Комп’ютерні науки. КПІ ім. Сікорського

Альона Гулак, студентка Київського політеху, розповідає про навчання на спеціальності «Комп’ютерні науки»

Комп’ютерні науки. КПІ ім. Сікорського

Новий гість проекту The School — студентка 4 курсу КПІ, спеціальності «Комп’ютерні науки» Гулак Альона.

Вона розповість, наскільки актуальні знання отримують студенти, з якого курсу можна почати заробляти та як не вилетіти з КПІ.

The School — проект, що допомагає абітурієнтам визначитись із майбутньою спеціальністю та закладом вищої освіти. На YouTube каналі проекту публікуються інтерв’ю зі студентами різних вишів, які розповідають про умови та специфіку навчання в університеті та допомагають майбутнім вступникам уникнути помилок при виборі спеціальності та місця навчання.

Інформаційний партнер проекту - Освіта.ua.

ПІДПИСАТИСЬ НА КАНАЛ THE SCHOOL

Освіта.ua
29.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ІПСАшник
Як на мене КПІ нічим не примітний ВНЗ. Вчуся на цій же спеціальності, але в Інституті Прикладного Систкмного Аналізу. Як таких конткрнетних знань у областях програмування нам не дають від слова взагалі, а якщо дають, то валять зразу досить складними лабами. Попри це реально не дають актуальної інформації, на базові предмети йде дуже великий акцент і вимагають дуже потужних знань(напр. Дискретна математика), які малоймовірно десь знадобляться. Хотів ще згадати не найкращий стан КПІшних гуртожитків і неадекватних коменданш. Повезло довгий час жити з наркоманами(добитися переселення було досить складно)
Небайдужий
Для ІПСАшник: Предмет "Дискретна математика" - один із самих простих з математики, це такі ази, без яких в комп’ютерних науках немає чого робити. А "малоймовірно десь знадобляться", то це Вам, в це я охоче вірю. Як може знадобитися те, чого Ви не знаєте?
Serhiy Krjuchkov
Добавлю нотку оптимізму. Мантру "інститут нічого не дає" і "на роботі потрібно забути все, чому навчали в інституті" я чув ще з часів власного навчання у 80-ті роки минулого тисячоріччя) Звісно, інститут, особливо в ІТ, принципово не може дати актуальні знання та навички. За п’ять років навчання вони застаріють! Але кожен може перевірити себе. Спробуйте розібратись в якомусь вузькому питанні з теми "щось подібне вчив в інституті, але нічого не пам’ятаю" і "взагалі перший раз чую і бачу". Різниця буде вражаюча! Це і є та база, яку дають ВНЗ. Випускники профільних інститутів в РАЗИ швидше опановують нові та актуальні напрямки.
Serhiy Krjuchkov
Для прикладу, з особистого досвіду. В 50+ років отримував другу вищу освіту (ІТ) після юридичної. ЛАБа: створити в Матлабі математичну модель функціонування хмарного сервісу. Вищу математику в попередньому інституті не вивчав, а тут графи, вектори, теорія ймовірностей. Навіть символьні позначення потрібно підглядати. Матлаб: окрема мова програмування, Сі-подібна, але якщо знаєш Сі. Та й сам процес обробки замовлень в хмарці потрібно уявляти. Тепер уявіть різницю в швидкості освоєння людиною, що вже вивчала вишмат, Сі та абсолютним новачком. Теоретично все можливо, але НАБАГАТО довше!
Коментувати
Максим
Як саме програміст зі стажем більше 40 років можу сказати: все швидко змінюється і якщо зупинитись на одній ніші, за пару років вилетиш з ринку. По-друге, треба відрізняти кодера і програміста, вони дуже різні. Базові знання потрібні особливо при переході до нової області, інша справа це якість цих знань, але напевне, дійсно робота самостійна найголовніше в нашій професії. Вчитися приходиться навіть після виходу на пенсію:)))
Serhiy Krjuchkov
Подивився прохідний бал минулого року. Контракт, Комп’ютерні науки ТЕФ КПІ - 133,3! При цьому ЗНО з математики в останнього зарахованого студента - 114! Які науки, Карл!!!
Влад
Для Serhiy Krjuchkov: він там довго не протримається, зато гроші за рік заплатить)
Коментувати
Небайдужий
Тут не про комп’ютерні науки, бо це науки і їх потрібно довго гризти, а про програмування. А звичайна робота програмістом дійсно не потребує вищої освіти.
Serhiy Krjuchkov
Щиро, але звучить як вирок вищій освіті. Для програміста (кодера) не потрібна вища освіта, досить пару років навчання основам і рання спеціалізація. Для цього має існувати мережа професійно-технічних училищ. Наші внз, включаючи КПІ, фактично роздають (продають?) липові дипломи і відстрочки від армії. Інша річ, що професія програміста як перекладача побажань замовника на зрозумілу комп’ютеру мову програмування вірогідно досить швидко відійде в минуле. Як витісняються перекладачі з іноземних мов все більш досконалими електронними. Постає питання: отримуючи "автомати" без відвідування лекцій, списуючи на екзаменах, чи отримує майбутній спеціаліст з наче в/о достатній фундамент для продукування не лише коду, а й змісту? Чи надає наша вища освіта достатньо навичок навчатись, щоб в подальшому опановувати вищу математику, фізику, біологію і т.п? Можливо досить імітувати вищу освіту та роздавати дипломи бакалаврі-магістрів? При прохідному балі 150, ТЕФ КПІ набирає трієшників і це вирок.
іпсашник_2
Для Serhiy Krjuchkov: попросил бы не забывать про существование других околоИТ факультетов в КПИ(ФИВТ, ИПСА, ФПМ, ФТИ), на каждом из них проходные минимум 180, а на отдельных специальностях колебаются в эпсилон окресности 190. А разница между ними колебается скорее в преподавательском составе и в комьюнити на факультете.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!