Щодо тривалості щорічної основної відпустки педагогічних працівників

Лист МОН № 1/12-5828 від 01.11.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/12-5828 від 01 листопада 2019 року

Труханов Г. Ф.
ЦК профспілки працівників освіти і науки України
вул. Ярославська, 6, м. Київ, 04071

Щодо тривалості щорічної основної
відпустки педагогічних працівників

У Міністерстві освіти і науки України розглянуто Ваше звернення на Урядову гарячу лінію (ТР-9718745) та лист від 23.09.2019 № 02-5/524 щодо надання щорічної основної відпустки тривалістю 56 календарних днів для усіх педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та повідомляємо.

Частиною шостою статті 6 Закону України «Про відпустки» визначено, що керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 № 346.

Тривалість щорічної основної відпустки залежить від посади, яку обіймає педагогічний працівник, та типу закладу або установи, в якому працівник обіймає цю посаду. Отже, педагогічним працівникам в залежності від посади та типу закладу або установи надається щорічна основна відпустка тривалістю 28, 42, 56 календарних днів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 694 були внесені деякі зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346, зокрема щодо збільшення тривалості щорічної основної відпустки вихователям закладів дошкільної освіти, які працюють у групах загального розвитку.

Зазначаємо, що навіть зміни щодо подовження тривалості відпустки вихователів закладів дошкільної освіти (незалежно від типу групи) протягом багатьох років не погоджувались Міністерством фінансів України. Проєкт постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 694 двічі повертався від Міністерства фінансів України без погодження.

Позиція профспілкових організацій щодо подовження тривалості щорічної відпустки педагогічним працівникам лише закладів дошкільної освіти є незрозумілою, адже педагогічні працівники закладів позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів також мають різну тривалість щорічної основної відпустки. І подовження тривалості щорічної основної відпустки усім категоріям педагогічних працівників лише закладів дошкільної освіти у свою чергу спричинить незадоволення педагогічних працівників інших закладів і установ освіти.

Заступник Міністра                                      Світлана Даниленко

Освіта.ua
01.11.2019

Популярні новини
В Україні припинять вступ на «молодших бакалаврів» З 2024 року припиняється набір вступників для здобуття ступеня молодшого бакалавра
Підсумки тижня в освіті: головні події Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті
В Україні скасують заочну форму навчання у вишах Вступ на заочну форму навчання до закладів вищої освіти пропонують скасувати з 2024 року
Закон, що унормує модель НМТ, перебуває на реєстрації Документ регламентує процедуру складання незалежного оцінювання та механізми її реалізації
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія Солгуб
Мій загальний стаж роботи 47 років, педагогічний (вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІ ступенів) - 35 років. Рік працюю на контракті. Мене змушують підписати заяву на відпустку тривалістю 14 календарних днів. Не погоджуюсь, відстоюю право на щорічну чергову відпустку тривалісю 56 календарних днів. Чи у мене право на продовження контракту? Які мої дії?
Ольга
Ольга Коли буде розглянуто питання про збільшення відпустки вихователям -методисам до 56 днів, і зменшення робочого тижня з 36 годин до 30, як у всіх вихователів, або переглянута тарифна сітка заробітної плати
Олеся
В школах ВСІ педагогічні працівники отримують відпустку 56 к.д. Педагогічних працівників там не поділяють. І вчитель музики, і вчитель фізкультури, і вчитель англійської мови, і практичний психолог, і директор отримують відпустку 56 к.д. Чому ж тоді в закладах дошкільної освіти педагогічних працівників розділили? Інструктор з фізкультури, музичні керівники, практичний психолог, керівник гуртка хіба не заслуговують на 56 днів відпустки?
Галина
Для Олеся: не видумуйте дурниць. Читайте ПОСТАНОВУ КМУ від 14.04.1997 р. № 346. там визначено тривалість відпустки педагогічного персоналу.
Олеся
Для Галина: Ознайомтесь і Ви, Галино! Вчителі ВСІХ спеціальностей, практичний психолог - відпустка 56 к.д. Тільки у керівника гуртка -42. А в закладах дошкільної освіти у керівника гуртка 24 к.д., бо в даній ПОСТАНОВІ не має в переліку керівника гуртка (розділ 1).
Медколеджі Медучилища України
У методистів навчальних закладів ЄДИНИХ лише 42 дні!!... НІХТО АРГУМЕНТОВАНО НЕ ПОЯСНЮЄ ЧОМУ!!! У ПІВНІЧНИХ "СУСІДІВ" ЗРОЗУМІЛИ НЕДОЛУГІСТЬ І ДОДАЛИ ДО 56 ДНІВ У 2012 РОЦІ! АЛЕ Ж ТЕПЕР ІЗ НИХ ПРИКЛАД БРАТИ ЗАСЬ...
Коментувати
вихователь
А чому відпустка вчителя -56 днів не спричиняє незадоволення? Чому вихователям не хочуть дати таку відпустку,а тому що вихователя не має кому замінити влітку?
Дрогобичанка
Для вихователь: А тому, що вихователь для наших можновладців не людина. Це проста безправна нянька. Зарплата найнижча серед педагогів. Наповнюваність груп більше 30 при нормі 20 дітей. А для місцевих органів влади ми безголосе слухняне стадо. Захоче пан - кине кістку престиж, доплату яку вчителі беруть роками. А премія - це окреме питання. Обіцяють 10% до нового року, але ми і на це не надіємося. Дрогобичанка
Коментувати