Освітні заклади посилять заходи безпеки

Міносвіти надано перелік заходів, що мають бути здійснені для забезпечення безпеки

Освітні заклади посилять заходи безпеки

Міністерство освіти і науки пропонує вжити додаткові заходи безпеки у місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентської молоді: дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах. Про це йдеться у листі МОН щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів та студентів, який надісланий керівникам регіональних департаментів освіти і науки.

У відомстві зазначають, що необхідний перелік заходів має бути здійснений навчальними закладами з метою посилення громадського порядку у місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентської молоді.

Зокрема, регіональним департаментам освіти і науки необхідно провести спільні наради з представниками правоохоронних органів, на яких розглянути питання безпеки всіх учасників навчально-виховного процесу під час проведення масових заходів.

Також мають бути підготовлені та розповсюджені серед учнів, студентів та педагогічних працівників пам’ятки із правилами поводження у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, у тому числі замаскованих під них речей: авторучок, міні-магнітофонів, мобільних телефонів, іграшок тощо.

У свою чергу, педагогічні працівники мають бути спрямовані на проведення роз’яснювальної роботи з батьками та учнями щодо завчасного інформування управлінь освітою або працівників правоохоронних органів про можливі факти вчинення особами протиправних акцій щодо зриву навчально-виховного процесу, у тому числі розповсюдження ними пропагандистських матеріалів, націлених проти центральних та місцевих органів влади.

Також у міністерстві зазначають, що необхідно акцентувати увагу батьків на виявлення сторонніх осіб у містах, селищах, які зокрема, вільно не орієнтуються на місцевості перебування, розповсюджують сепаратистські матеріали та предмети, що можуть викликати підозру.

Разом із співробітниками правоохоронних органів мають бути здійсненна перевірка приміщень та територій навчальних закладів на виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів.

Керівники навчальних закладів мають посилити контроль за перебуванням на території закладів осіб, які не причетні до проведення навчально-виховного процесу та посилити режим безпеки для недопущення внесення у приміщення вибухонебезпечних та інших предметів.

У межах заходів, що необхідно здійснити для посилення безпеки навчальним закладам доручено впровадити жорстку пропускну систему для недопущення перебування у них сторонніх осіб. Вхід у приміщення навчальних закладів сторонніх осіб має здійснюватися виключно з дозволу адміністрації навчального закладу.

Освіта.ua
10.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
peter
Cьогодні "Інтер" вже показував чернігівські (м.Прилуки) школи, де вчителі і вихователі дитячих садків збурені відсутністю зарплатні та ще й до кінця 2014 року. Мінфін сказав коштів нема... Сказали, що з понеділка підуть на Київ! А Квіт у відпустці та ще й коштів у нього вистачає поїхати відпочивати аж у США...
Доцент
Квит уехал на три недели в отпуск в США. Плюнул на все в системе образования, а эти тут беснуются!Почитайте интервью Инны Совсун недавнее журналу "Бизнес". Во-первых, интересное место для интервью первого зам министра образования - видно все таки себя больше позиционирует с бизнесменами-предпринимателями... Ведь не случайно работая директором Центра исследования общества для оптимизации( уклонения от налогов) налогооблажения была оформлена частным предпринимателем...И второе , там она открыла свое истинное лицо, заявив, что надо сокращать учителей в школах. Детей стало меньше, а учителей мол нет! Вот тогда, сказала она, после сокращения учителей и можно будет увеличить им зарплату... Поистине черт в юбке !!! А теперь подумайте - кто руководит системой образования в Украине? И на волне чего они пришли к власти?
Петро
"3. Спрямувати педагогічних працівників на проведення роз’яснювальної роботи з батьками та учнями щодо завчасного інформування управлінь освітою або працівників правоохоронних органів про можливі факти вчинення особами, які постійно проживають на території регіонів, протиправних акцій щодо зриву навчально-виховного процесу, у тому числі розповсюдження ними пропагандистських матеріалів, націлених проти центральних та місцевих органів влади". Цей пункт листа заставляє задуматися. Повертаємося до Павлика Морозова? Чи не буде це використано владою для боротьби проти "інакомислячих"?
майбутнє
Для Петро: "Чи не буде це використано владою для боротьби проти "інакомислячих"?" -буде. Як висловилась колега:"Якщо зараз сюди німців (окупантів), то поліцаї вже готові"
Коментувати
Доцент
А Квит увеличивает количество заместителей -"Петр — Скоро у Квита кабинетов не будет хватать на заместителей. Как Табачник справлялся имея трех замов и при этом еще и спорт вел, молодежь, интеллектуальную собственность, науку, образование школьное, дошкольное,профессионально-техническое, высшее, международное сотрудничество по всем этим направлениям, что даже и сейчас Квит подписывает то, что было подготовлено с другими странами до него, и учебники печатались и главное до 1 сентября в школы были доставлены каждый год, и автобусы все кому не лень вручали школам после проведения конкурса и финансирования их министерством, и иностранных студентов при Табачниук вдвое больше в Украине стало, а теперь замов в два раза больше, а нерешенных проблем и провалов еще больше!"
житель Лугандонии
Особенно это актуально для "слитых" участков Луганской и Донецкой областей где дети и студенты не могут учиться, а учителя не знают по каким программам их учить, какие предметы новоиспеченные министры поставят под запрет, а донецкие вузы уже захватывают вооруженные люди и меняют ректоров (ДонНУ)