Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Наказ МОН № 931 від 22.08.2018 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 931 від 22 серпня 2018 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 вересня 2018 р. за № 1030/32482

Деякі питання проведення в 2019 році
зовнішнього незалежного оцінювання
результатів навчання, здобутих на основі
повної загальної середньої освіти

Відповідно до частини восьмої статті 12 Закону України "Про освіту", частини третьої статті 45 Закону України "Про вищу освіту", статті 34 Закону України "Про загальну середню освіту", Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік навчальних предметів, із яких у 2019 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі - Перелік), що додається.

2. Встановити, що в 2019 році:

1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі - зовнішнє оцінювання), проводитиметься з 20 травня до 12 липня;

2) кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку;

3) результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти (далі - атестація) для учнів закладів загальної середньої освіти, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова і література (українська мова);
  • математика або історія України (період XX - початок XXI століття) (за вибором учня);
  • один із навчальних предметів, зазначених у пунктах 2 - 11 Переліку (за вибором учня);

4) учні закладів загальної середньої освіти, яким результат зовнішнього оцінювання з іноземної мови має зараховуватися як оцінка за атестацію:

  • отримують оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня, якщо вивчали цю іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні;
  • отримують оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного та профільного рівнів, якщо вивчали цю іноземну мову на профільному рівні;

5) результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України (період XX - початок XXI століття) (за вибором учня (слухача, студента)) зараховуються як результати атестації для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти;

6) результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури (українська мова) можуть зараховуватися як результати атестації для студентів закладів вищої освіти, які скористалися правом повторного складання атестації у формі зовнішнього оцінювання, що передбачено абзацом другим пункту 8 розділу II Положення про державну підсумкову атестацію студентів, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 22 серпня 2017 року № 1224, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 вересня 2017 року за № 1138/31006.

3. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А. О.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр                   Л. М. Гриневич

ПОГОДЖЕНО:

Голова ради Асоціації
ректорів вищих технічних
навчальних закладів України                  М. З. Згуровський

Президент Спілки ректорів
вищих навчальних закладів України                    Л. В. Губерський

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
22 серпня 2018 року № 931

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 вересня 2018 р. за № 1030/32482

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2019 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання
результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1. Українська мова і література.

2. Історія України.

3. Математика.

4. Біологія.

5. Географія.

6. Фізика.

7. Хімія.

8. Англійська мова.

9. Іспанська мова.

10. Німецька мова.

11. Французька мова.

Генеральний директор
директорату вищої освіти
і освіти дорослих                               О. І. Шаров

Генеральний директор
директорату дошкільної та
шкільної освіти                                   А. О. Осмоловський

Освіта.ua
22.08.2018

Популярні новини
Школи можуть заявити про свою суб’єктність, – голова ДСЯО Школи отримали більше можливостей, щоб у межах автономії заявити про свою суб’єктність
МОН оприлюднило перелік підручників, в яких є потреба До переліку включено понад 100 назв підручників та посібників для учнів різних класів
Школи включать до системи охорони поліції Кабінет Міністрів планує включити школи всіх форм власності до системи охорони поліції
Школи напередодні канікул проведуть заходи з безпеки учнів  Перед початком канікул учителі мають провести заходи з учнями щодо їхньої безпеки
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Навчаюсь в коледжі на 2 курсі. Чи правда те, що у випадку якщо я не складу ЗНО або один із предметів ЗНО - мене відрахують з навчального закладу?
Галина
Для Анна: правда!
Наталія
Для Галина: Навчаючись у технікумі,мій племінник не здав ЗНО з математики.Чи можутьйого відрахувати. У виш вступати не буде
Коментувати
викладач коледжу
щось я не розумію: у наказі № 1369 наказ № 1224 скасовано, а в цьому - на нього посилаються ??? поясніть, це як?
Наталья
И все же я не понимаю! Учусь в колледже и хочу поступать в вуз на смежную специальность, нужно ли мне знавать полное Зно? Или зно в форме дпа? И с этим можно поступит. В вуз?
Марія
Скажіть будь-ласка. Я цього року закінчую бакалавра, хочу поступати на магістратуру чи потрібно здавати ЗНО?
Ірина
Скажіть, будь ласка, чи правильно я зрозуміла, що у 2019 році студенти училищ будуть складати ДПА у формі ЗНО тільки з української мови (без української літератури), як це було і в 2018 році?
Галина
Для Ірина: Ні не правильно. З 2-х предметів: "5) результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України (період XX - початок XXI століття) (за вибором учня (слухача, студента)) зараховуються як результати атестації для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної)"
Ірина
Перепрошую, Галино, я неправильно сформулювала запитання. Про математику чи історію (на вибір) я зрозуміла, але мене цікавить, чи ЗНО з дисципліни "Українська мова і література" буде включати запитання тільки з української мови (як це було 2018 року - тести і твір), чи і з української літератури теж?
Галина
Для Ірина: для ДПА треба лише мова. Але я б порадила робити всі завдання, навіть якщо не готуватись до літератури. Ви не знаєте чи не знадобиться повна оцінка ЗНО для вступу студенту якщо не в 2019, то пізніше. За не вірні відповіді бали не знімають, а за вірні додають. Щось учень може дійсно знати, щось вгадати, і це збільшить бал. В минулому році вже були такі мамочки, які на цьому сайті "верещали", що їхнім дітям доведеться повторно здавати ЗНО, бо їм сказали робити лише мову і це загальний бал ЗНО занадто низький, а вони хочуть вступати далі.
Коментувати
Орест
Чому, та з якого дива в міністерстві освіти України хочуть провести повторне ЗНО з української мови для студентів третіх курсів коледжів, які здали дане ЗНО в 2018році, та отримали сертифікати по цій програмі оцінювання?
Максим
Чи правда що хочуть провести повторне ЗНО з української мови для студентів коледжів, які здали дане ЗНО в 2018році, та отримали сертифікати по цій програмі оцінювання.
Галина
Для Максим: Ні повторне буде для тих, хто не отримав сертифікат. Тобто для тих, хто в 2018 році здавав ЗНО з укрмови і завалив його та мав бути відрахований з коледжу, але оскільки це був І рік здачі ЗНО для коледжів, їм дали можливість перескласти його на наступний рік.
Альберт
Чи правда що в міністерстві освіти хочуть провести повторне ЗНО з української мови для студентів третіх курсів коледжів, які здали дане ЗНО в 2018році, та отримали сертифікати по цій програмі оцінювання?
Ірина
Мова йде не про ЗНО, а про ДПА у формі ЗНО. Студентам коледжів надається право перескласти ДПА з української мови, щоб отримати атестат про повну загальну середню освіту. Хто знову не складе, буде відрахований з видачею атестата з незадовільною оцінкою.
Коментувати