Новосад: мотиваційний лист не стане інструментом корупції

Мотиваційний лист при вступі має на меті стимулювати абітурієнтів до відповідального вибору

Новосад: мотиваційний лист не стане інструментом корупції

Міністр освіти і науки Ганна Новосад наголошує, що впровадження практики мотиваційного листа при вступі до університетів має на меті стимулювати абітурієнтів до відповідального вибору закладу освіти і напряму навчання. Про це міністр сказала під час ефіру у програмі «Сніданок з 1+1».

Зокрема, вона нагадала, що відповідну новацію містить законопроект, який вносить ряд змін до закону «Про вищу освіту» і ухвалений парламентом у першому читанні.

«Ми спільно з депутатами, які вносили ці зміни, розпочинаємо серію новацій у системі вищої освіти. Мотиваційний лист одна зі змін, яку пропонує законопроект. Через цей інструмент ми хочемо стимулювати майбутніх студентів аби вони розуміли, навіщо вони йдуть в той чи інший університет, думали, навіщо їм та чи інша програма або спеціальність», - сказала міністр освіти.

За словами Ганни Новосад, мотиваційні листи є тією практикою, яку давно застосовують усі університети світу.

«Мотиваційний лист матиме невелику вагу, тобто він не буде критично можливим при обчислені бала при вступі. Проте все таки це та новація, яка на нашу думку надасть можливість університетам обирати кращих студентів, а самим абітурієнтам думати, навіщо їм той чи інший заклад освіти», - підкреслила міністр.

Також міністр наголосила, що мотиваційний лист не стане інструментом корупції при вступі, оскільки вступники писатимуть його ще до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Як відомо, Верховна Рада 12 листопада прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». Передбачається, що вага бала за мотиваційний лист становитиме від 0 до 1 відсотка конкурсного бала вступника.

Освіта.ua
19.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МАРИНА
Це новий важіль для корупції. У нас однаковий бал ЗНО - але ти в мотиваційний лист поклав кілька зелених купюр, а я - бідний. Тому тобі тих 0,5% і доплюсували, а я не вступаю. Будуть брати хабарі і обманювати, що прости лист більше сподобався. Краще б вигадали механізм боротьби з корупцією у ВИШах та як повиганяти геть продажних викладачів і нездібних студентів. До сліз.
123
Для МАРИНА: так складіть ЗНО краще. Практично не буває однакового конкурсного балу. Тому не видумуйте. Знання вирішують все.
Коментувати
Галина
Творці Закону , отямтеся!!!! Дуже цікаво, зовнішнє оцінювання починається в травні, а лист буде писатися у ВУЗ вже в січні і до кожного ВУЗу?? Чи електронна система запрацює вже в січні , адже має бути все прозоро???? Чи спочатку ВУзи будуть читати ті листи, а потім вже через кілька місяців в системі знаходити результати ЗНО? А буває, що дитина в червні ще не знає, куди буде вступати!!!! Мабуть ті хто придумав це були не при собі. Мотиваційний лист може мати місце лише після видання наказу про зарахування на підставі ЗНО. І то, як інформаційна складова, що визначає, наскільки було виваженим бажання абітурієнта здобувати зазначену професію.
Бец
Для Галина: Те отморозки, кто это придумал, в глаза детей не видели, ни своих ни чужих.
Коментувати
Оракул
Якщо вступ здійснюється автоматично за результатами ЗНО, тоді не зрозуміло навіщо мотиваційні листи і яка їхня роль в цій системі автоматичного зарахування. Хто краще напише чи як? І який алгоритм це буде визначати? Поясніть логіку.
Бец
Как можно определить на 100% ВУЗ в который ты будешь подавать документы ещё до ЗНО? Они больные на всю голову? Да мало ли как сдаст ученик ЗНО и что он увидит в итоге по результатам!
123
Для Бец: А чому "до"? Як я розумію, мотиваційний лист буде подаватись із заявою.
Бец
Для 123: вы статью внимательно читали? "Також міністр наголосила, що мотиваційний лист не стане інструментом корупції при вступі, оскільки вступники писатимуть його ще до проведення зовнішнього незалежного оцінювання."
123
Для Бец: ну виюбачте, не уважно. але ж 1. він матиме вагу лише 1%, 2. зазвичай учні в 10-11 класі вже на щось орієнтовані і приблизно знають можливі бали.
Коментувати
Владимир Белый
Цей контекст адекватного спрямування до свідомо вибраного сегменту дорослого життя гарно висвітлює глибину нашої проблеми зі станом академічно-правової доброчесності. І цю проблему не вирішити без процедури про ініціативу звільнення директора закладу ЗСО, який закриває очі на випадки сприяння з боку його вчителів до учнівського списування. Аналогічно з ректорами. Як таке зробити? Ввести відповідний пункт до типового варіанту контракту з керівником.
эждлор
Вы в своем уме? Эти "листи" будут писать вовсе не абитуриенты, а специальные люди за деньги. Поступающий, в лучшем случае, выучит и воспроизведет на бумаге!
Громадянин
Будуть писати ще до проведення ЗНО, а хто визначатиме відсоток, чи може буде за принципом "цей подобається, а чому ? Хто зна, а цей не подобається , просто не подобається та й і все". Хто перевірятиме мотиваційний лист, критерії до оцінювання того листа які? Невелика вага , а хто з вас подумав про те, ще навіть одна десята відсотка не дасть можливості талановитому "технарю" вступити до омріяного навчального закладу.
Олена
Для Громадянин: Талановитий технар в майбутньому має писати і читати не набагато менше, ніж філолог. Я зустрічала розумних учнів з потенційно гарними балами, яких до вузу пхнуть батьки, бо саме їм подобається такий вибір. Гарно навчатись в подальшому буде не найбільш здібний абітурієнт, а найбільш стараний і мотивований. Це і хочуть хоч якось побачити заклади освіти, хоча складання листа можна за невелику плату довірити креативній людині з літературним талантом, це, звісно, великий мінус.
Коментувати