Вступ на магістра: вже 15 спеціальностей охоплено ЗНО

Відтепер єдине фахове випробування складатимуть майбутні магістранти 15 спеціальностей

Вступ на магістра: вже 15 спеціальностей охоплено ЗНО

Міністерство освіти поступово розширює перелік магістерських спеціальностей, для вступу на які абітурієнтам необхідно складати не лише тест з іноземної мови, а й єдине фахове вступне випробування.

У 2022 році правило складання єдиного фахового вступного випробування буде поширено на 15 спеціальностей магістратури. Вступне випробування відбуватиметься в традиційній формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Тест єдиного фахового вступного випробування складатиметься з двох частин: предметний тест і тест загальних навчальних компетентностей.

Зокрема,  як і в попередні роки, вступники на спеціальності магістратури «Міжнародне право» та «Право» мають складати тест із права та міжнародного права та тест загальних навчальних компетентностей.

Майбутні магістранти на спеціальності «Міжнародні економічні відносини» та «Економіка» для вступу мають скласти тест з економіки та міжнародної економіки та тест загальних навчальних компетентностей.

Плануючи вступати на спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» або «Політологія», необхідно буде скласти тест із політології та міжнародних відносин та тест загальних навчальних компетентностей.

Для вступників на спеціальність «Психологія», «Соціологія» необхідним іспитом буде тест із психології та соціології та тест загальних навчальних компетентностей.

Для вступу на спеціальності «Маркетинг», «Менеджмент» і «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» потрібно буде скласти тест з управління та адміністрування та тест загальних навчальних компетентностей.

Вступникам у магістратуру на спеціальності «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування» необхідно буде скласти тест з обліку та фінансів та тест загальних навчальних компетентностей.

А вступникам на спеціальність «Журналістика» та «Публічне управління та адміністрування» необхідно буде складати один із предметних тестів на вибір вступника та тест загальних навчальних компетентностей.

Для вступників на усі інші спеціальності передбачається складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання та фахове вступне випробування, що проводиться в закладі освіти.

В 2022 році вступники до магістратури зможуть подати результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови 2020, 2021 або 2022 року та результати єдиного фахового вступного випробування або фахового вступного випробування, отримані в 2022 році.

Більше про вступ до магістратури

Для отримання важливої інформації про проведення вступної кампанії 2022 року приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
05.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шевчук
Народні депутати, негайно треба втрутититися!!! В гЛобальну кризу треба підтримувати школи і університети!! Підтримувати, а не пресувати, не підставляти підніжку. Введення якихось централізованих додаткових іспитів розвалить остаточно виші… Примусьте Уряд внести зміни в правила прийому, відмініть ці заборони…
Лорд
У нас в универе большинство ребят не хотят идти в магистратуру. Часть едет за границу. Другие - на работу. Но бизнес требует магистерского диплома… Будем пережидать, может пронесет.
Андрей
Для Лорд: Интересно, это что же за такой бизнес - "требующий магистерского диплома"? Закончил школу, и, если есть где взять деньги - зарегистрировался как ФОП, открыл какой-нибудь магазинчик - и барыжишь без образования. В крайнем случае - торгуешь на рынке. Торговля на рынке - бизнес? Ещё какой бизнес, и не говорите, что для этого нужен "магистерский диплом".
Карлов
А ти , Андрюшо, відкрий довідник професій- іх більше 5000 . Там більшість вимагає рівня- спеціаліста, магістра. Не мисли, як галицький валянок.
Андрей
Для Карлов: Та брось, какой справочник? Чемодам - автобус - польская клубника (яблоки, свинарник, курятник и т.д.). Не нужны никакие восточнокресовские магистры.
Коментувати
Допекли ,Уроди
Америка , Євросоюз , Китай під час пандеміі допомагають школам, вузам , дають додаткові стипендіі студентам, а в Украіні навіжені антидержавники - реформатори з Цедосу, від Сороса , які вживлені в Мон , як блохи в тіло, все роблять , щоб молодь не могла навчатись в Украіні. Вводять надумані бар‘єри , всяку дрянь, тести , тільки щоб діти не могли вчитись, тікали з краіни. Невже в уряді, парламенті, офісі президента немає жодного адекватного фахівця, патріота держави??
Ольга
Для Допекли ,Уроди: А какие барьеры в сдаче ЗНО? Это гораздо удобнее, чем вступительные экзамены. Если ты подаёшь в Вузы в разных городах, не нужно никуда ехать. Дети, которые 4 года учились, сдадут. А те, кто не хотел учиться, не поступят. Всё по-честному.
Андрей
Для Ольга: Разное может быть восприятие удобства. Например, я подавал одно заявление в один вуз на одну специальность в одном городе, отучился, получил диплом бакалавра. Потом точно также одно заявление на одну специальность в один вуз, только уже в другом городе в магистратуру, отучился, получил диплом магистра. В этом году поступил ещё раз в магистратуру на другую специальность. Как-то даже не возникало желание подавать до 30 завлений и сомневаться в поступлении или непоступлении. Опредился в том, что нужно и просто достиг поставленной цели. Вот это я понимаю удобство: не надо нервничать: "туда" или "не туда" "прохожу или не прохожу".
Коментувати
Вінницький Мішка
Які можуть бути Зно для вступу в магістратуру, коли майже половина навчальних програм - варіативна частина , ніхто тести не перевіряв, ніякоі науковості і обєктивності. Це навязана акція поляками,щоб всі студенти тікали за кордон. Зупиніться!!!
Вінницький Мішка
Для Вінницький Мішка: Ковід, безгрошів’я, вузи ледве дихають, в Єс виділяють стипендіі, підтримку внз…, а в нас - заборона, перепона…Ідіотизм!
Коментувати
Чулаков
Придурки з Мону на чолі з недобитками - соросятами довипендрювалися , що навіть в цьому році мізерне держзамовлення на магістра не виконали… Штучні іспити , тести -брехливі , спрямовані на недопуск молоді до навчання. За корумпованого унту ім Шевченка чи Львівського Франка знищують всі регіональні внз.
Левандовски
Для Чулаков: Все беды с университета Шевченко, развалили вуз и теперь хотят руками Мон порядок наводить
Андрей
Для Чулаков: Ну так же ЗНО расшифровывается как Заградительно-Непропускное Отсеивание. Со своей задачей оно успешно справляется. "Как вы яхту назовёте - так она и поплывёт"
Коментувати
Критик
А кто здесь возмущается: будущие магистры или преподаватели? ;) многие студенты поддерживают новшества, потому что вместо сдачи экзаменов в каждом вузе, куда они хотели бы поступить, достаточно сдать стандартное ЗНО. Стандартное, а не как сейчас: каждый вуз свое придумывает и, если ты не заканчивал в нем бакалаврат, то сдать экзамен хорошо - это задача непростая. И по открытой части вопросов сразу видно свой выпускник сдает или чужой. А если видно, то сами понимаете какое поле для субъективности оценивания открывается. Так о каких палках в колеса, заговоре против будущего и развале всего идет речь?
Лева
Для Критик: критик- шаров и К ‘ , враги государства.
Критик
А аргументировать слабо? ;) или Вы из тех, для кого экзамен по общим компетенциям - это нечто уму непостижимое? Или не понимаете, что стандартное ЗНО для магистров будет однозначно легче, чем экзамены? Как зно для поступления на бакалаврат легче, чем были экзамены в вузах.
Маестро Доліні
Друже! Програми у всіх внз різні , варіативна частина -40% , тести не перевірені, яка об’єктивність ???
Коментувати
Лісовий Федір
Що ж це за міністерство освіти , яке вчиняє діі проти своіх університетів, студенства на створення штучних перепон до вступу . Адже такоі практики не існує в світі, значить це замовлення проти майбутнього Украіни.
Ентош
Треба збирати підписи - Звернення до Президента про відміну цих правил прийому в магістратуру, розяснити неграмотним депутатам до чого приведе це дурне рішення- розвалу економіки! Розвалу університетів.
847
Наивный, проститутки и клоуны не помогают, а ублажают заказчиков. Ещё проще: это именно Зе Растаманович по наследству весело пускает зловонный фимиам гойского регента. И многим типа нравится душок.
Коментувати
Варченко
В Польщі , в Кракові в політехі вступ в магістратуру на основі випускних іспитів в бакалавратурі. Чого ж у нас цю ахінею придумали?
Санчо
Для Варченко: шоб в Польшу перлися. Грант на цю новацію поляки проплатили!!
Коментувати
Тищенко, Харків
Оця бридота, яку протягує купка горе- фахівців , грантоідів на чолі з Шаровим- Стадним-Фінніковим спрямована на нищення украінськоі освіти . На вулиці пандемія, безробіття, в населення немає грошей, вузи на межі банкрутства, а ці тиснуть, перешкоди , бар’єри виставляють молоді, аби не допустити іх до повноі вищоі освіти, відверто виштовхують дітей за кордон. Все ці новаціі за кошти поляків,глобаістів . Куди дивляться правоохоронці , Сбу , Дбр…..
Міша Тік Так
Для Тищенко, Харків: згоден з харків‘янином- ці ініціативи по зно для магістрів - удар по нацбезпеці!!
Коментувати
Олег
Ви колись, цей " брєд", закінчите?!!! Згідно Конституції України, кожен має право на освіту а Ви своїм відкачуванням грошей через "ЗНО", цього права позбавляєте. Миж рухаємося в ЄС, де в країнах ЄС, є ця система???
Володимир
Для Олег: так ЗНО це ж запобіжник корупції , зокрема і таким речам, як "100 балів автоматом" , коли зайшов в аудиторію на складання іспиту.
Шевчук
Оцей фейк : корупція- зно придумали вороги націі!! Такого немає в пшеків чи угорців, словаків , німців……
357
Яка , нахрен корупція, коли вступ на котракт -70%
Коментувати