Комп’ютерні науки. КПІ ім. Сікорського

Альона Гулак, студентка Київського політеху, розповідає про навчання на спеціальності «Комп’ютерні науки»

Комп’ютерні науки. КПІ ім. Сікорського

Новий гість проекту The School — студентка 4 курсу КПІ, спеціальності «Комп’ютерні науки» Гулак Альона.

Вона розповість, наскільки актуальні знання отримують студенти, з якого курсу можна почати заробляти та як не вилетіти з КПІ.

The School — проект, що допомагає абітурієнтам визначитись із майбутньою спеціальністю та закладом вищої освіти. На YouTube каналі проекту публікуються інтерв’ю зі студентами різних вишів, які розповідають про умови та специфіку навчання в університеті та допомагають майбутнім вступникам уникнути помилок при виборі спеціальності та місця навчання.

Інформаційний партнер проекту - Освіта.ua.

ПІДПИСАТИСЬ НА КАНАЛ THE SCHOOL

Освіта.ua
29.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Трипілець
Чому відео окупантською? Українців важко було знайти? Невже студенти КПІ не знають державної мови?
ІПСАшник
Як на мене КПІ нічим не примітний ВНЗ. Вчуся на цій же спеціальності, але в Інституті Прикладного Систкмного Аналізу. Як таких конткрнетних знань у областях програмування нам не дають від слова взагалі, а якщо дають, то валять зразу досить складними лабами. Попри це реально не дають актуальної інформації, на базові предмети йде дуже великий акцент і вимагають дуже потужних знань(напр. Дискретна математика), які малоймовірно десь знадобляться. Хотів ще згадати не найкращий стан КПІшних гуртожитків і неадекватних коменданш. Повезло довгий час жити з наркоманами(добитися переселення було досить складно)
Небайдужий
Для ІПСАшник: Предмет "Дискретна математика" - один із самих простих з математики, це такі ази, без яких в комп’ютерних науках немає чого робити. А "малоймовірно десь знадобляться", то це Вам, в це я охоче вірю. Як може знадобитися те, чого Ви не знаєте?
Serhiy Krjuchkov
Добавлю нотку оптимізму. Мантру "інститут нічого не дає" і "на роботі потрібно забути все, чому навчали в інституті" я чув ще з часів власного навчання у 80-ті роки минулого тисячоріччя) Звісно, інститут, особливо в ІТ, принципово не може дати актуальні знання та навички. За п’ять років навчання вони застаріють! Але кожен може перевірити себе. Спробуйте розібратись в якомусь вузькому питанні з теми "щось подібне вчив в інституті, але нічого не пам’ятаю" і "взагалі перший раз чую і бачу". Різниця буде вражаюча! Це і є та база, яку дають ВНЗ. Випускники профільних інститутів в РАЗИ швидше опановують нові та актуальні напрямки.
Serhiy Krjuchkov
Для прикладу, з особистого досвіду. В 50+ років отримував другу вищу освіту (ІТ) після юридичної. ЛАБа: створити в Матлабі математичну модель функціонування хмарного сервісу. Вищу математику в попередньому інституті не вивчав, а тут графи, вектори, теорія ймовірностей. Навіть символьні позначення потрібно підглядати. Матлаб: окрема мова програмування, Сі-подібна, але якщо знаєш Сі. Та й сам процес обробки замовлень в хмарці потрібно уявляти. Тепер уявіть різницю в швидкості освоєння людиною, що вже вивчала вишмат, Сі та абсолютним новачком. Теоретично все можливо, але НАБАГАТО довше!
Коментувати
Максим
Як саме програміст зі стажем більше 40 років можу сказати: все швидко змінюється і якщо зупинитись на одній ніші, за пару років вилетиш з ринку. По-друге, треба відрізняти кодера і програміста, вони дуже різні. Базові знання потрібні особливо при переході до нової області, інша справа це якість цих знань, але напевне, дійсно робота самостійна найголовніше в нашій професії. Вчитися приходиться навіть після виходу на пенсію:)))
Serhiy Krjuchkov
Подивився прохідний бал минулого року. Контракт, Комп’ютерні науки ТЕФ КПІ - 133,3! При цьому ЗНО з математики в останнього зарахованого студента - 114! Які науки, Карл!!!
Влад
Для Serhiy Krjuchkov: він там довго не протримається, зато гроші за рік заплатить)
Коментувати
Небайдужий
Тут не про комп’ютерні науки, бо це науки і їх потрібно довго гризти, а про програмування. А звичайна робота програмістом дійсно не потребує вищої освіти.
Serhiy Krjuchkov
Щиро, але звучить як вирок вищій освіті. Для програміста (кодера) не потрібна вища освіта, досить пару років навчання основам і рання спеціалізація. Для цього має існувати мережа професійно-технічних училищ. Наші внз, включаючи КПІ, фактично роздають (продають?) липові дипломи і відстрочки від армії. Інша річ, що професія програміста як перекладача побажань замовника на зрозумілу комп’ютеру мову програмування вірогідно досить швидко відійде в минуле. Як витісняються перекладачі з іноземних мов все більш досконалими електронними. Постає питання: отримуючи "автомати" без відвідування лекцій, списуючи на екзаменах, чи отримує майбутній спеціаліст з наче в/о достатній фундамент для продукування не лише коду, а й змісту? Чи надає наша вища освіта достатньо навичок навчатись, щоб в подальшому опановувати вищу математику, фізику, біологію і т.п? Можливо досить імітувати вищу освіту та роздавати дипломи бакалаврі-магістрів? При прохідному балі 150, ТЕФ КПІ набирає трієшників і це вирок.
іпсашник_2
Для Serhiy Krjuchkov: попросил бы не забывать про существование других околоИТ факультетов в КПИ(ФИВТ, ИПСА, ФПМ, ФТИ), на каждом из них проходные минимум 180, а на отдельных специальностях колебаются в эпсилон окресности 190. А разница между ними колебается скорее в преподавательском составе и в комьюнити на факультете.
Коментувати