Щодо неухильного дотримання законодавства

Лист МОН № 1/9-517 від 09.09.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-517 від 09 вересня 2020 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних та Київської
міської державних адміністрацій,
керівникам закладів освіти

Щодо неухильного дотримання законодавства

Шановні колеги!

В умовах встановлення нормативно-правовими актами карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби  СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Міністерство освіти і науки України інформує, що під час організації освітнього процесу необхідно враховувати таке.

Організація освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти регулюється Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (далі - ДСаніПН 5.5.2.008-01), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 № 63.

Відповідно до підпункту 11.6 пункту 11 ДСаніПН 5.5.2.008-01 у випадках виникнення в загальноосвітньому навчальному закладі інфекційних захворювань, а також отруєнь керівник закладу повинен негайно повідомити територіальну установу державної санепідслужби для визначення комплексу санітарно-протиепідемічних заходів.

У разі недотримання вимог законодавства України про охорону здоров'я, керівники закладів освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством (стаття 80 Закону України від 19.11.1992 № 2801-ХІІ «Основи законодавства України про охорону здоров'я»).

Так відповідно до статті 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил 1 норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із статтею 137 Кримінального кодексу України невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов'язків щодо охорони життя та здоров'я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров'ю потерпілого, -карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть неповнолітнього або інші тяжкі наслідки, - караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Статтею 1167 Цивільного кодексу України передбачено відповідальність за завдану моральну шкоду. Моральна шкода, завдана каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, може бути відшкодована одноразово або шляхом здійснення щомісячних платежів. Моральна шкода, завдана смертю фізичної особи, відшкодовується її чоловікові (дружині), батькам (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також особам, які проживали з нею однією сім'єю (стаття 1168 ЦК).

Виходячи з наведеного вище Міністерство освіти і науки України наголошує на неухильному дотриманні законодавства керівників закладів освіти під час організації освітнього процесу у закладах освіти.

Заступник Міністра                                  Ігор Гарбарук

Освіта.ua
09.09.2020

Популярні новини
Опубліковано рейтинг шкіл України 2020 року Сайт Освіта.ua склав рейтинг шкіл України за результатами зовнішнього оцінювання випускників шкіл 2020 року
У МОН визначили, як оцінювати учнів 3-4-х класів НУШ Метою рекомендацій є визначення підходів та вимог до оцінювання результатів навчання
Школярам не вистачає українських підручників Школам, які раніше були російськомовними, бракує українських підручників
МОН: зарплата вчителів зростатиме впродовж 2021 року У проекті бюджету передбачено понад 102 млрд грн на заробітні плати шкільних вчителів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гість
...Згідно із статтею 137 Кримінального кодексу України невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілого,... - Кваліфікуючими ознаками злочину (ч. 2 ст. 137) є смерть неповнолітнього або інші тяжкі наслідки. При цьому смерть неповнолітнього може настати як внаслідок злочинних дій інших осіб, так і внаслідок нещасного випадку (наприклад, утоплення, падіння у прірву) або самогубства. До інших тяжких наслідків слід відносити заподіяння потерпілому тяжкого або середньої тяжкості тілесного ушкодження, зникнення його безвісти тощо.
Гість
...Відповідно до підпункту 11.6 пункту 11 ДСаніПН 5.5.2.008-01 у випадках виникнення в загальноосвітньому навчальному закладі інфекційних захворювань, а також отруєнь керівник закладу повинен негайно повідомити територіальну установу державної санепідслужби для визначення комплексу санітарно-протиепідемічних заходів.... - по перше - лише повідомлення і лише після виникнення, а не до! ...У разі недотримання вимог законодавства України про охорону здоров’я, керівники закладів освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством (стаття 80 Закону України від 19.11.1992 № 2801-ХІІ «Основи законодавства України про охорону здоров’я»)... - розрізняйте рекомендації і законодавство України.
Volodymyr
А ось і знайшли козла відбувайла. Це йому держава "виділила кошти" та "допомогла" придбати все необхідне для дотримання санітарних вимог. Якщо ж щось дали, то цього вистачить на 1-2 тижні і все. Це йому відповідати за тих, хто кричить про порушення конституційних прав і плювати вони хотіли на дотримання санітарних вимог. Це йому відповідати за те, що учні на прикладі батьків також заявляють про порушення своїх прав та плювати хотіли на вимоги носити маску та дотримуватися дистанції. Це йому тепер відповідати за те, що діти у вечірній час з порушенням всіх вимог тусуються по барам, кафе, дискотекам, вечіркам. Припливли.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!