Про використання у 2016/2017 навчальному році навчальних програм з позашкільної освіти

Лист МОН № 1/9-519 від 03.10.16 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-519 від 03 жовтня 2016 року

Департаменти (управління) освіти і науки
обласних, Київської міської державних адміністрацій
інститути післядипломної педагогічної освіти

Про використання у 2016/2017 навчальному році
навчальних програм з позашкільної освіти

Міністерство освіти і науки України інформує про використання у 2016/2017 навчальному році навчальних програм з позашкільної освіти.

Навчальна програма з позашкільної освіти - це нормативний документ, що визначає мету, завдання, зміст, обсяг, порядок, способи організації навчально-виховної діяльності та вимоги до її результатів.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про позашкільну освіту» навчально-виховний процес у позашкільних навчальних закладах здійснюється за типовими навчальними програмами та іншими навчальними програмами за умови затвердження їх відповідними місцевими органами виконавчої влади.

Типова навчальна програма з позашкільної освіти затверджується наказом Міністерства освіти і науки України.

Також Міністерством освіти і науки України може надаватися відповідний гриф навчальним програмам з позашкільної освіти, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу на кращу науково-методичну розробку з питань позашкільної освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 06.10.2003 № 674, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 січня 2004 р. за № 100/8699) та тим, які визначають зміст роботи гуртків, творчих об’єднань, секцій, що не забезпечені типовими програмами.

Зазначені навчальні програми повинні пройти науково-методичну експертизу у відповідній комісії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України згідно з Порядком надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 17.06.2008 № 537, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 р. за № 628/1 5319). Навчальні програми, що мають відповідний гриф МОН, можуть використовуватися в усіх навчальних закладах системи освіти.

За необхідності врахування особливостей навчально-виховного процесу, методичного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення, рівня підготовленості вихованців певного навчального закладу, регіональних особливостей керівник гуртка може внести до такої програми необхідні зміни, що мають бути затверджені відповідним Місцевим органом управління освітою. Внесені зміни не повинні впливати на загальний зміст навчальної програми та кількість навчальних годин. Незмінними мають залишатися мета, завдання і прогнозований результат освітньої діяльності.

З метою забезпечення діяльності гуртків, творчих об’єднань, секцій, які працюють тільки у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці та відповідають потребам конкретного регіону, навчальні програми з позашкільної освіти можуть бути затверджені наказами обласних, районних, міських органів управління освітою згідно із встановленою ними органами процедурою. Вимоги до змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти визначені в листі Інституту інноваційних технологій і змісту освіти від 05.06.2013 № 14.1/10-1685.

Чинні програми з позашкільної освіти, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, розміщено на офіційному веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти (http://www.imzo.gov.ua/osvita/pozashkilna-osvita-ta-Vihovna-robota/navchalni-programi/) та державних центрів позашкільної освіти: Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (http://nenc.gov.ua), Національного центру «Мала академія наук України» (http://man.gov.ua), Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (http://ukrjuntur.org.ua), Українського державного центру позашкільної освіти (http:// udcpo.com.ua).

Навчальні програми, затверджені Місцевими органами виконавчої влади, повинні бути розміщені на офіційних веб-сайтах відповідних органів управління освітою або їх методичних структур.

Акцентуємо увагу, що термін дії грифу Міністерства освіти і науки України навчальній літературі з позашкільної освіти - 5 років з дня офіційного затвердження відповідного рішення.

Координацію діяльності з розроблення навчальних програм за основними напрямами позашкільної освіти здійснюють Інститут модернізації змісту освіти та державні центри позашкільної освіти - за відповідними напрямами позашкільної освіти.

Просимо зміст листа довести до відома всіх заінтересованих осіб.

Заступник Міністра       Павло Хобзей

Освіта.ua
03.10.2016

Популярні новини
США допоможуть виплатити зарплати українським освітянам До держбюджету України надійшли грантові кошти від США в розмірі 1,25 млрд доларів
Школи можуть заявити про свою суб’єктність, – голова ДСЯО Школи отримали більше можливостей, щоб у межах автономії заявити про свою суб’єктність
МОН оприлюднило перелік підручників, в яких є потреба До переліку включено понад 100 назв підручників та посібників для учнів різних класів
Школи включать до системи охорони поліції Кабінет Міністрів планує включити школи всіх форм власності до системи охорони поліції
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Иван
Где брать программы ? Нету там программ ,всего штук 10 ! Работать не по чём ! Программа действительна 5 лет ! Новых нет ни одной ! Конкретно по музыкальному направлению нет ничего ! Только Народный оркестр ! А гитара , кружки ВИА - где брать программы ? Нет ничего похожего ! Самая более - менее нормальная программ 2008 года ! По ней работать уже нельзя , получается она старая !