки сертифікація вчителів для визначення розміру зарплати. Висновок – почнуть сертифікацію, як і обіцяли, «поступово»,... з вчителів англійської мови. Ну, а щоб було веселіше, то ще й «свято» - цілий «Рік англійської мови» з різними показовими заходами, читай, перевірками!
Вчитель
Зважаючи на методи роботи наших чиновників усіх рангів, особливо їх захоплення «паперотворчістю» та детальною звітністю, а ще й обіцянки міністрів влаштувати справжнє ЗНО для 9 та 11 класів з іноземної мови, наступний рік для вчителів англійської мови та усіх учнів буде, м’яко кажучи, ДУЖЕ непростим!
almira
а чи не здається Вам, що Порошенко загрався англійською? Чи може він по підручнику Плахотника вчився? Чи по нормальним ... за 400 гр, які батьки не взмозі купити? Чи з репетитором? І взагалі- що у світі всі мови відмінили? крім англійської? ще є мова культури та мистецтва - французька. найгарніша мова світу. мова кохання та театру - італійська і т. д. Слава Богу він не китайською захопився або угорською...ПІ-ПІ-ПІ-ПІ_
Родион
А ще нехай 2016 буде роком боротьби в освіті з корупцією, самодурством, некомпетентністю, показухою і тому подібним.
Yana S
А не погано було б спочатку обладнати кабінети іноземних мов в загальноосвітніх школах, бо цього року 10 класи купували підручники за батьківські кошти, перелічувати можна безкінченно, враховуючи те, скільки буде витрачено на цей "рік"
Ха-ха
Вот так вот! Не хотели ЗНО по иностранному, так получайте на целый год «танцы» по-английски и все ту же сертификацию. Без нее никак! И еще - олимпиада для преподавателей!
П едагог
Для Ха-ха: А чого тільки вчителів англійської мови перевіряти? Якщо вже рік аннглійської мови, то нехай всі вчителі здають англійську мову на сертифікат. Так дивись і виб’ють потихеньку всіх учителів. Не треба буде зарплати платити. А тупим народом легше правити.
Коментувати
Дмитро Мартинюк
А року української мови не передбачається, організатори нічого не кажуть? А то, якщо рік англійської вдасться, дітей до цього масштабного дійства залучать з розмахом і на багато років, - то за кілька років Україна буде розмовляти тільки російською та англійською, а писатися УКРАИНА та UKRAINE. І постане тоді сам собою"единый русский народ".
родители
Для Дмитро Мартинюк: а вы помониторьте вакансии с хорошей зарплатой, по Киеву например, а потом решите какие мовы нужны детям для будущего.
Sia
Така надмірна увага до вивчення англ. мови це підготовка рабів для євро краін та америкосів
Коментувати