Деякі особливості переведення іноземних студентів, які навчались у Донецькій та Луганській областях

Лист МОН № 1/9-391 від 04.08.14 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-391 від 04 серпня 2014 року

Ректорам вищих навчальних закладів
I-IV рівнів акредитації (за списком)

Деякі особливості переведення іноземних студентів,
які навчались у Донецькій та Луганській областях

На підставі звернень посольств країн, громадяни яких є студентами навчальних закладів України, щодо забезпечення можливості продовження навчання іноземних студентів, які отримували освіту у закладах, розташованих у Донецькій та Луганській областях, Міністерство рекомендує таке.

У разі бажання студента продовжити навчання у навчальному закладі (із збереженням напряму підготовки), розташованому в інших регіонах України, Міністерство рекомендує здійснювати переведення такої категорії іноземних студентів на підставі його письмової заяви, до якої в обов'язковому порядку додається залікова книжка та/або академічна довідка. У разі відсутності можливості отримати згоду навчального закладу, з якого переводиться студент, зараховувати його без такої згоди.

У разі відсутності у студента залікової книжки (академічної довідки), до заяви додаються копія документа, що посвідчує особу, та інформація про навчання (курс, рік навчання, напрям підготовки (спеціальність). У такому разі, для встановлення рівня знань, якими володіє іноземний студент з певного напряму (спеціальності), навчальний заклад визначає процедуру проведення тестування з необхідних програмних дисциплін.

Навчальний заклад після звернення іноземного студента з проханням про переведення перевіряє наявність інформації про нього в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. У разі наявності такої інформації, студент зараховується на підставі наказу.

У разі відсутності такої інформації, навчальний заклад надає інформацію про іноземного студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти та до ДП "Інфоресурс", з метою надання навчальному закладу технічної можливості для оформлення наказу про переведення.

У разі прийняття рішення про переведення іноземного студента, у якого відсутні необхідні документи, навчальний заклад інформує іноземного студента про необхідність подання таких документів протягом семестру та попереджає про його відрахування у разі їх ненадання.

Для студентів, які виїхали на канікули у зв'язку із скороченням весняно-літнього семестру і не склали підсумкові іспити, проведення таких іспитів може бути здійснено навчальним закладом, у якому студент продовжуватиме навчання.

У разі встановлення академічної різниці, навчальний заклад після зарахування студента-іноземця на навчання, визначає період її ліквідації протягом першого семестру.

Питання, пов'язані з коригуванням ліцензійного обсягу, вирішуються МОН України за зверненням керівника відповідного навчального закладу.

При здійсненні реєстрації іноземних студентів, які навчались у вищих навчальних закладах, розташованих у Донецькій та Луганській областях, у територіальних органах Державної міграційної служби з метою продовження терміну дії посвідки на тимчасове проживання, рекомендуємо у листі-клопотанні навчального закладу, до якого переводиться студент, зазначати, що іноземець прибув на нове місце з метою продовження навчання.

З метою систематизації інформації щодо можливостей вказаній категорії іноземних студентів продовжувати навчання в Україні за відповідними напрямами (спеціальностями), Міністерство просить навчальні заклади, що розташовані в інших регіонах, до яких звертаються іноземні студенти з проханням про переведення, а також ті, які мають ліцензійні обсяги та можуть здійснити зарахування студентів-іноземців для продовження навчання, спрямовувати зазначену інформацію на електронну адресу ДП "Український державний центр міжнародної освіти" intered@intered.com.ua. Узагальнена інформація, буде розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства, а також доведена до відома посольств країн, громадяни яких отримують освіту в Україні, з метою координації дій навчальних закладів при здійсненні переведення та зарахування таких студентів.

Враховуючи складну соціально-політичну ситуацію у Донецькій та Луганській областях, Міністерство рекомендує навчальним закладам, розташованим у цих областях, тимчасово призупинити видачу запрошень іноземним абітурієнтам на навчання у 2014/2015 навчальному році. За можливістю, організувати інформування іноземних абітурієнтів, яким вже видані запрошення для оформлення в'їзду в Україну у зазначені регіони, а також компанії-агенти з набору іноземних кандидатів на навчання, про призупинення набору іноземців на навчання у ВНЗ Донецької та Луганської областей. У випадку, коли навчальні заклади цих областей з будь-яких причин не можуть здійснити ануляцію зареєстрованих запрошень у електронній системі "Електронний журнал виданих запрошень на навчання", уповноважене на її ведення державне підприємство "Український державний центр міжнародної освіти" здійснює таку ануляцію на підставі заяви іноземного абітурієнта або його довіреної особи, зазначеної у запрошенні, для надання таким абітурієнтам можливості оформлення запрошення на навчання у ВНЗ інших регіонів.

Міністерство повідомляє навчальні заклади про необхідність протягом двох днів з моменту отримання цього листа на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 19.09. 2013 № 1/9-648 "Деякі питання надання освітніх послуг іноземцям та особам без громадянства" (в частині висвітлення інформації про порядок організації набору іноземців та осіб без громадянства та про типовий контракт про надання освітніх послуг іноземцям) оприлюднити на власних веб-сайтах інформацію про вартість навчання для іноземців.

Враховуючи численні звернення іноземних студентів, з метою збереження контингенту та надання таким студентам можливості на продовження навчання, Міністерство просить керівників навчальних закладів, у разі виникнення проблемних питань, пов'язаних з продовженням навчання іноземних студентів на території України, негайно звертатися до Міністерства для отримання необхідних роз'яснень.

Міністр                     С. М. Квіт

Освіта.ua
04.08.2014

Популярні новини
Рейтинг вишів за результатами вступної кампанії Опубліковано щорічний рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії 2021 року
Видатки на освіту в 2022 році скоротили на 14 млрд грн Освітня субвенція місцевим бюджетам у 2022 році буде скорочена майже на 11 млрд гривень
Держава гарантує виплату зарплати всім освітянам Освітянам гарантують забезпечення виплати зарплати або збереження середнього заробітку
Випускники вишів не можуть завершити рік достроково Дострокове завершення навчального року неприйнятне для випускників університетів та коледжів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів