Щодо механізму повернення коштів учасникам пробного ЗНО у 2020 році

Лист УЦОЯО № 02-01-01/834 від 16.06.20 року

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

№ 02-01-01/834 від 16 червня 2020 року

Прем'єр-міністрові України Шмигалю Д. А.

Щодо механізму повернення коштів
учасникам пробного ЗНО у 2020 році

Вельмишановний пане Прем'єр-міністре України!

Упродовж трьох останніх місяців в Україні однією з найгостріших тем суспільного обговорення є тема зовнішнього незалежного оцінювання (далі - ЗНО), успішне проведення якого для здобувачів освіти та їхніх батьків є свідченням стабільності держави, еквівалентом захищеного майбутнього України.

За системою ЗНО стоять долі пів мільйона українців, а до його проведення залучено десятки тисяч педагогічних працівників. Підготовку і проведення ЗНО покладено на Український 1 регіональні центри оцінювання освіти, тобто на команду чисельністю близько 300 осіб на всю Україну. Усього працює дев'ять регіональних центрів оцінювання якості освіти, із середньою чисельністю штатних працівників регіональних центрів до 20 осіб у кожному.

Ці команди фахівців забезпечили становлення системи ЗНО у 2008 році, подолання викликів щодо скасування ЗНО, пов'язаних із подіями 2014 року, і сьогодні вони перебувають під постійним тиском зовнішніх обставин. Від фаховості і злагодженості дій команд Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти залежить імідж держави, як такої, що забезпечує право на якісну освіту громадян, гарантує стале майбутнє молодого покоління українців.

Рішення Уряду щодо скасування пробного ЗНО в закладах освіти, ухвалене в п'ятницю ввечері без офіційного повідомлення Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, збентежило нас. Ми оперативно зреагували: ухвалили рішення про необхідність забезпечення певних аспектів пробного ЗНО для наших учасників. Часу очікувати доручення Уряду не було, оскільки напруження учасників, їхніх батьків і педагогів досягло найвищого рівня. Запропонований нами формат участі в пробному ЗНО був першочергово розрахований на тих учасників, які з огляду на складну епідеміологічну ситуацію не змогли 6 узяти участі в традиційному форматі тестування.

Очевидно, що використання цього формату як основного, коли десятки тисяч учасників намагалися скористатися наданою можливістю, спричинило технічні проблеми. І знову ми опинилися в епіцентрі суспільного незадоволення.

Наголошуємо на тому, що ухвалення будь-яких рішень з питань ЗНО має відбуватися за участі представників Українського центру оцінювання якості освіти, коли фахівці можуть роз'яснювати певні специфічні риси системи, забезпечити об'єктивне інформування стейкхолдерів.

Український і регіональні центри оцінювання якості освіти є важливими складовими механізму системи освіти, ми реалізовуємо політику держави в цій сфері, і від того, наскільки повноцінно нас будуть сприймати і зважати на нас під час ухвалення рішень на державному рівні залежить якість, отриманих громадянами послуг, узгодженість наших дій і відповідно рівень громадського сприйняття системи державних гарантій уцілому.

На сьогодні Президент поставив завдання повернення коштів учасникам пробного ЗНО у 2020 році. Відповідно до теперішніх вимог щодо повернення коштів регіональні центри оцінювання якості освіти мають зібрати оригінали заяв учасників, реквізити банківських рахунків отримувачів коштів, квитанцію за сплату цих коштів учасником / його батьками або законними представниками. Тобто запропонований механізм повернення коштів є доволі складним, а здійснення виплат відбуватиметься упродовж багатьох місяців.

Відтермінування виплат призведе до хвилі суспільного збурення, заяв про невиконання Урядом, узятих зобов'язань.

Порушуємо клопотання щодо врахування у Порядку повернення коштів за участь у пробному ЗНО у 2020 році необхідності створення спрощеної системи виплати. Ми просимо передати реалізацію виплат уповноваженим фінансовим установам, які здатні опрацьовувати масові виплати.

З повагою
в. о. директора                          Валерій Бойко

Освіта.ua
16.06.2020

Популярні новини
Учнів 4 та 9 класів офіційно звільнили від ДПА Скасування державної підсумкової атестації відбувається вже вчетверте поспіль
Мінімальний поріг НМТ нижчий за поріг вгадування, – міністр Поріг тестових балів за виконання блоків мультитесту, є нижчим за поріг вгадування
Шкільні знання з історії перевіряють на ДПА, – голова комітету ВР Засвоєння випускниками шкіл знань перевіряється під час ДПА, а не вступних іспитів
Суспільний діалог щодо моделі НМТ завершений, – міністр Парламент найближчим часом має затвердити презентовану МОН модель вступу до вишів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів