Щодо професіоналізації сфери публічних закупівель України

Лист Мінекономрозвитку № 3302-06/40069-07 від 13.12.16 року

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

№ 3302-06/40069-07 від 13 грудня 2016 року

Вищі навчальні заклади України

Щодо професіоналізації сфери
публічних закупівель України

З 1 серпня 2016 року для всіх замовників введений в дію Закон України "Про публічні закупівлі", яким передбачені нові для національного законодавства можливості організації закупівельної діяльності, зокрема здійснення закупівель через централізовані закупівельні організації або уповноваженими особами замовника, які повинні мати вищу освіту.

Так, протягом 2014-2016 років в Україні проведена реформа сфери публічних закупівель, результатом якої є впровадження електронної системи закупівель.

ProZorro, що передбачає здійснення публічних закупівель для потреб держави та територіальних громад через авторизовані електронні майданчики.

Наразі в системі електронних закупівель ProZorro вже функціонує 15 авторизованих електронних майданчиків.

При цьому, за приблизними оцінками, кількість державних організацій, які здійснюють закупівлі в електронній системі закупівель ProZorro та повинні мати підготовлених професійних фахівців відповідальних за закупівлі, досягає 25 тисяч.

Разом з тим участь у таких закупівлях приймають комерційні організації-постачальники товарів, робіт та послуг.

Поряд з цим Урядом планується створення з 2017 року централізованих закупівельних організацій, метою яких буде здійснення закупівель на професійній основі в інтересах Мінекономрозвитку.

З огляду на викладене та ypaховуючи тенденцію до значного розширення ринку праці у сфері публічних закупить, виникає необхідність її подальшої професіоналізації.

За допомогою Проекту технічної допомоги ЄС "Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС" проведено вивчення досвіду європейських країн. В результаті Проектом підготовлені аналітичні матеріали щодо досвіду європейських країн в частині діючих освітніх програм саме з питань публічних закупівель в системі вищої освіти у вищих навчальних закладах.

Тому, одним із напрямків, які наразі розглядаються Мінекономрозвитку за участю Міносвіти, є опрацювання питання створення у вищих навчальних закладах можливості отримання вищої освіти, що включала б відповідну дисципліну (курс) за напрямком публічних закупівель.

У зв'язку із цим, вищим навчальним закладам пропонується розглянути можливість та доцільність запровадження навчальних дисциплін з питань публічних закупівель до програм за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр/магістр.

Ураховуючи зазначене, просимо у термін до 16 січня 2017 року письмово повідомити Мінекономрозвитку щодо зацікавленості у запровадженні такої дисципліни та ії орієнтовного фахового спрямування у контексті спеціалізації вищого навчального закладу, із зазначенням контактної особи (прізвище, ім’я по батькові, телефон, електронна адреса).

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

З повагою,
Перший заступник міністра економічного
розвитку і торгівлі України       Максим Нефьодов

Освіта.ua
13.12.2016

Популярні новини
Лісовий і Бабак синхронно визнали себе ненауковцями Міністр освіти і науки та голова освітнього комітету ВР очікувано відмовилися від «наукових ступенів»
В Україні відтепер можна відмовитися від наукового ступеня В Україні створений юридичний механізм відмови від наукового ступеня його власниками
Більшість вишів працює у змішаній та дистанційній формі В Україні спостерігається тенденція відмови від дистанційного навчання на користь очного
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2023 року Освіта.ua презентує рейтинг українських вишів за показниками бази даних SciVerse Scopus
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів