Про проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання

Рішення Колегії МОН від 03 липня 2015 року. Протокол № 6/6-20

РІШЕННЯ

КОЛЕГІЇ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Протокол № 6/6-20 від 03 липня 2015 року 

Про проведення в 2016 році зовнішнього
незалежного оцінювання результатів навчання

Заслухавши та обговоривши доповідну записку заступника Міністра освіти і науки України Полянського П. Б. та директора Українського центру оцінювання якості освіти Лікарчука І. Л.,

КОЛЕГІЯ УХВАЛЮЄ:

1. Провести в 2016 році зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для бажаючих вступити до вищих навчальних закладів, з таких навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов.

Передбачити, що сертифікаційні роботи для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики укладаються двох рівнів складності: базового та поглибленого.

2. Для постраждалих учасників акцій громадянського протесту в період Революції Гідності, які отримали інвалідність, військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення антитерористичної операції, та осіб, які закінчили загальноосвітні навчальні заклади біле п’яти років тому й виявили бажання вступити до вищих навчальних закладів, провести зовнішнє незалежне оцінювання їхніх загальних навчальних компетентностей.

3. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (базовий рівень – українська мова), однієї з іноземних мов, а також із математики або історії України зараховувати як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної освіти для всіх випускників загальноосвітніх та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації 2016 року.

4. Державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання для випускників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації провести з 01 до 31 березня 2016 р., для випускників загальноосвітніх навчальних закладів – з 16 травня до 30 червня 2016 р.

5. Зовнішнє незалежне оцінювання з біології, географії, фізики, хімії та російської мови для бажаючих вступити до вищих навчальних закладів провести з 01 до 30 червня 2016 р.

6. Департаментам загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.), вищої освіти (Бондаренко С. І.) внести необхідні зміни до нормативних документів, якими регламентується проведення державної підсумкової атестації з навчальних предметів у загальноосвітніх та інших навчальних закладах системи загальної середньої освіти та вступної кампанії до вищих навчальних закладів.

7. Українському центру оцінювання якості освіти (Лікарчук І. Л.) забезпечити підготовку завдань сертифікаційних робіт у формі тестів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також розроблення та апробацію тесту загальних навчальних компетентностей.

8. Департаменту економіки та фінансування (Даниленко С.В.) в процесі формування пропозицій до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачити додаткові видатки за бюджетною програмою 2201470 «Здійснення зовнішнього оцінювання та моніторинг якості освіти Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами» в обсягах, які забезпечують виконання заходів, передбачених цим рішенням колегії.

9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Міністра освіти і науки України Совсун І. Р. та заступника Міністра освіти і науки Полянського П. Б.

Голова колегії,
Міністр       С. М. Квіт

Освіта.ua
03.07.2015

Популярні новини
Випускників шкіл звільнять від ДПА Випускників, які завершують здобуття повної середньої освіти, звільнять від ДПА
У Києві діти навчатимуться у світловий проміжок дня Такий режим навчання вводиться, щоб максимально зменшити залежність шкіл від відключень електроенергії
У київських школах перенесено час початку уроків Навчальні заняття у столичних школах відтепер розпочинатимуться о 9.00
В Україні розробляють Концепцію безпечної школи Метою концепції є створення безпечних умов для ефективного очного навчання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артем
В мене питання, якшо навчався в коледжі, то теж потрібно буде задавати ЗНО для поступання в ВУЗ?
Бандерівець
у мене є багато запитань, ось на приклад на що потрібно здавати зно з іноземних мов та математики? Я вважаю що обов*язковими повині бути лише тести з мови та літератури, все інше випускник обере сам, чи вам хочется остаточно морально зачавити випускинів? Зіпсувати багато атестатів? Для чого все це робится? Для вистелення перед европою? Те що я була на майдані є великою помилкою, замість того щоб зробити безкоштовне навчання ви робите йго навпаки платним, замість того щоб полегчити умови вступу до внз ви робите абсолютно дурні й необдумані закони про обов*язкові іспити. П.С просто нем сил терпіти!
Мама випускниці
Цікаво дізнатися який з міністрів зможе скласти 5 шт ЗНО ? Як це будуть робити наші діти цього року .
ЗНО 2016
Почему возникает чувство, что все эти "реформы" ненадолго? Может потому что ,кажется, они не имеют здравого смысла? Одно желание, видимо, руководило квитогриневичами, когда "придумали" ЗНО -2016 - морально добить выпускников школ! Хотелось бы, чтобы хоть иногда в головах "реформаторов" всплывало -" Не навреди ".
Вика
Сколько можно издеваться над детьми?! Почему никто никогда не спрашивает готовы ли мы сдавать эти экзамены и вообще не задумываются,будет ли нам сложно морально и физически к ним подготовиться?В любом случае о нововведениях такого рода должны предупреждать хотя бы за 3-4 года до сдачи экзаменов!Я против обязательных экзаменов по иностранным языкам и математики/истории!!!И я думаю,что многие,даже практически все выпускники,меня поддержат!!!
Інна
насправді це дуже образливо коли ти маєш здавати на ЗНО предмети які для вступу тобі не потрібні) хіба не розумніше направляти свої сили та свій час на предмети які є для тебе важливими. а потім всі жаліються на те що у нас погані лікарі, проблеми з машинобудуванням і так далі. я важаю що спеціаліст в якій би він галузі не був має зосереджуватися на чомусь одному. не можна метатись від одного до іншого, якщо маєш бажання досягти високих результатів.
Інна
Чи буде змінена кількість предметів що мають здаватись із ЗНО, від чотирьох до п’яти?
Юлия
скільки ЗНО, буде здавати ученьв 2016 році ? І як бути, якщо в минулому році складали чотири, а на ветеринара потрібно ЗНО з хімії та біології, плюс українська мова, яка теж потрібна, англійська і історія за вибором, отже треба складати п`ять ЗНО, виходить?
Марія
А російську мову можна здавати як іноземну? чи обов"язково англійську?
Мария Белая
Для Марія: російська мова не входить до переліку іноземних мов.
Коментувати
Санчес Саньковский
Я не представляю, что мне сейчас делать. Я совершенно не готова к английскому, и сдавать придётся теперь 5 предметов. Хотя буквально месяц назад Ликарчук говорил, что сдавать больше 4 предметов это абсурд. Можем ли мы хоть как то это решить? Чувствую себя подопытным кроликом.
Аня
Для Санчес Саньковский:Ачто делать?Садиться и серьезно учить. Если знаний нет,то как можно хотеть сдать на 200б?Вы и сдадите на тот уровень,который имеете. Но год почти еще впереди,так можно и выучить на пару десятков баллов больше.Странно в 11м классе спрашивать "что мне делать".
Санчес Саньковский
Для Аня: Я так понимаю, что вам в этом году ЗНО сдавать не нужно? Поэтому аы можете говорить об этом спокойно. Я была готова к сдачи биологии и химии, но не английского. Я бы поняла добавление одного экзамена, но не двух. А на хороших репетиторов для пяти экзаменам нужны деньги.
Вика
Я полностью с вами согласна.У меня тоже химия и биология,на которую я с 9 класса делала акцент в учебе,и для того, чтобы лучше их усвоить,я отказалась от репетитора по английскому и математике,а вот сейчас говорят сдавать их! Почему ни кто из властей не реагирует на жалобы выпускников?! Ни одного положительного комментария об этом нововведении нету вообще!
Коментувати
Ангел
Українську мову, математику і історію треба перевіряти в 9 класі, обовязково для всіх, за базову освіту. Придумати у вигляді ЗНО і потім ці результати використовувати при вступі в коледжі, технікуми... А в 11 класі треба перевіряти обовязково українську і два предмети на вибір. Бо профіль ніби кожна дитина самостійно обирає, а яке здавати ЗНО вибирає МОНУ (історію, математику, іноземну мову). Ганьба. Навіщо профільні класи. Треба тоді всі універсальні класи робить , щоб в усіх дітей була однакова кількість математики, української мови, іісторії... І всі були в однакових умовах.
правда
для Ангел: не уводять ЗНО у 9 класі, бо відпаде багатомільйонна кормушка. Представте собі, що майже кожен коледж, технікуми, а особливо медичні, беруть практично з кожного абітурієнта по пару тисяч доларів. Директори медколеджів, медучилищ в обов’язковому порядку віддають частину в міністерство охорони здоров’я, у відділ, який курує їх. Як правило всіх директорів збирають на якийсь там захід після екзаменів ( десь восени) і там іде збір набраних хабарів для вищестоящих, які і покривають хабарників, якщо в них виникають якісь проблеми. Інформація достовірна і з перших рук. Особливо великі хабарі беруть у закарпатських медколеджах. Люди пишуть скарги, але нічого не міняється: не маєш грошей - не будеш учитися, бо все прикривають також і правоохоронні органи, яким теж відстьогують. Наприклад, зловили якогось директора чи викладача, а через деякий час той працює і надалі, бо ловлять тільки для того, щоб і собі поживитися.От такі у нас зараз реалії. Надіємося, що з приходом Москаля щось у цій сфері...
Коментувати
майя
Чому не залишити варіант: українська мова (обовязково для всіх), математика або історія України і предмет на вибір.Не розумію для чого потрібна обовязкова іноземна мова. Це зайве величезне навантаження на учня. Учні вже 5 класу мають по 6 уроків кожен день через другу іноземну мову, ніхто не питає думки батьків, про здоровя дитини ніхто не дбає.
UKR
Полностью тебя поддержываю
Коментувати
Денис
"1. Провести в 2016 році зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для бажаючих.. " Далі просто немає сенсу читати. "бажаючих", жалюгідне "бажаючих" - і від кого від Колегії Міністерства Освіти? Ганьба.
Оля
На мою думку, це неподобство потрібно припинити! Залишити все як було в 2015 році. Аб ж добавити історія або математику на вибір! Це знущання над дітьми. Невже міністри та пан Лікарчук хочуть осоромитись на ввес світ зі знаннями іноземної мови? Про такі нововведення треба попереджати мінімум за два роки. Потрібно зібрати майдан перед міністерством та недозволити це зробити реальністю!
Думаю
Для Оля: Їм не буде соромно, у них знову будуть винні вчителі.
Коментувати
Вася
Щодо обов’язкової іноземної мови, то це ’вимога’ часу - 2016 рік - рік англ мови. Припустимо, що 2017 - рік спорту, то діти на ЗНО і ДПА будуть складати фізкультуру?! Ганьба МОНУ! Скоро будемо вчити ще й грузинську як обов’язкову!
Ангел
Чому в цей важкий час для України, ви не думаєте про здоровя дітей, їх психіку. Чому говорили , що кожен обирає зно на свій розсуд. А тепер міністерство навязує своє. Чому порушуються права дитини. Одні будуть здавати три зно, а інші - шість. Що діти раніше хіба не здавали іспит в школі на вибір? Ми вже проходили моніторинги при Табачнику. Пригадуєте скільки ми витратили на книжечки з матеметики, укр.мови, історії, англ. А хтось добре заробив. По телевізору тільки чуєш "провалили зно з укр", а тепер скажіть багато будуть здавати зно з фізики, хімії, біології. Коли в навчальних планах 1 -1.5 год на тиждень. А програму до зно читали з цих дисциплін? Чому не рівні права у дітей? Якщо дитина вчилась в профільному класі математичному чи історичному, а інша дитина в біологічному ( профіль вибрала школа, бо в паралелі один лише клас, а у нас профілізація). Вони в однакових умовах? ( Пояснюю : у профільних класах більше уроків з тих дисциплін з яких профіль - 8 год на тиждень і більше). ???
ааааа
Для Ангел: У якому це профілі 8 годин на тиждень??????
Ангел
Для ааааа: Математичний профіль: 5 год алгебри + 4 год геометрії. Філологічний: 4 год укр.мови + 4 год укр. літер. Ще в профільних класах + години спецкурсів. Кількість годин для інших профілів можете переглянути в програмах для профільних класів. І це рівні права для всіх учнів?! Кожна дитина має СВІЙ вибір?! Куди ми йдемо?!
ТЕТЯНА
Для ааааа: біолого-хімічний профіль - біології 5 год., хімії - 7 год., при цьому ще є поділ на підгрупи
Коментувати
Ольга Кожемякина
Поясніть детальніше,бо я ніколи на практиці ще не стикалася з ЗНО і не зовсім зрозуміла, як проходитиме воно у 2016р. і в якій прив"язці до нього ДПА? В училищі студенти,що поступили на базі 9 класів, на протязі року вивчають історію України ( скорочений шкільний курс за 10-11 класи) - і по завершенні вивчення проходять ДПА саме за ЦЕЙ курс,тобто історії України ХХ-поч.ХХІ ст.. А вся попередня історія вивчалася ними в школі! На 2 курсі ми маємо аж 54 години, з них лекційних 34 год.,щоб повторити ВСЮ історію України і в підсумку студенти складають диференційований залік. Завдання із ЗНО- це ВСЯ історія України! То про яку ДПА буде йти мова? Треба міняти програми? Запроваджувати ДПА на 2 курсі, а по завершенні вивчення першокурсниками історії України ХХ-поч.ХХІ ст. ставити просто іспит? І чому саме з 1 березня буде ЗНО? ... ... Дякую,якщо хтось дасть відповідь
Віктор
Мені здається, що в пункті 4 допущено помилку. ДПА у формі ЗНО для випускників загальноосвітніх навчальних закладів слід проводити з 16 травня до 30 травня, а не червня, як у тексті рішення колегії. Тоді інші предмети ЗНО будуть проводитись з 1 по 30 червня, а атестати учням можна буде вручити на випуску 31 травня.
Олена
Для Віктор: і коли тоді будуть результати ЗНО, щоб їх можна було б 31 травня виставити у додатки до атестатів? В цьому році результатів з укр.мови чекали 3 тижні.
Коментувати
lana_cn
наразі виходить, що ті діти, яким для вступу до Вишів необхідні фізика, біологія та хімія, окрім української мови та літератури, повинні здавати ті предмети, які їм потім не знадобляться. Отже, ці діти повинні здавати ЗНО по шести предметам!!! Чи не здається Вам, шановні розробники нововведень, що це знущання над дітьми, як психологічне, так і фізичне.
Ольга
"Передбачити, що сертифікаційні роботи для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики укладаються двох рівнів складності: базового та поглибленого. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (базовий рівень – українська мова), однієї з іноземних мов, а також із математики або історії України зараховувати як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної освіти для всіх випускників загальноосвітніх та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації 2016 року". Не можу зрозуміти логіки: якщо іноземна та історія є обов"язковими, чому там немає двох рівнів? Також чому не згадується про ПТНЗ, де учні також отримують повну загальну середню освіту?
Міха
Для Ольга: А коли атестати будемо давати, якщо ДПА з 16.05 по 30.06?????
мила
Вы внимательно читайте. В аттестат пойдут 3 ЗНО и их сдают до конца мая, а потом будут сдавать остальные, если нужно.
Коментувати