Ситуація з УЦОЯО є викликом для суспільства, - Айвазовська

За словами експерта суспільство отримало інформаційний шум, який руйнує довіру до всієї системи ЗНО

Ситуація з УЦОЯО є викликом для суспільства, - Айвазовська

Ситуація з Українським центром оцінювання якості освіти та Ігорем Лікарчуком є викликом для суспільства на здоровий глузд. Про це у своєму Facebook написала голова Правління Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

За її словами, система зовнішнього незалежного оцінювання довела свою самодостатність при різних міністрах, президентах та шаленому спротиву з боку ректорів в різні роки.

"Перепрошую, але багато хто втратив великі грошові потоки і не міг не тримати зла на всю систему, як і її керівника. Поведінка ж прокуратури вражає. Є поняття презумпції невинуватості, коли будь-яке звинувачення потрібно доводити через суд. Що сталось вчора? Прийшли з обшуками і вже заявили про те, що стійке злочинне угрупування, яке зловживало службовими повноваженнями та втручалось в базу даних системи оцінювання. Перепрошую, але, зайшли в кабінет, вилучили сервери і в ті ж хвилини провели всі слідчі дії та отримали результат? А прес-служба вже мала заготовлений реліз, чи писала з місця подій?", - зазначає Айвазовська.

"Суспільство отримало білий інформаційний шум, який руйнує довіру до всієї системи ЗНО, але чи буде хоч хтось розслідувати суть справи якісно та доведе аргументованість звинувачень в суді? Я категорично за розслідування, якщо факти мали місце, але мене насторожує піар-складова скандалу та передчасні заяви з боку Прокуратури про зловживання з оціночними судженнями прес-служби. Потрібно лише розібратись, чому це сталось саме зараз, під час вступної кампанії", - зауважила голова Правління Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

Освіта.ua
22.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей Лимонов
Во время обысков по делу центра ВНО обнаружены $130 тысяч и переписка о коррупционных правонарушениях, - ГПУ. ФОТО По результатам обысков в Украинском центре оценивания качества образования и по месту жительства его отдельных должностных лиц обнаружена компьютерная техника, с которой проводилось вмешательство в систему, и средства в сумме 130 тыс. долл. США Об этом говорится в сообщении пресс-службы Генпрокуратуры, передает Цензор.НЕТ. "В ходе досудебного расследования уголовного производства, процессуальное руководство в котором осуществляет ГПУ, при проведении следственных действий получена информация о незаконном вмешательстве в "Системы оценки качества образования" и "Реестр лиц, прошедших внешнее независимое оценивание", - сообщил заместитель Генерального прокурора Украины Олег Залиско во время брифинга в среду, 22 июля 2015 года. Источник: http://censor.net.ua/p344876 Источник: http://censor.net.ua/p344876
Гость
ЗНО вещь необходимая и правильная НО ТОЛЬКО В ДОБРОВОЛЬНОМ ПОРЯДКЕ!!!! ВЫ ПРЕДСТАВЛЯЕТЕ СКОЛЬКО ОНИ ДЕНЕГ НАМОЮТ НА ВСЕОБЩЕМ ЗНО. Табачник тихо курит в сторонке. ДА ЛУЧШЕ БЫ ЭТИ ДЕНЬГИ ОТДАЛИ НА РЕМОНТ ШКОЛ!!!Все брошено на плечи родителей.
Znoshnik
Я принимаю этот вызов!И я ответственно от имени суспильства говорю-ЗНО никто не хочет отменять,просто хотят убрать такого самодовольного хряка по фамилии Ликарчук.А и ещё ОПОРА-это не всё общество и даже не его десятитысячная часть.
аппро
Для Znoshnik: А ты наверное тоже ЗНО сдавал? как я вижу хреново...
Znoshnik
Для аппро: 100-100-100)))))Мне уже позвонили с Шевченка и Могилянки,и сказали что я зачислен)И там и там сказали принести по 30000 гривен.Что посоветуете?Я больше склоняюсь к Шевченко.
Коментувати
викладач
Для народних захисників Лікарчука - Правдоруба і Одеситки: http://censor.net.ua/photo_news/344876/vo_vremya_obyskov_po_delu_tsentra_vno_obnarujeny_130_tysyach_i_perepiska_o_korruptsionnyh_pravonarusheniyah
Є!Бали
Та жодний нормальний працівник школи не заступиться за ту контору, яка роками цькувала учителів, порівнювала результати дпа і зно, намагаючись опустити професію вчителя нижче плінтуса... Не буде цього.
Вы так самоуверенно
Для Є!Бали: выражаетесь. Очень и очень многие ЗА "контору", вот да, поведение руководителя-поведение чиновника, но он делает своё дело как знает и как получается
Коментувати
Правдоруб
Капець... Стільки кіпіша через те, що донька Шкіряка обісралася на ЗНО, а Лікарчук відмовився підвищити їй бали.
Сергей Лимонов
Лікарчук довів що має "комашиний інтелект але слонячі амбіції" зганьбившись із ЗНО з української мови! Нікчема!
Петя
Айвазовська очередная б**дь квитта. Это даже не соВсун. Какое право она имеет так рассуждать?
Сергей Лимонов
Айвазовська- Совсун-алё! Очнитесь! Посмотрите что творится в освите уже 24 года! Педагоги опущены ниже плинтуса( одна Юля 20 % додала та й ті відібрали)-а результати ДАЙ! Ликарчук "відкрив очі суспільству" на жахливо низький рівень навченості!А ми ж наівні думали(були просто впевнені) що наша освіта на рівні ЄС -й не менше! І сміх - і гріх!
Абітурієнтка
Айвазовська - дура ! сама, напевне, наживається із тих грошей, за які купують бали ! Повірте, бали купують! і за один день довести це неможливо. В УЦОЯО знають, як все правильно приховати. Але знайдуться люди, які зможуть дати свідчення, підозрюючи певних абітурієнтів ( ДУЖЕ ЗАМОЖНИХ, У ЯКИХ 170+ , а вони навіть не готувалися до тестування) .
Сергей Лимонов
Ликарчук по своей глупой самоуверенности и упёртости просто настроил против себя большинство учителей: видите ли у нас аховые результаты по ЗНО! ПРОВАЛ!Виноваты в этом (угадайте кто): ленивые и тупые учителя! Вот так вот!А какие могут быть результаты в стране по уровню развития докатившуюся до Зимбабве??? Где( в какой отрасли ) у нас прогресс и процветание! Не могут учителя получающие 90-100 долларов зарплаты показывать результаты а ля Сорбонна и Принстон ! И не должны! Пока что государству плевать на учителей и преподавателей- вот вам и результаты! и вместо конструктивного диалога и поиска путей выхода из ситуации ликарчуковско-квитовское унтерпришибейство: лицензируем- отберём диплом -накажем проверками(всем писать ЗНО) переаттестации итд! Пусть Ликарчук и его помощники- сами первыми напишут под телекамеры хотя бы одно ЗНО! Подайте пример а не хмурьте "сиве чоло"! А большинство педагогов за ЗНО! Поверьте!
викладач
"але багато хто втратив великі грошові потоки..." Будьмо об’єктивними, грошові потоки просто перенаправлено до Києва :-). І тому при всіх міністрах ЗНО діяло ;-). Причина хабарництва не у процедурі вступних іспитів а у людях, які їх проводять. Направте до вузів на вступні іспити надійних людей - і хабарництва не буде. А цьогорічне ЗНО показало недосконалість цієї системи. Тестові завдання складають профани, основним завданням яких є максимальний зріз абітурієнтів. Нажаль.
вчитель
Для викладач: Підтримую!
мамамаши
Для викладач: Каких" надийних" ,где взять? Пусть лучше такое ЗНО, чем взятки в ВУЗЕ. Да, в этим году была провальная физика, но оценка рейтинговая ,все плохо написали , не обидно.
викладач
А вам не здається, що і в УЦОЯО сидять такі ж люди? Я маю на увазі їх надійність. судячи з останніх подій - такі ж слабкодухі як і у вузах :-)
Коментувати
ДОБРО
К системе проведения ЗНО есть много претензий, но весь этот маскарад с Прокуратурой, СБУ и МВД, говорит только о сговоре ректоров ВУЗов и высокосидящих чиновников, у которых из под носа забрали "корыто". В ход против реформ в образовании пустили "реформы" в прокуратуре, СБУ и МВД - "мальчики по вызову".
Одесситка
Для ДОБРО: Особенно на фоне сокращения некоторых вузов. Если разобраться, то многие вузы работают только на себя, они не обеспечивают город и страну нужными специалистами.
Коментувати
Одесситка
Похоже, какие-то силы хотят отменить систему ЗНО и вернуть поступления в ВУЗЫ, как прежде, за неучтенные и не облагаемые налогами взятки в пользу "вечных" ректоров.
викладач
Для Одесситка: Ликарчук? перелогиньтесь, пожалуйста :-) Якщо серйозно, то судячи з Ваших слів та слів ДОБРО головними у нашій країні є ректори вузів. Вони запросто дають вказівку прокуратурі та СБУ як і кого "маскарадити". Бачу, декому легше перевести стрілки на прокуратуру, ніж визнати свої помилки. Як це було з мовою та хімією цьогорічного ЗНО. Диму без вогню не буває. Швидше за все прокуратура має певну інформацію про махінації. Поживемо - побачимо. І я не проти ЗНО. Я проти того, щоб з нього робили закриту систему. Створіть бази даних на 10000 тестів з кожного предмету і дайте можливість всім учням підготуватися. Але ж ні!
Одесситка
Прежде всего нужно сделать хорошие чистки в системе судов, прокуроры с зарплатой 4000 гр ездят на Мальдивы и живут в особняках у моря. А уже потом браться за центры оценивания, вузы и так далее. Вы здест не хипишитьте, а узнайте, кем назначаются обычно ректора и директора школ, многое поймете:)
викладач
"Вы здест не хипишитьте". Шановна Одеситко, абсолютно спокійно сприймаю ситуацію. Тут більше Ви "кіпіш" підняли. Швидше за все, що маєте якесь відношення до УЦОЯО. Якщо Лікарчук і Ко невинні як янголи то з легкістю це доведуть. Якщо ж ні... Мусите там щось міняти. А чекати, поки прокуратура оновиться... Я думаю достатньо одного розумного зама і процес зрушить з місця. І якщо у Вас є пропозиції, прошу в студію свій варіант, як треба призначати директорів шкіл і ректорів вузів
Коментувати