Вступники до вишів писатимуть мотиваційні листи

Верховна Рада прийняла за основу проект закону щодо вдосконалення діяльності у вищій освіті

Вступники до вишів писатимуть мотиваційні листи

Верховна Рада прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти».

Проект документа містить норми щодо посилення засад рівного доступу до вищої освіти та розширення сфери застосування ЗНО для вимірювання результатів навчання на рівнях вищої освіти, а також для вступу на освітній рівень магістра.

Зокрема, у разі ухвалення законопроекту у другому читанні, при вступі на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра (магістра медичних спрямувань) вступникам, окрім результатів ЗНО та творчих конкурсів, необхідно буде подавати до вишу мотиваційний лист.

Передбачається, що вага бала за мотиваційний лист вступника може становити від 0 до 1 відсотка конкурсного бала.

Також законопроектом збільшена максимально можлива вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей - з 50% до 60% конкурсного бала.

Право на першочергове зарахування на бюджетні місця для здобуття вищої освіти за медичними, мистецькими та педагогічними спеціальностями на конкурсній основі у межах установлених квот матимуть особи, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу.

Законопроектом також встановлено, що прийом на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра здійснюватиметься за результатами вступних випробувань, включаючи єдиний вступний іспит з іноземної мови.

Освіта.ua
12.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Також тепер університет може, якщо хоче, ввести для своїх вступників мотиваційний лист. Він може складати до 1% конкурсних балів – це досить серйозна різниця нагорі рейтингу. Саме на верхах рейтингу є багато людей з високими балами ЗНО, але і серед них часто є ті, які не до кінця розуміють, чого хочуть. Якщо університети захочуть перевіряти мотивацію вступників, це в перспективі стане непоганим інструментом. Бо інколи високі бали ЗНО людина починає інвестувати в те, що не до кінця її. Маємо непоодинокі історії, коли такий студент отримує низькі бали на першій сесії, бо швидко зрозумів, що це не його. Мотиваційний лист – не обов’язок, а опція. Можливо, уже в 2020-му з’являться кілька сміливих закладів, які його введуть. А з 2021 року він буде при вступі більш поширений. Мотиваційні листи мають бути у відкритому доступі. Пропишемо, де ці мотиваційні листи мають накопичуватися, щоб усі могли подивитися. Більше: https://life.pravda.com.ua/society/2020/01/21/239627/
Олександр
До другого читання пункт про мотиваційні листи сформульовано так: "вага бала за мотиваційний лист вступника, що може становити від 0 до 1 відсотка конкурсного бала, ЗА УМОВИ ОПРИЛЮДНЕННЯ результатів оцінювання мотиваційних листів на веб - сайті закладу вищої освіти ДО ПОЧАТКУ основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання."
N
А я не против, я за то, чтобы писали т. н. мотивационные листы, только при поступлении во все без исключения учреждения образования (включая школы и детские сады), пусть хотя бы напишут, пусть хотя бы родители, зачем ребёнок идёт в школу учиться. Главное, не перепутать с райдером, письмом-требованием и тому подобное.
олександр
Подайте зразок хоча б одного мот. листа, а тоді вже піде жвавіше розмова. І ми допоможемо вирішити чи потрібні вони взагалі чи буде користь усім, насамперед абітурієнтам. А можливо це стане шляхом до зловживань, з"явиться і тут знову корупційна складова під час зарахування на навчання після ЗНО.
М
Магістр медичних спрямувань і творчий конкурс- що це означає ? Що медики мають творити?
777
Для М: медики ніяких творчих конкурсів не здають. Навчіться розуміти написане, а не лише літери в слова складати! Бо інакше жодного мотиваційного листа не напишете.
М
Для 777: по перше мені вже мотиваційного листа не треба, я навчання давно закінчила! По друге , Ви самі розумієте , що таке творчий конкурс, чи Ви навіть літери до купи не складали? , а написали !
Вова
Який творчий конкурс?) Мова про мотиваційний лист!
Коментувати
Тетяна
А если написать, что "не поступлю - повешусь" - це буде мотиваційним листом? Між іншим мотиваційні листи писали ще минулих років у деяких ВИШАХ. А про творчий конкурс - його чомусь скасовують коли це вигідно комусь, наприклад два роки тому на "журналістику" "раптом" скасували влітку, коли багато вступників його вже склали. І це чомусь нікого не здивувало.
123
Для Тетяна: "не поступлю - повішусь" - це буде приводом відправити Вас на огляд психіатра.
Коментувати
Ігор Дєдов
А стільки хабаря в доларах буде коштувати мотиваційний лист?Чи вартість хабаря буде вм євро?
hutty
Мне вот интересно, а это будет распространятся уже на абитуриентов, которые будут поступать в 2020 году?
Психолог
P.S.Чергова підніжка для вступників. Що ще придумають, щоб люди не навчались ? Чим менше вчаться, тим легше ними керувати, чи не так ?
Анонім
Для Психолог: дивно, що в Європі написання мотиваційного листа не заважає вступати на бакалаврат. Це підніжка лише для тих, хто йде у виш "бо всі так роблять", згідно ставшого вже стадним інстинктом звичаю. Це гарний стимул ще задовго до години "х" почати шевелити мізками, розмірковуючи чого взагалі хочеш від життя та навіщо тобі саме ця освіта за конкретною обраною спеціальністю.
Коментувати
Витёк
Ахахааз,лучше бы сразу написали что денег в казне нет,что всё за политкоректностью прячемся)
Громадянин
Для студент. Вага мотиваційного листа від 0 до 1 відсотка, складаємо все у формулу і отримуємо свій вступний бал. Азараз ще декілька запитань:критерії для оцінювання мотиваційного листа будуть чи ні? Далі, його надсилаємо електронний варіант чи письмовий поштою? Хто буде перевіряти мотиваційні листи?
hutty
Для Громадянин: вот мне тоже это интересно, какие критерии написания, примеры какие-то должны опубликовать и каким образом отсылать это письмо.
Коментувати
Вова
Кожен рік нові "нововведення".Скоро ще екзамен з фізкультури добавлять і вокал. А поки тільки мотиваційний лист-як у Гарварді).Таки в кого є кошти-мабуть розумніше відправити дітей десь за кордон,хоч і в Польщу,тільки в державний університет.Бо наш менталітет -це не Європа,це азія і провіційність
Громадянин
Шановні депутати та розробники проєкту, своїм рішенням ви не даєте можливості вступити до ВНЗ ти дітям, які мають знання, напишуть мотиваційний лист, але не мають можливості додати до листа конверт з грошима. І тепер у нас вчитимуться тільки ті в кого є гроші, але не дуже багато знань. Мотиваційний лист не повинен мати ваги бала, тим більше від 0 до 1 відсотка.
Студент
Для Громадянин: мотиваційний лист тільки додає бали а гроші туди класти зовсім необов’язково і якщо ви здасте ЗНО на високу кількість балів то вас і так приймуть. Взе залежить від ваших балів
Вчитель
Я не розумію як мотиваційний лист може додавати бал. Це ж, по-суті, просто твір на задану тему. І, дуже часто, писати його будуть не абітурієнти, а їх репетитори з української мови. Кому потрібен цей фарс?
avatar13
Для Громадянин: правду пишете! це лише збільшить еміграцію нашої молоді.
Коментувати
педагог
"Право на першочергове зарахування на бюджетні місця ...матимуть особи, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу",- по моєму, владні органи, зробивши все, щоб зникли з карти України села та невеличкі міста, тепер хочуть туди запхнути молодого спеціаліста. Для чого? З якою метою? Хто мені відповість на дане запитання, адже школи, амбулаторії закривають у "депресивних" ( як вони називають) селах.
Олександр
Для педагог: А що вас не влаштовує-держава платить за навчання ,тому розраховує на те,що будуть укомплектовані школи й лікарні.Не подобається-йдіть на контракт і нікому нічого не будете винні.
людина
Даруйте, не держава платить, а кожен українець, який сплачує податки.
Коментувати
Сенатор
Який там творчий конкурс? Ви про що і для чого? З нашого коледжу після другого курсу відрахували студента за абсолютну нездатність навчатись. Як по причині безпросвітньої ліні, так і по причині повної байдужості до всього що його оточує. На уроки майже не ходив. Батьки в лікарні купили довідку про те, що за станом здоровя він не може здавати ЗНО. Здав внутрішнє ДПА. Подав документи в університет. Прийняли!!! Тепер він студент університету!!! І ми ще щось мимримо про освіту? І ми хочемо щоб наші дипломи визнавались у світі? Мабуть у цьому столітті не дочекаємось.
Галина
Для Сенатор: Яке відношення до всього написаного має творчий конкурс? творчий конкурс і зараз існує, просто бал збільшили. І це логічно, бо краще прийняти на музиканта людину з дещо гіршими показниками по ЗНО але віртуоза гри на якомусь інструменті ніж звичайну дресовану в музичні й школі мавпочку але з дуже гарними результатами ЗНО.
Немав Почка
Галина, По суті може Ви й вірно сказали. Але не потрібно дітей ображати. Може, не у всіх є талант. Може, й не потрібно їх приймати до вишу, якщо вони не віртуози. Але вони не дресовані мавпочки, в будь-якому разі.
Галина
Для Немав Почка: я не ображала конкретно когось, а фіксувала існування таких осіб (я сама вчилась в муз. школі і теж є такоюж мавпочкою, але я вчасно зрозуміла, що даремно витрачаю свій час та гроші батьків та покинула навчання). В мене золовка закінчила художню школу і коли вступила до художнього коледжу, я її питала "Чому? в тебе ж немає таланту художника? Ти просто навчилась змальовувати?". На що вона відповіла "я й сама знаю. але я більше нічого не вмію". Тут можна лише константувати про погану роботу з профорієнтації. До речі, зараз вона успішна манікюрша, яка має дуже багато клієнтів. Але ж для цього було достатньо закінчити ПТУ,
Коментувати
avatar13
Як я писав у інших коментарях, ці "чиновники" і "міністри" хочуть українців, як націю, знищити. І їм, це доволі виходить, адже не кожен зможе правильно висловити свою думку письмово. І скоро взагалі, напевно, буде таке, що поступити у будь-який ВУЗ буде нереально - то поставлять скоро прохідні бали 180 на все, чи ще щось подібно цьому таке зроблять, і тоді нам, як молоді, прийдеться помахати негостинній нашій Батьківщині ручкою назавжди. Ось вони цього хотять. І рано чи пізно це може статися, адже виродження нації - це перший крок до виродження нації і її цілковитої асиміляції - розчиненні у іншій нації, і тоді ніякої війни не треба буде, бо війна ведеться не тільки на сході країни, а й тут - між всіма нами. І хто виграє її - лиш Бог відає.
Леся
Для avatar13: Ви взагалі читали, що написали? Школяр не може висловити свою думку письмово, але повинен вчитися у ВНЗ (вищому навчальному закладі, поняття ВУЗу вже давно нема)? І звідки ви, хто не вміє висловлювати власні думки, помахаєте ручкою - з плантацій полуниці? Де в світі може зробити кар’єру неграмотна людина?
Доцент
Леся, поняття ВНЗ теж немає. Є ЗВО - заклади вищої освіти.
Для avatar13:
Якщо ти не здатний висловити свою думку письмово, то чому вважаєш, що заслуговуєш на вищу освіту?
Коментувати
Кадровик
Ой, було би куди писати ці листи те чому навчають і як навчають не відповідає ринку праці. Тому краще хай ВУЗ напише лист чому конкретно він зможе навчити дитину.
avatar13
Для Кадровик: погоджуюсь з вашою думкою. По-перше, невідомо, що буде треба з ними робити - писати і висилати в паперовому вигляді, чи на електронну пошту писати, це вже жирний МІНУС. По-друге, це трохи заставить молодь (в тому числі і мене) задуматись: а воно мені треба, адже не кожний випускник, на превеликий жаль, не може нормально висловити свою думку письмово! І це також жирний МІНУС, адже після цього міграція молоді в інші країни суттєво збільшиться. Але все-таки, є один ПЛЮС: ці "бумажки", можливо, ці "вельмишановні" ВУЗи будуть читати (але і то, не факт), і не лише по одним екзаменам, а й по цим бумажкам будуть вибирати дітей, які дійсно хочуть поступити на якусь спеціальність, а не просто, щоб диплом отримати, а потім той "спеціаліст" "ні бе, ні ме, ні кукаріку" - тобто нічого не вміє. Але вони ну ДУЖЕ багато чого не врахували. Так що їм всім згодом будуть посилати прокльони, лайки та інші грубі форми. Але можливо, вони будуть праві, і я з ними також буду тоді згоден. Ганьба їм.
Галина
Згодна, адже документи подаються у електронному вигляді і вносяться до системи вступ, а куди буде "ліпитися" чи на якому етапі вступу цей шедевр - мотиваційний лист? І хто його буде оцінювати. адже у нас все "прозоро" зі вступом до вишів?!!!
Коментувати
мама
Творческий конкурс вместо четвертого обязательного ЗНО? (мы хотим на худ/граф)
Мама
Шановні чиновники МОНУ! Для чого мотиваційний лист? Мабуть для того, щоб була можливість покласти тугенький конверт на додаток до листа. Як мама майбутньої абітурієтки, я краще відправлю дитину за кордон на навчання, але де гарантія, що моя дитина захоче повернутися працювати в Україну. Висновок: нашій державі не потрібні розумні діти.
Шлавік
Для Мама: як виховала, шо за кордоном краше, то те й отримай! Особливо бісять ті мамки, що привселюдно люблять себе випендрити, мовляв, я маю бабосики для навчання забугром, а дитинка так презирає все українське, снить парижами, гамериками, ландонами, бо в рідній землі їй мало місця, не достойна Україна моєї дитинки! Тьху три рази!!! І смішно стає, що таких ще треба чекати із навчання звідти!! Кому ти там треба, нещастячко!!!
**
Для Шлавик: Это Вы про детей Порошенка написали и других депутатиков ВР? Для которых " лондоны" круче,а Украина как " двойная корова" для заработков только?
Шлавік
Писано для мами-хвалькухи, шо не навчила дитину любити батьківщину, а бачить в закордонних райські яблучка, ще й дитину так налоштувала.
Коментувати
Vuz
Маразм крепчал. Сейчас преподов гоняют с профориентациями. Нынешний школьник не может грамотно выразить мысль - только шаблоны зно. Внимание вопрос: почему вы хотите к нам? Школьник: на зер вы мне с бомажкой. Я лучше за бгор прступать буду. Точно, министерство всеобщего отупления.
КАТЯ
Для Vuz: Я зараз навчаюся в 11 класі і повністю з вами згодна про те ,що школярі не можуть грамотно виразити свої думки (сама потерпаю від цього) , просто це - нікому не потрібно , головне - ЗНО , те ,що діти виходять зі школи не дуже розумними - нікого не цікавить
716
Для КАТЯ: діти виходять "не дуже розумними" не зі школи, а з материнської утроби. Мізки ніхто людині не вставить, якщо "мама не хотіла, папа не старався". Школа може дати лише знання і то тим, хто здатен до навчання. А те що Ви не можете "виразити" думки це і з написаного Вами видно.
Коментувати