Про організацію вивчення гуманітарних дисциплін

Лист МОН № 1/9-120 від 11.03.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-120 від 11 березня 2015 року

Керівникам вищих навчальних закладів

Про організацію вивчення
гуманітарних дисциплін

З метою системного формування світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей, загальнокультурної підготовки здобувачів вищої освіти, відповідно до частин п'ятої і тринадцятій статті 1, частини першої статті 5 та згідно з повноваженнями визначеними частиною шостою статті 10, пунктом 20 частини першої статті 13 Закону України "Про вищу освіту", Положенням про Міністерство освіти і науки України, в рамках імплементації Закону України "Про вищу освіту", а також зважаючи на численні звернення освітянської громадськості, рекомендуємо при розробці навчальних планів, робочих навчальних планів на 2015/2016 навчальний рік:

1) Забезпечити викладання дисциплін, що формують компетентності з історії та культури України, філософії, української мови із загальним обсягом не менше 12 кредитів ЄКТС, якщо відповідні дисципліни не є профільними. Вищі навчальні заклади мають право самостійно визначати форми і методи викладання цих предметів. На вибір студентів може бути запропонований широкий перелік гуманітарних дисциплін. При цьому студенти повинні набрати мінімум 12 кредитів ЄКТС із цього циклу.

2) Створити умови для вивчення англійської мови, як мови міжнародного академічного спілкування, задля досягнення випускниками ВНЗ рівня В2 відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. У разі надання студентом міжнародного сертифікату з підтвердженням цього рівня володіння англійською мовою, такий студент (за бажанням) звільняється від вивчення цієї дисципліни.

Міністр       Сергій Квіт

Освіта.ua
11.03.2015

Популярні новини
У вишах впровадять курс з інноваційного підприємництва Студенти вивчатимуть інноваційне підприємництво в 76 українських університетах
Слуга народу в КНУ ім. Шевченка: що відбулося Студентський парламент КНУ та Офіс партії «Слуга народу» розійшлись в оцінках проведення заходу
Парламент не дозволив навчання іноземців російською У Верховній Раді забракло голосів для ухвалення змін до Закону України «Про вищу освіту»
Виші не можуть просто видавати дипломи, - секретар РНБО Вища освіта перебуває у кризі, що формує загрози державній та національній безпеці
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
анонім
Чи можна було б розтлумачити умови щодо вичення англійської мови у ВНЗ. Адже, прийнявши рішення про скасування дисципліни "іноземної мови за фаховим спрямуванням" (1-2 курси) у вишах, Ви пропонуєте створити факультативні заняття, які студенти можуть відвідувати за власним бажанням. І цим самим суперечите самі собі про те, що "такий студент звільняється від вивчення цієї дисципліни". І виникає запитання: А яку дисципліну ви маєте на увазі? Чи можливо автономія ВНЗ наскільки потужна, що повністю може змінювати навчальні плани за своїм бажанням, без рекомендацій МОН України! І ще таке слушне запитання: студенти приходять до ВНЗ не лише з англійською мовою, а й іншими іноземними мовами, то поясність, як можливо за 40 годин факультативних занять перевчити студента з німецької чи французької, а той іншої мови, спілкуватися англійською мовою? Дякую.
bez-nicka
Чудово. Але виникає декілька зауважень: 1. Які умови рекомендує МОН для вивчення іноз. мов (наприклад, години)? 2. Наявність сертифікату не є беззаперечним свідченням того, що студент володіє мовою спеціальності (а саме її мають вивчати у ВНЗ) - наприклад мовою механіки, інженерії, медицини тощо.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!