Про затвердження Порядку використання приміщень навчальних закладів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання

Наказ МОН № 85 від 03.02.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 85 від 03 лютого 2015 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 лютого 2015 р. за № 175/26620

Про затвердження Порядку використання
приміщень навчальних закладів для
проведення зовнішнього незалежного оцінювання

Відповідно до частин першої та шостої статті 45 Закону України "Про вищу освіту", з метою організованого проведення зовнішнього незалежного оцінювання НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок використання приміщень навчальних закладів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що додається.

2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр       С. Квіт

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
03.02.2015 № 85

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 лютого 2015 р. за № 175/26620

ПОРЯДОК
використання приміщень навчальних закладів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання

1. Цей Порядок визначає послідовність дій Українського центру оцінювання якості освіти (далі - Український центр), регіональних центрів оцінювання якості освіти (далі - регіональний центр) та департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій і навчальних закладів під час створення пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання (далі - пункт зовнішнього оцінювання) та використання приміщень навчальних закладів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

2. Пункт зовнішнього оцінювання - це тимчасова організаційно-структурна одиниця в системі зовнішнього незалежного оцінювання (далі - зовнішнє оцінювання), що розміщується в окремій будівлі або її частині, ізольованій на час проведення зовнішнього оцінювання.

Межею пункту зовнішнього оцінювання є зовнішній периметр будівлі (її частини), у якій організовано його роботу.

3. Пункти зовнішнього оцінювання створюються на базі загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів (далі - навчальні заклади) або регіональних центрів.

4. Для проведення зовнішнього оцінювання приміщення навчальних закладів державної та комунальної форм власності використовуються на безоплатній основі, приватної форми власності - на договірній основі.

5. Назва пункту зовнішнього оцінювання повинна збігатися з найменуванням навчального закладу, у якому його створено. Нумерація пунктів зовнішнього оцінювання здійснюється Українським центром.

За наявності в навчальному закладі окремих корпусів пункт зовнішнього оцінювання може створюватися в кожному з них. У назві такого пункту зовнішнього оцінювання зазначається номер корпусу.

Створення в приміщенні навчального закладу двох пунктів зовнішнього оцінювання можливе за умови забезпечення окремого входу до кожного з них та визначення їх меж наказом навчального закладу. У назві таких пунктів зовнішнього оцінювання зазначаються їх порядкові номери 1 та 2.

6. Будівлі, споруди та приміщення, у яких проводиться зовнішнє оцінювання, повинні відповідати вимогам доступності згідно з державними будівельними нормами та стандартами.

7. Пункти зовнішнього оцінювання повинні мати аудиторії, у яких мають бути:

 • аудиторна дошка;
 • годинник;
 • 15 столів і 15 стільців для учасників зовнішнього оцінювання;
 • стіл і 2 стільці для інструктора та старшого інструктора;
 • 1 - 2 стільці для громадських спостерігачів;
 • місце для особистих речей учасників зовнішнього оцінювання (стіл, стільці тощо).

У пунктах зовнішнього оцінювання, окрім аудиторії з 15 робочими місцями, можуть бути сформовані аудиторії на 30 або 45 робочих місць, у яких передбачено розміщення двох або трьох стандартних аудиторій по 15 робочих місць у кожній. В аудиторії на 30 або 45 робочих місць можуть виконувати сертифікаційні роботи учасники зовнішнього оцінювання, які вибрали однаковий рівень складності завдань сертифікаційної роботи.

8. Пункти зовнішнього оцінювання з навчальних предметів, результати зовнішнього оцінювання з яких зараховують як державну підсумкову атестацію, створюють, як правило, у кожному районі, місті обласного підпорядкування.

Пункти зовнішнього оцінювання з навчальних предметів, результати зовнішнього оцінювання з яких не зараховують як державну підсумкову атестацію, створюють на територіях, де проживають (перебувають), як правило, не менше ніж 450 учасників зовнішнього оцінювання з певного предмета.

9. Відповідальними за підготовку приміщень пункту зовнішнього оцінювання до проведення зовнішнього оцінювання є керівник відповідного навчального закладу та відповідальний за пункт зовнішнього оцінювання.

10. Адресою пункту зовнішнього оцінювання є місцезнаходження приміщення (корпусу) навчального закладу.

11. Рішення про створення пунктів зовнішнього оцінювання приймають регіональні центри за поданням департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій не пізніше ніж за три тижні до початку основної сесії зовнішнього оцінювання, додаткової сесії - не пізніше ніж за тиждень до її проведення.

12. Подання департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій щодо створення пунктів зовнішнього оцінювання повинно враховувати пропозиції вищих та професійно-технічних навчальних закладів, розташованих на відповідній території, та відповідати кількісним показникам, зазначеним у замовленні регіонального центру.

13. Мережу пунктів зовнішнього оцінювання формують у межах територій областей, міста Києва (далі - регіон) окремо для зовнішнього оцінювання з певного предмета або сесії зовнішнього оцінювання (у разі проведення кількох сесій з певного предмета) з дотриманням таких вимог:

1) територію регіону поділяють на округи, в яких проживають, як правило, не менше 450 учасників зовнішнього оцінювання (у разі формування мережі пунктів зовнішнього оцінювання для проведення зовнішнього оцінювання з навчальних предметів, результати зовнішнього оцінювання з яких зараховують як державну підсумкову атестацію, округи формують, як правило, у межах кожного району, міста обласного підпорядкування);

2) у кожному окрузі визначають базовий населений пункт, де створюють пункти зовнішнього оцінювання;

3) наповнюваність пункту зовнішнього оцінювання становить, як правило, 180 - 360 учасників зовнішнього оцінювання (пункти зовнішнього оцінювання для проведення зовнішнього оцінювання з навчальних предметів, результати зовнішнього оцінювання з яких зараховують як державну підсумкову атестацію, можуть мати меншу наповнюваність);

4) між районами (містами), де проживають учасники зовнішнього оцінювання, та базовим населеним пунктом округу має діяти регулярне транспортне сполучення.

14. У випадках, не передбачених пунктом 13 цього Порядку, створення пунктів зовнішнього оцінювання здійснюється за погодженням з Українським центром.

15. Для проведення додаткової сесії зовнішнього оцінювання пункти зовнішнього оцінювання створюють, як правило, за місцем розташування регіональних центрів та без урахування вимог пункту 13 цього Порядку.

Для осіб, які за рішеннями судів перебувають в установах виконання покарань, пункти зовнішнього оцінювання створюють на базі цих установ без урахування кількості зареєстрованих.

16. Інформація про навчальні заклади, необхідна для формування мережі пунктів зовнішнього оцінювання, що надається департаментами (управліннями) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, вводиться до бази даних Українського центру та має містити:

1) найменування закладу;

2) тип закладу;

3) місцезнаходження закладу;

4) прізвище, ім’я, по батькові керівника закладу;

5) прізвище, ім’я, по батькові відповідального за пункт зовнішнього оцінювання;

6) номери контактних телефонів;

7) перелік предметів, з яких проводитимуть зовнішнє оцінювання в пункті зовнішнього оцінювання (з урахуванням сесій зовнішнього оцінювання);

8) кількість приміщень, що можуть бути використані як аудиторії зовнішнього оцінювання;

9) кількість аудиторій на першому поверсі;

10) кількість аудиторій на 30 робочих місць;

11) кількість аудиторій на 45 робочих місць;

12) кількість поверхів;

13) підтвердження наявності:

 • кімнати для зберігання контейнерів з матеріалами зовнішнього оцінювання;
 • сейфа (або металевої шафи);
 • кімнати для відповідального за пункт проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
 • кімнати для медичного працівника;
 • внутрішніх туалетів;
 • вестибюля;
 • пандуса.

Директор департаменту загальної
середньої та дошкільної освіти       Ю. Кононенко

Освіта.ua
03.02.2015

Популярні новини
Підсумки тижня в освіті: головні події Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті
Якими будуть тести НМТ у 2023 році Вступна кампанія буде проведена за результатами національного мультитесту
У київських школах перенесено час початку уроків Навчальні заняття у столичних школах відтепер розпочинатимуться о 9.00
Учителі Херсонщини героїчно тримали освітній фронт, – міністр Окупанти намагалися знищити українську освіту, але освітній фронт дав гідну відсіч ворогам
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів