Osvita.ua Новини Уряд внесе комплексний закон про освіту, - Яценюк
Уряд внесе комплексний закон про освіту, - Яценюк

Прем’єр повідомив про кроки заплановані урядом у напрямі реформування української освіти

Уряд внесе комплексний закон про освіту, - Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи програму діяльності Кабінету Міністрів на засіданні уряду, розповів про заплановані кроки у напрямі реформування української освіти.

За його словами після прийняття закону "Про вищу освіту" розпочата робота з реалізації його положень. "Тут ми поставили декілька пунктів: перший - це нові правила акредитації та ліцензування; другий - це незалежна оцінка якості освіти", - зазначив прем’єр.

"Пригадуєте, була дискусія про те, що давайте позакриваємо вузи. Ми пропонуємо по-іншому – давайте визначимо якість освіти в цих вузах, і ті, які неякісні, відпадуть самі собою, а ті, які якісні, будуть давати не папірці, а реальні дипломи, і будуть давати можливість людям отримувати потім роботу в країні, а не ставати на біржу праці", - наголосив Яценюк.

Також він повідомив про зміну системи державного замовлення вищим навчальним закладам.

"В цьому році ми повинні повністю змінити систему державного замовлення для навчання у вищих навчальних закладах. Ринок праці і потреби української економіки повинні бути і будуть посередньо прив’язані до державного замовлення, яке фінансується з державного бюджету на навчання відповідних спеціалістів", - сказав прем’єр, презентуючи програму діяльності Кабінету Міністрів.

"Що треба зробити і що не було зроблено? Це дошкільна, позашкільна, професійно-технічна і середня освіта. І тут Урядом буде внесено комплексний закон України про освіту, який повинен вирішити всі ці нагальні питання", - сказав Яценюк.

Він також розповів про фінансування науки.

"Науку фінансуємо, тільки в результаті з'являється стоси паперу, а не наукові праці. Так, на превеликий жаль, і за історію незалежної України в нас немає жодного Нобелевського лауреату. Саме для цього Уряд вносить новий закон про наукову і науково-технічну діяльність. Не кількість, а якість. Можливо, нам треба профінансувати одну розробку, але про цю розробку буде говорити весь світ, і вона буде визнана світом, а не фінансувати заробітні плати і комунальні послуги в сотнях науково-дослідних інститутів, які, на жаль, нічого не досліджують, а в більшості своїй витрачають бюджетні кошти", - наголосив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Освіта.ua
09.12.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Арсеній Яценюк
Якось раз кінь Антон втратив стипуху.. мораль: не слухайте плітки!..............
Анастасия
Отменят ли стипендию в ВУЗах в 2015 году?.............................................................................................
007
Для Анастасия: Хотят не просто отменить, но и сделать обучение только платным. Второе может оказаться намного худшим
Коментувати
007
Наша система образования порождает таких вот Яценюков и это печально
Квіт
http://www.pravda.com.ua/files/c/3/c3c53c7-minfin-proposal-.pdf Подарунки від Квіта! Читати всім!
ГГ
А чому ж Ви знищили без оцінювання якості освіти ДВНЗ КУУП?
Вчитель
Правильно - скоротити вчителів, розігнати НДІ, створити один - "Вічна пам’ять освіті і науці України". З такими реформами наука і освіта залишиться у минулому...
Ігор Дєдов
складається враження що реформами хочуть розвалити освіту
А чого не скачем
Від цих негараздів допоможе одне- скакати і співати гімн. Слава Україні
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!