Osvita.ua Законодавство Вища освіта Щодо перевірки середнього бала атестата про повну загальну середню освіту

Щодо перевірки середнього бала атестата про повну загальну середню освіту

Лист МОН № 1/9-448 від 13.07.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-448 від 13 липня 2018 року

Керівникам закладів вищої освіти

Щодо перевірки середнього бала
атестату про повну загальну середню освіту

До Міністерства освіти і науки України надходять звернення від закладів вищої освіти щодо неправильного зазначення та відмови від корегування середнього бала атестатів випускників з боку відповідальних працівників окремих закладів вищої освіти.

Відповідно до наказу МОН від 13 жовтня 2017 року № 1378, яким затверджено Порядок подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України в 2018 році, середній бал додатка до атестата обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються.

Згідно з абзацом другим пункту 12 розділу VI Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2018 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2017 року № 1378 (далі Умови прийому) приймальна комісія здійснює перевірку середнього бала документа про освіту, поданого в паперовій формі (обчислює в разі відсутності), затверджує його своїм рішенням і вносить інформацію про середній бал документа про освіту до Єдиної бази. У разі подання вступником заяви в електронній формі приймальна комісія здійснює перевірку середнього бала документа про освіту на підставі його сканованої копії (фотокопії).

Звертаємо увагу, що достовірність внесених даних є принципово важливою для забезпечення справедливого розподілу місць державного замовлення.

Просимо керівництво приймальних комісій забезпечити перевірку приймальними комісіями середнього бала атестату вступників. Крім того, у разі звернення від приймальних комісій інших закладів вищої освіти просимо невідкладно корегувати показники середнього бала за умов неправильного його зазначення з метою забезпечення конституційного права вступників на рівний доступ до отримання вищої освіти на конкурсних засадах.

Нагадуємо, що відповідно до абзацу другого пункту 4 розділу II Умов прийому керівник закладу вищої освіти забезпечує дотримання законодавства України, у тому числі цих Умов, Правил прийому, а також відкритість та прозорість роботи приймальної комісії.

Заступник міністра                  Юрій Рашкевич

Освіта.ua
13.07.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
В Україні проведуть моніторинг знань студентів-медиків Найближчим часом уряд може погодити рішення про міжнародний моніторинг знань студентів
Рейтинг вишів за результатами вступної кампанії Опубліковано перший рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії 2018 року
МОН: вибори членів НАЗЯВО будуть прозорими У відомстві наголошують, що процедура обрання членів агентства враховує європейський досвід
Мін'юст затвердив Умови прийому молодших спеціалістів Вступники, які вступатимуть на базі 11 класів, подаватимуть е-заяви, а на базі 9 – у паперовій формі
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!