Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в період літніх канікул

Лист МОН № 1/9-268 від 19.05.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-268 від 19 травня 2021 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської
міської державних адміністрацій,
закладів вищої освіти

Щодо безпеки життєдіяльності
учасників освітнього процесу в
період літніх канікул

Шановні колеги!

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (зі змінами) з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), продовжено дію карантину на території України з 19 грудня 2020 р. до 30 червня 2021 р., встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211, від 20 травня 2020 р. № 392 та від 22 липня 2020 р. № 641.

На виконання пункту 4 розділу VIII Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого. наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 січня 2018 р. за № 100/31552, (далі - Положення) з урахуванням вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню короновірусу COVID-19", у зв'язку із закінченням навчального року та з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров'я здобувачів освіти, здійснення заходів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій у закладах освіти пропонуємо провести такі організаційні заходи щодо підготовки та перебування учасників освітнього процесу на літніх канікулах.

1. Провести первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу щодо безпеки життєдіяльності під час літніх канікул про дотримання обмежень задля запобігання поширенню COVID-19, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, норм. виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об'єктах залізничної інфраструктури, правилах поводження на річках і водоймах, поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, дій у випадку надзвичайних ситуацій, з надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків тощо за відповідними інструкціями з реєстрацією в журналах.

Первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в залежності від рівня епідемічної небезпеки та обмежувальних протиепідемічних заходів проводити дистанційно, а у разі відвідування здобувачів освіти закладів освіти - відповідно до вимог Положення. Реєстрація інструктажу, що проведений дистанційно, здійснюється відповідальною посадовою особою, що інструктує, з обов'язковою відміткою в журналі тих здобувачів освіти, хто отримав інструктаж онлайн.

2. Забезпечити контроль за дотриманням режиму в закладах освіти на період літніх канікул, проведення позапланових інструктажів зі сторожами та черговими щодо додержання правил пожежної та техногенної безпеки, а також збереження майна.

3. Провести роз'яснювальну роботу з батьками, усиновлювачами та опікунами вихованців, учнів і студентів щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку.

4. У разі завершення карантину або з урахуванням послаблення протиепідемічних заходів у регіонах та зняття обмежень щодо відпочинку дітей у місцях відпочинку:

  • вжити дієвих заходів щодо збереження життя та здоров'я дітей у місцях відпочинку в літніх таборах, під час проведення зборів, походів та екскурсій;
  • посилити контроль за організацією туристично-екскурсійних перевезень здобувачів освіти автобусами, залізничним та авіаційним транспортом.

З повагою
Міністр                                          Сергій Шкарлет

Освіта.ua
19.05.2021

Популярні новини
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року
Школам пропонують розробляти власні освітні програми Кожен заклад загальної середньої освіти може розробити власну освітню програму
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів