Щодо перевірки середнього бала атестата про повну загальну середню освіту

Лист МОН № 1/9-448 від 13.07.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-448 від 13 липня 2018 року

Керівникам закладів вищої освіти

Щодо перевірки середнього бала
атестату про повну загальну середню освіту

До Міністерства освіти і науки України надходять звернення від закладів вищої освіти щодо неправильного зазначення та відмови від корегування середнього бала атестатів випускників з боку відповідальних працівників окремих закладів вищої освіти.

Відповідно до наказу МОН від 13 жовтня 2017 року № 1378, яким затверджено Порядок подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України в 2018 році, середній бал додатка до атестата обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються.

Згідно з абзацом другим пункту 12 розділу VI Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2018 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2017 року № 1378 (далі Умови прийому) приймальна комісія здійснює перевірку середнього бала документа про освіту, поданого в паперовій формі (обчислює в разі відсутності), затверджує його своїм рішенням і вносить інформацію про середній бал документа про освіту до Єдиної бази. У разі подання вступником заяви в електронній формі приймальна комісія здійснює перевірку середнього бала документа про освіту на підставі його сканованої копії (фотокопії).

Звертаємо увагу, що достовірність внесених даних є принципово важливою для забезпечення справедливого розподілу місць державного замовлення.

Просимо керівництво приймальних комісій забезпечити перевірку приймальними комісіями середнього бала атестату вступників. Крім того, у разі звернення від приймальних комісій інших закладів вищої освіти просимо невідкладно корегувати показники середнього бала за умов неправильного його зазначення з метою забезпечення конституційного права вступників на рівний доступ до отримання вищої освіти на конкурсних засадах.

Нагадуємо, що відповідно до абзацу другого пункту 4 розділу II Умов прийому керівник закладу вищої освіти забезпечує дотримання законодавства України, у тому числі цих Умов, Правил прийому, а також відкритість та прозорість роботи приймальної комісії.

Заступник міністра                  Юрій Рашкевич

Освіта.ua
13.07.2018

Популярні новини
Затверджені умови прийому до вишів в 2022 році Умови прийому є обов'язковими для вишів незалежно від форми власності та управління
МОЗ наполягає: нещеплених освітян відсторонять від роботи У відомстві наголошують, що наказ про обов'язкове щеплення відповідає законодавству
Освітян, які не щепляться впродовж місяця, відсторонять від роботи Усі працівники закладів освіти найближчим часом мають здійснити щеплення проти COVID-19
Усіх освітян зобов'язали вакцинуватися проти COVID-19 Працівників закладів освіти віднесено до переліку професій, для яких щеплення є обов’язковим
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів