Про проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року»

Наказ МОН № 1693 від 29.12.16 року

MIHICTEPCTBO ОСВІТИ I НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1693 від 29 грудня 2016 року

Про проведення загальнодержавного
моніторингового дослідження якості початкової
освіти «Стан сформованості читацької та математичної
компетентностей випускників початкової школи
загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року»

Відповідно до підпунктів 5, 6 пункту 14 Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 «Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), з метою дослідження якості початкової загальної середньої освіти, а також створення умов для подальшого аналізу змін за результатами впровадження Концепції «Нової української школи» НАКАЗУЮ:

1. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.), Українському центру оцінювання якості освіти (Карандій В. А.):

1) забезпечити проведення в січні - листопаді 2017 року загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року» (далі - дослідження);

2) подати до 01 лютого 2017 року на затвердження проект Програми загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року»;

3) подати до 24 березня 2017 року на затвердження графік проведення оцінювання читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року (далі оцінювання учнів).

2. Затвердити склад робочої групи з розроблення методології проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року» (далі - робоча група) (додається).

3. Інституту освітньої аналітики (Денисюк O. Я.), Українському центру оцінювання якості освіти (Карандій В. А.) до 06 лютого 2017 року сформувати та подати на затвердження вибірку учасників дослідження (перелік загальноосвітніх навчальних закладів і класів у них, учні та вчителі яких братимуть участь у дослідженні).

4. Українському центру оцінювання якості освіти (Карандій В. А.):

1) організувати з 18 квітня до 15 травня 2017 року проведення оцінювання учнів, анкетування учасників Дослідження;

2) здійснити до 28 серпня 2017 року обробку результатів оцінювання учнів, анкетування учасників дослідження;

3) спільно з робочою групою провести до 01 жовтня 2017 року аналіз результатів оцінювання учнів, анкетування учасників дослідження;

4) підготувати до 30 листопада 2017 року аналітичний звіт «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року».

5. Робочій групі подати до Українського центру оцінювання якості освіти:

1) до 20 січня 2017 року пропозиції щодо вимог до структури і змістового наповнення анкет учасників дослідження та предметних тестів, що використовуватимуться в процесі оцінювання читацької та математичної компетентностей;

2) до 20 березня 2017 року варіанти тестів для оцінювання читацької та математичної компетентностей, анкет для учасників дослідження.

6. Структурним підрозділам з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій:

1) сприяти Українському та регіональним центрам оцінювання якості освіти в підготовці та проведенні дослідження;

2) створити умови для проведення оцінювання учнів, організувати внесення загальноосвітніми навчальними закладами відповідних змін до розкладу уроків для класів, учні яких братимуть участь у дослідженні.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Хобзея П. К.

Т. в. о. міністра       Володиимир Ковтунець

Освіта.ua
29.12.2016

Популярні новини
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року
Школам пропонують розробляти власні освітні програми Кожен заклад загальної середньої освіти може розробити власну освітню програму
Вартість утримання 1 учня різниться у громадах у 19 разів Утримання шкіл з малою наповнюваністю зумовлюють зростання видатків на одного учня
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
для бабусі
Дались Вам эти контрольные. При нормальном семейном подходе контрольная воспринимается как просто возможность поработать головой. Вот и всё.При нормальном организационном подходе ЭТИМ ребятам НЕ следовало криать на весь мир о мониторинге. СЕГОДНЯ учителя уже натаскивают детей на мониторинг,хотя толком ещё не знают ни тем, ни направлений-ничего. В таком случае ЧТО происходит? Всеобщая нервозность. КОМУ она на-руку? Тем,кто будет иметь с этого прибыль? КАК? Да тут уж у кого как выййдет.
Бабуся і колишня вчителька
Да, розвантаження програми йде повним ходом. ВАМ ЩО, МАЛО ДПА??? Ще дві додаткові контрольні роботи, потім ще ДПА. Тепер їх в ІІ семестрі аж 6 - з математики і 6 - з читання, а ще 6 - з української мови, 7 - з російської, з іноземної мови. Ось і легше стало вчитися дітям. МОЛОДЦІ!!! Краще розробіть ці завдання і введіть їх в ДПА, щоб не було подвійної контрольної роботи. Буде Вам тоді одразу і моніторинг і ДПА. Не перевантажуйте учнів! Кому потрібен цей черговий стрес? Дітям? Вчителям? Батькам? Чи ви гадаєте, що у дітей і вчителів "залізні" нерви?
наталія
Проведення цих моніторингів не дає реальної картини, а тільки займає час і кіпи витраченої бумаги які купляємо за свої кошти.
наталія
Проведення цих моніторингів не дає реальної картини, а тільки займає час і кіпи витраченої бумаги які купляємо за свої кошти.
Батьки
Ось і розвантажили програми та дітям полегшили життя . Тепер пишуть контрольні за контрольними , та й моніторинг напередодні ДПА .
Бабуся
Для Батьки: Звертайтеся до МО України!!!!
Батько
Цей моніториг для дітей лишній стрес . Контролі за контрольним , батьки вчаться разом із дітьми , кажуть що розвантажили ??? Що там вони розвантажили ...змінила ручку на олівець в першому класі чи червону на зелену , дурацькі підручники залишились !! Над якими діти ломлять голови тай і тих не всім вистачило ...моніторити зібрались . Батьки пригадують, що те що зараз вчать в початковій школі , то вони те вчили аж в 6 класі .Шановні в МОН повикидайте з програми важкі теми , поверніть їх назад до 6 класу
Коментувати