За якими критеріями оцінюють мотиваційний лист

Кожен заклад вищої освіти має власні критерії оцінювання мотиваційних листів вступників

За якими критеріями оцінюють мотиваційний лист

Однією з умов вступу до закладу вищої освіти є подання абітурієнтом мотиваційного листа.

Мотиваційний лист – це документ, що складається і подається вступником до закладу вищої освіти, у якому пояснюються причини, через які вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на відповідну навчальну програму. 

Загальні принципи щодо змісту та структури таких листів є спільними для всіх. Однак конкретні вимоги щодо написання листа та критерії його оцінювання визначає кожен заклад освіти. 

Так, у вимогах закладу освіти може бути чітко обумовлений обсяг листа (кількість слів чи знаків), технічні особливості оформлення (розмір шрифту, міжрядковий інтервал тощо), структура («шапка», звертання, основний виклад, заключна частина тощо) та інші аспекти.

Приймальна комісія закладу визначатиме відповідність вимогам, а також оцінюватиме переконливість змісту й коректність мовного оформлення листа за власними критеріями.

Критерії оцінювання мотиваційних листів уміщені в Правилах прийому до конкретного закладу.

Радимо вам обовʼязково ознайомитися з цими критеріями перед поданням заяви про вступ.

Критерії оцінювання мотиваційного листа в провідних вишах України

З вимогами інших вишів можна ознайомитися в Правилах прийому до конкретного закладу вищої освіти. 

Також корисно буде переглянути приклади написання мотиваційного листа на різні спеціальності.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
15.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
Чи не могли б бути єдині критерії оцінювання мотиваційних листів у всіх ВУЗах? Хіба це не буде спонукати рідних окремих вступників шукати "знайомих" при навчальному закладі, які б допомогли написати так званого "правильного" листа , що відповідатиме вимогам обраного ними ВУЗу? Адже доступ до цих листів матиме лише приймальна комісія і відкрито переконатися котрий з листів переможний буде важко...
За-раза
Вся сучасність це показуха: постановочні фото, презентації, звіти під овації... публіки.
Oleksii
Умови за квотою 2 несправедливі , для тих хто закінчив коледж чи технікум, під час вступу у 2022 році. Для вступників за квотою 2 на основі 11 класів на бюджет потрібно лише пройти індивідуальну усну співбесіду чи творчий конкурс. А щоб за квотою 2 вступити на бюджет на основі диплома молодшого спеціаліста, обов’язковою умовою є здавання НМТ. Є студенти, які знаходяться на небезпечних територіях і також бажають продовжити навчання за обраною спеціальністю. Але вони мають ризикувати і квота 2 на них не поширюється. Їм цікава саме та спеціальність, яку вони вже здобули у коледжі чи технікумі. Вони бажають розширювати свої знання у вибраній галузі. Особливо ця проблема актуальна для не високоньюктурних спеціальностей, які підтримує держава, і на які щороку є недобір. Для вступників на основі дипломів молодших спеціалістів, та вступників на основі 11 класів, повинні бути рівні умови. Тим більше ті, хто бажає продовжити навчання, більш мотивовані, ніж будь-хто.