Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020»

Лист ІМЗО № 22.1/10-1965 від 20.05.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 22.1/10-1965 від 20 травня 2019 року

Заклади післядипломної
педагогічної освіти

Про проведення Всеукраїнського
конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020»

Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека - 2020» (далі – Конкурс) буде проходити у 2019-2020 навчальному році в номінаціях «Модель бібліотеки Нової української школи», «Медіакультура в бібліотечному просторі», «Бібліотека – територія читання» відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства культури України від 25 січня 2012 року № 61/58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2012 року за № 209/20522, наказів Міністерства освіти і науки України від 25.02.2019 № 254 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020», від 26.04.2019 № 598 «Про затвердження номінацій та критеріїв оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020».

Конкурс проводиться на добровільних засадах. Учасниками Конкурсу можуть бути керівники, бібліотекарі, педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти, методисти закладів післядипломної педагогічної освіти та методичних установ одноосібно або у складі творчого колективу.

Бажаючі взяти участь у Конкурсі мають представити конкурсну роботу – добірку матеріалів у форматі тематичного електронного портфоліо.

Наголошуємо, що оформлення конкурсної роботи у паперовому вигляді не вимагається.

Також для участі в Конкурсі необхідно підготувати такі матеріали:

  • анкету учасника/учасників із зазначенням посилання на конкурсну роботу (додаток 1);
  • мотиваційне есе (додаток 2), у разі колективної роботи есе готується одне від усіх учасників творчого колективу;
  • згоду/згоди на обробку персональних даних;
  • паспорт бібліотеки закладу освіти (додаток 3); подається тільки у тому випадку, якщо конкурсант є бібліотекарем або керівником закладу.

Е-портфоліо може бути створено онлайн (сайт, блог). У такому випадку конкурсант має забезпечити зручну навігацію, логічність розміщення матеріалів та їх доступність для перегляду.

Також е-портфоліо може створюватися офлайн – електронна презентація або папка з файлами, що розміщуються на власному Інтернет-ресурсі чи ресурсі закладу/установи в спеціально створеній рубриці «Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека - 2020» або на віртуальному диску. У найменуванні презентації або папки має бути зазначено номінацію та прізвище учасника (у разі колективної роботи – прізвище особи, яка є першою за алфавітом), наприклад, «Модель бібліотеки Нової української школи Бабенко».

Файли у папці повинні розташовуватися у логічному порядку, найменування має відповідати їх змісту. Наприклад, «1_Мета_Завдання», «2_Модель», «3_Додаток_Діаграма». У разі наявності описової частини доцільно в тексті зробити гіперпосилання на документи, що будуть подаватися у додатках.

Зміст е-портфоліо має відповідати темі номінації, бути інформаційно насиченим, практично спрямованим, цілісним та тематично завершеним.

Матеріали конкурсної роботи мають бути доцільними, чіткими та грамотними.

Особливу увагу слід звернути на дотримання норм законодавства України про захист авторських прав.

У номінації «Модель бібліотеки Нової української школи» можуть бути презентовані або модель, за якою бібліотека закладу освіти вже працює (ефективність існуючої моделі підтверджується реальною діяльністю бібліотеки як сучасного бібліотечно-інформаційного, культурно-просвітницького центру Нової української школи), або проект моделі (доцільність та прогнозована ефективність обґрунтовуються наявними можливостями та діяльністю бібліотеки, представляються кроки щодо створення нового бібліотечного простору з використанням сучасних методів, прийомів, форм роботи та застосуванням педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій).

У номінаціях «Медіакультура в бібліотечному просторі» та «Бібліотека – територія читання» представляється досвід роботи із зазначених тем.

Наказом МОН від 26.04.2019 № 598 затверджено орієнтовні критерії оцінювання конкурсних робіт. Члени журі 1-го та 2-го етапів Конкурсу можуть уточнювати, конкретизувати, доповнювати ці критерії та встановлювати максимальну кількість балів за кожний критерій.

Звертаємо увагу, що оцінюються тільки е-портфоліо. Анкети, мотиваційні есе учасників, паспорти бібліотек оцінюванню не підлягають.

Рекомендуємо організаційним комітетам 1-го та 2-го етапів оприлюднити остаточні критерії оцінювання не пізніше ніж за місяць до початку відповідного етапу Конкурсу.

Для участі переможців 2-го етапу Конкурсу в 3-му (всеукраїнському) етапі організаційні комітети 2-го етапу мають до 10 квітня 2020 року надіслати організаційному комітетові всеукраїнського етапу подання із зазначенням найменування номінації, прізвища, ім’я, по батькові, посади та місця роботи учасника/учасників на електронну адресу Конкурсу bibl.imzo@ukr.net (форма подання додається). Якщо конкурсну роботу представляє творчий колектив, тоді у поданні прізвища учасників зазначаються в алфавітному порядку.

Учасникам 3-го (всеукраїнського) етапу необхідно у період з 15 до 23 квітня 2020 року:

  • зареєструватися на офіційній сторінці Конкурсу в розділі «Реєстрація учасників» (https://schoollibrary2013.blogspot.com/p/blog-page.html); реєстрацію колективної роботи може здійснити один із учасників, зазначивши інформацію про всіх членів творчого колективу в алфавітному порядку (реєстраційна форма для попереднього ознайомлення та зразок заповнення додаються);
  • надіслати на електронну адресу Конкурсу bibl.imzo@ukr.net: мотиваційне есе, паспорт бібліотеки (лише для бібліотекарів та керівників закладів освіти), згоду/згоди на обробку персональних даних (скан-копія), портретне фото у форматі JPG.

У найменуванні файлів має бути зазначено вид документу, номінацію та прізвище учасника (у разі колективної роботи – прізвище особи, яка є першою за алфавітом), наприклад, «Есе_Модель бібліотеки Нової української школи_Бабенко» або «Паспорт_Бібліотека – територія читання_Бабенко».

Звертаємо увагу, що конкурсні роботи учасників 3-го (всеукраїнського) етапу мають бути доступними для перегляду та оцінювання членами журі з 27 квітня 2020 року.

Для здійснення координації та проведення конкурсу просимо до 14 жовтня 2019 року надіслати на електронну пошту bibl.imzo@ukr.net інформацію про особу, яка відповідає за організацію та проведення Конкурсу в області/місті, вказавши прізвище, ім’я, по батькові (повністю), посаду, номер мобільного телефону, адресу електронної пошти.

Додатки: на 7 арк.

В. о. директора                 Ю. І. Завалевський

Освіта.ua
20.05.2019

Популярні новини
Для вчителів передбачена скорочена тривалість робочого часу Збільшення тривалості робочого часу є правом, а не обов’язком роботодавця
Випускників шкіл звільнять від ДПА Випускників, які завершують здобуття повної середньої освіти, звільнять від ДПА
У Києві діти навчатимуться у світловий проміжок дня Такий режим навчання вводиться, щоб максимально зменшити залежність шкіл від відключень електроенергії
У київських школах перенесено час початку уроків Навчальні заняття у столичних школах відтепер розпочинатимуться о 9.00
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів